Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #120

X-Men #120

X-Men #120

"Germ free generation" - part 3

Postacie
Cytat

Wolverine: "Jeannie, you okay? Last time you lit up like this whole universe peed its pants."

Streszczenie

Wyoming. Wolverine spędza czas z Angel w fastfoodzie. Wbrew temu co uszczypliwie sugeruje kelnerka, wiecznie kłócąca się para mutantów wcale nie obchodzi swojego miesiąca miodowego. Mocno poirytowany przez Angel Logan wsiada na motocykl i postanawia dać sobie spokój z agitacją upartej dziewczyny. Ta jednak raptem zmienia swoje nastawienie i prosi Logana, aby jej nie zostawiał samej.


W biurze Sublime'a nowy rekrut U-Men, aby udowodnić swoją wartość, musi obciąć głowę Cyclopsa. Zarówno on jak i Emma Frost pozostają pod wpływem Marthy, która nie pozwala im się ruszać. Gdy uwaga U-Men skupiona jest na Summersie, Emma zmienia swoją skórę - rezygnując z diamentowej ochrony staje się podatna na ciosy, ale znów zyskuje swoje moce telepatyczne i jest w stanie oprzeć się wpływowi Marthy. Przebudzony Cyclops niszczy promieniem optycznym piłę, która miała go zgładzić, a panna Frost telepatycznie przekazuje oddziałom U-Men swój ból (pochodzący ze złamanego nosa) i mnoży go tysiąckrotnie.


Atak U-Men na instytut trwa. Jean i studenci stoją u drzwi szkoły. Phoenix rozkazuje uczennicom Emmy Frost, aby zrobiły użytek ze swoich telepatycznych mocy [Esme i jej siostry są wyjątkowo inteligentne jak na swój wiek, a dodatkowo mogą łączyć swoje umysły stając się prawdziwą telepatyczną potęgą]. Członkom U-Men zdaje się, że są miażdżeni przez gigantyczne stopy. Jeden z nich jednak orientuje się w iluzji i otrząsnąwszy się z tego stanu oddział zaczyna ostrzeliwać uczniów.

Jean zatrzymuje ostrza używając telekinezy i składa je w "śnieżynkę". Chwilę potem toczy walkę 1 na 1 z jednym z U-Men, który (w wyniku transfuzji krwi) pozyskał zdolność emitowania wyładowań elektrycznych. Jego zdolności nie robią na Jean większego wrażenia. Kobieta zaczyna rozrywać kombinezony U-Men emitując przy tym coraz silniejsze światło. Jej włosy zaczynają płonąć, a ciało jaśnieć. Wokół niej pojawia się znajomy płomień... Energia Phoenix!


Do szkoły przybywają Wolverine i Angel. Wredna nastolatka kwestionuje z sarkazmem rzekome bezpieczeństwo instytutu, z którego wybiegają tuziny gołych, wrzeszczących facetów. Na dziedzińcu Jean Grey jaśnieje już pełnym światłem i nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy obserwują ją ze zdziwieniem.


Oswobodzona Emma dopada Sublime'a w jego gabinecie i prawie wyrzuca go przez okno. Wystraszony mężczyzna nagle zmienia swoje nastawienie do mutantów i zaczyna się tłumaczyć. Przy okazji okazuje się, że jego idealnie ułożone włosy to peruka, co czyni go po prostu śmiesznym. Emma ma ochotę zemścić się za złamany nos gdyż, jak zauważa, wygląda teraz jak bokser wagi ciężkiej. W realizacji planu przeszkadza jej Scott. Mimo to Sublime wypada przez okno... Okazuje się, że spowodowała to nie Emma, lecz Martha, która telepatycznie wymusiła na samobójstwo na swoim prześladowcy.


W instytucie zaniepokojony Wolverine rozmawia z Jean o jej stanie. Kobieta stwierdza, że tak dobrze nie czuła się już dawno, i że wraz z ponowną manifestacją mocy Phoenix zniknęły jej wszystkie negatywne uczucia wobec Scotta. Rozmowę przerywa Beast, który wynosi ciało Cassandry, informując, że uwięziony w nim jest Charles Xavier...

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.