Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #55

Ultimate X-Men #55

Ultimate X-Men #55

"The Most Dangerous Game" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men przybywają na wyspę Krakoę aby pomóc Longshotowi, który stał się zwierzyną w dla uczestników polowania na mutantów.

Cytat

Colossus: "If we're not back in an hour, take the plane back to Xavier's."
Angel: "And then what?"
Colossus: "I don't know about these two, but I'd like to be buried next to Hank..."

Streszczenie

Warren pilotuje X-Jeta z Dazzler, Kurtem i Colossusem na pokładzie. Chłopak ma wątpliwości, czy dobrze postąpili, biorąc samolot i lecąc na Krakoę bez zgody oraz wiedzy Profesora. Nightcrawler twierdzi, iż nie mieli innego wyboru. Nie mogą przecież pozwolić, aby Longshot został zamordowany na oczach telewidzów i dla ich rozrywki. Według Petera całkiem prawdopodobne jest, że to sam Xavier wzniecił w ich umysłach pomysł przejęcia X-Jeta i udania się na ratunek Centino. Wagner zaczyna się zastanawiać, czy Profesor X byłby w stanie posunąć się do kontrolowania myśli oraz poczynań swoich studentów, i co, jeśli rzeczywiście tak jest. Worthington uważa jednak, że gdyby Charles chciał, aby X-Men wybrali się na Krakoę z misją ratunkową, powiedziałby im o tym wprost, zamiast bawić się ich umysłami. Colossus sugeruje natomiast, iż właśnie ten drugi sposób jest dla Xaviera dużo wygodniejszy, ponieważ w razie schwytania jego studentów, Profesor będzie mógł stwierdzić, że działali oni na własną rękę, wbrew jego poleceniom.


Tymczasem Mojo Adams przedstawia właśnie swoim telewidzom uzbrojonego po zęby, barczystego mężczyznę o imieniu Arcade, którego zadaniem będzie zapolować na Longshota i definitywnie zakończyć jego żywot. Jako trzynastoletni chłopak, Arcade stworzył "Murderworld" - pierwszą na świecie grę typu "first-person shooter", co sprawiło, iż zyskał on rozgłos oraz ogromne pieniądze, a następnie zaczął podróżować po całym globie w poszukiwaniu najbardziej oryginalnych rozgrywek, w jakich mógł wziąć udział. Jednak na Krakoę, bardziej niż chęć sprawdzenia się w kolejnej grze, przywiodły go osobiste porachunki. Siostra Arcade'a zginęła, gdy Magneto i jego Bractwo Mutantów wysadzili w powietrze Most Brooklynski kilka miesięcy wcześniej ["Ultimate War" #1]. Polowanie na homo superior jest więc dla niego doskonałą okazją, aby pomścić jej śmierć. Gdy Arcade udaje się na łowy, Mojo zauważa, iż po zgładzeniu Longshota na Genoshy pozostanie już niewielu mutantów, których mogliby umieścić w jego programie, ponieważ większość uciekła lub się ukrywają. Major Domo sugeruje więc, iż trzeba będzie poszukać kolejnych kandydatów wśród homo superior przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie.


Międzynarodowe Lotnisko Genoshy. Przechadzając się jak para zwykłych turystów Jean i Scott z obrzydzeniem spoglądają na ludzi, którzy oglądają transmisję "Szukania Sprawiedliwości" z takim zainteresowaniem, jakby był to finał kolejnej edycji "Idola". Tymczasem Kitty i Robert wciąż nie mogą dojść do porozumienia i dochodzi między nimi do kłótni. Sprzeczkę przerywa Marvel Girl telepatycznym wtargnięciem do umysłów obojga. Dziewczyna nakazuje im, aby przestali zachowywać się jak dzieci. X-Men nie mają pojęcia, iż są śledzeni przez tajemniczą srebrnowłosą postać w długim płaszczu.


X-Jet ląduje w dżungli na wyspie Krakoa. Colossus, Dazzler i Kurt udają się na rekonesans, natomiast Angel decyduje się pozostać w samolocie. Jeśli trójka mutantów nie powróci w ciągu godziny, wówczas zadaniem Warrena będzie jak najszybszy powrót do Instytutu i zaalarmowanie Xaviera.


Nieco później. Mojo ogląda na swoim monitorze stojącego na szczycie wzgórza Centino, gdy nagle transmisja zostaje przerwana. Okazuje się, iż wszystkie rozmieszczone na wyspie kamery przestały funkcjonować w tym samym momencie. Wściekły Adams kontaktuje się z przemierzającym dżunglę Arcade i zleca mu zbadanie tej sprawy. Myśliwy natrafia na trójkę X-Men, którzy wspólnymi siłami niszczą ogromny przekaźnik satelitarny. Bierze ich za kolejnych mutantów przysłanych przez Mojo i rozpoczyna atak. Jego pociski nie robią wrażenia na opancerzonym ciele Colossusa, lecz Arcade znajduje na niego sposób i ogłusza Rosjanina. Następnie strzela on w kierunku Dazzler lepką substancją, która skleja jej dłonie i tym samym uniemożliwia dziewczynie skorzystanie ze swoich zdolności. Do ataku na napastnika przystępuje Nightcrawler, teleportując się z miejsca na miejsce i okładając go serią ciosów z każdej strony. Myśliwy przewiduje jednak kolejny ruch Wagnera i gdy ten materializuje się za plecami Arcade'a, nadziewa się na wymierzony prosto w jego brzuch nóż. Wówczas pojawia się Longshot, który zeskakuje z gałęzi górującego nad nimi drzewa. Dzięki swojej zręczności chłopak bez problemu unika pocisków wystrzeliwanych w jego kierunku przez Arcade'a. Arthur ląduje na ziemi kilka metrów przed mierzącym w niego z pistoletu przeciwnikiem. Gdy myśliwy naciska na spust, broń wybucha mu w dłoni, pozbawiając mężczyznę przytomności. Centino wyjaśnia zaskoczonym X-Men, iż to sprawka jego mutacyjnej mocy, która polega na wytwarzaniu szczęśliwych dla niego sytuacji, choć on sam nie ma nad tym żadnej kontroli.


Genosha. Cyclops i jego drużyna przybywają poza miasto na polanę, na której znaleziono niedawno ciało zamordowanego Lorda Scheele. Scott przypuszcza, że Longshot został wrobiony w to zabójstwo, i zleca Kitty wniknięcie wgłąb gruntu w celu odnalezienia ewentualnych śladów, które policja mogła przeoczyć. Jean zastanawia się, kto oprócz mutantów mógłby mieć motyw zlikwidowania polityka, skoro należał on do rządu nie sprzyjającego homo superior. Summers dowiedział się jednak od Profesora X, że Scheele był jednym z nielicznych obrońców praw mutantów na Genoshy, co czyniło z niego kontrowersyjną i niewygodną dla większości postać. W pewnym momencie Marvel Girl wyczuwa telepatycznie czyjąś obecność, a sekundę później, uderzona w tył głowy, nieprzytomna Jean osuwa się na ziemię. Przed zdumionymi Scottem i Icemanem staje bojowo nastawiona, srebrnowłosa, sześcioręka kobieta...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #55 Ultimate X-Men #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.