Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Nightmare » Ultimate Nightmare #5

Ultimate Nightmare #5

Postacie
Zapowiedź

W wybuchowym finale Ultimates stają przeciwko X-Men na pustkowiach Tunguski. Z dala od pola bitwy znajduje się straszliwy sekret skrywany przez to okropne miejsce przez całe dekady. Okaże się, że warto było tyle czekać.

Cytat

Falcon: "How're you going to explain away mass broadcasts predicting doom?"
Fury: "Terrorists. Terrorist are good for anything."

Streszczenie

Falcon próbuje otworzyć wrota. Za jego plecami Captain walczy z przeciwnikiem, który także okazuje się czymś więcej niż człowiekiem. Po chwili Sam radzi sobie z przeszkodą. Oczom Nicka, Widow i Falcona ukazuje się źródło sygnału. Jest nim pozbawiony kończyn, humanoidalny robot. W tym momencie do pomieszczenia wkraczają X-Men. Ultimates otwierają ogień. Jean używa telekinezy jako tarczy przed pociskami. Wolverine rzuca się na okrojony skład Ultimates. Nick zatrzymuje jego atak, waląc go w głowę kolbą karabinu.


Cap wciąż zaciekle walczy ze swoim "czerwonym" odpowiednikiem. Cios za cios, kopniak za kopniak. W pewnej chwili uzyskuje przewagę, potężnym sierpowym zamracza przeciwnika i wykańcza go, wbijając mu znaleziony kawałek drewna prosto w serce.


Colossus trzyma w swoim metalowym uścisku Falcona. Każe mu się uspokoić zapewniając, że nie zrobi mu krzywdy, a tylko obezwładni. Ten wbija mu kciuki prosto w oczy, domyślając się, iż te nie zamieniają się w metal jak reszta ciała. Captain obezwładnia Logana za pomocą granatu, Natasza trzyma pistolet tuż przy głowie Jean. Także Falcon ma pod kontrolą Petera. Cały czas trzyma pistolet wycelowany w jego oko. Pyta się X-Men, czy spodziewali się zastać tu telepatę. A czy nie pomyśleli, żeby włączyć telewizor i zobaczyć, czy nie kryje się za tym coś więcej. Podsumowuje ich krótko: kretyni.

 

Robot zaczyna mówić. Przez sto lat próbował się uleczyć, od chwili, gdy pocięto go na kawałki. Falcon prosi go, żeby przestał nadawać sygnał, skoro pomoc już nadeszła. Tak się dzieję i momentalnie Marvel Girl odzyskuje jasność umysłu. Robot podaje swoje imię - Vision. Opowiada, że przybył sto lat temu z ostrzeżeniem. Tak, aby Ziemia miała wiek, by przyszykować skuteczną obronę. Niestety przy wejściu w atmosferę, jego statek uległ uszkodzeniu. On sam zapadł w śpiączkę, aż znaleźli go badacze, którzy uwięzili go pod ziemią na wiele dekad. Ale w końcu, mógł nadać swoje ostrzeżenie.

 

Nick zadaje pytanie, przed czym mają się bronić. Vision mówi, że to ma wiele imion, wiele światów na sumieniu. Mówi, że nadchodzi Gah-Lak-Tus.


Nagle całe pomieszczenie rozbłyska. To Jean, która uwolniła siebie i swoich towarzyszy. Wychodzą na powierzchnie. Marvel Girl i Wolverine kłócą się. Logan stwierdza, że może zasłużyli na pożarcie przez jakiegoś palanta z kosmosu. Oni za wierzenie, że Xavier jest zbawcą, a on za trzymanie się ich.


Ultimates zabierają Visiona z bazy. Falcon pyta się Fury'ego jak wyjaśni ludziom ten komunikat. Nick odpowiada: "Terroryści. Terroryści są dobrzy na wszystko.".


Ziemia znalazła się na celowniku Gah-Lak-Tusa.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Nightmare #5 Ultimate Nightmare #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.