Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #13

X-Men #13

X-Men #13

"Hazardous Territory"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Let's find Charlie. And get some answers... together."

Streszczenie

Carter wraz z Xavierem docierają do Almogardo. Są teraz połączeni telepatycznie i przez umysł Xaviera przepływają setki wspomnień z przeszłości, oraz postacie trzech naukowców - Xaviera, Marko i Rykinga którzy pracowali w Almogardo. Xavier spoglądając na opuszczony stwierdz iż jest on opuszczony od czasów wypadku który zabił jego ojca. Carter widzi to inaczej i pyta czemu Charles ignoruje przesłane mu przez niego informacje. Xavier odpowiada iż nie uwierzył w to co przeczytał, co doprowadza Cartera do szału. Niszczy jedną ze ścian i wskazując na ukryte za nią schody mówi, iż jeśli nie prowadzą one do ukrytego pod Almogardo kompleksu, w takim razie rzeczywiście "Projekt Xavier 1964" musiał być fałszywy.


Nad Almogardo nadlatuje blackbird, a Scott poleca Loganowi zająć się wytropieniem profesora, bowiem nie ma z nimi Psylocke która mogłaby to uczynić. Rogue wylatuje z samolotu niosąc Wolverine'a do ruin Almogardo. Logan jest wyraźnie wściekły, bowiem zgodnie z danymi plików tajemniczy Barrinton wiąże się w jakiś sposób z jego przeszłością i z tym miejscem. Rogue uspokaja go przypominając mu iż rozumie co czuje, bowiem sama często nie potrafi odróznić prawdy od kłamstwa w swej przeszłości, z powodu zbyt wielkiej ilości osobowości jakie zaabsorbowała.


Niedaleko Scott niszczy ścianę swą optyczną salwą, co powoduje nerwowe komentarze Gambita. Hank uspokaja obu swymi żartami. Cyclops kontaktuje się z Rogue, aby sprawdzić postępy jej i Logana. Uwagę Hanka zwracają metalowe ściany, kóre zdają się kryć więcej niż tylko pustą ruinę. Cyclops uprzedza Rogue aby postępowała ostrożnie, bowiem słyszy iż Wolverine znalazł profesora i jakby na potwierdzenie tych słów Gambit ciska swymi kartami. Cyclops strzela swym promieniem, a dzięki połączeniu tych mocy X-Men udaje się przebić przez ścianę. Widzą tam Cartera Rykinga, który w telekinetycznym uścisku uwięził już Wolviego i Rogue.


W Salem Jubilee z wanny wyciąga dzwonek wideofonu. Cannonball chce pilnie rozmawiać z X-Men, lecz mina zasępia mu się gdy dowiaduje się iż w rezydencji jest jedynie Jubilee. Wyłącza się nie pozostawiwszy wiadomości.


W Stambule otwiera się portal teleportacyjny Zero, z którego wyskakują Rusty i Skids. Czeka już na nich przywódca MLF, Stryfe we własnej osobie, który nakazuje rozwinąć Rusty'emu trzymany pakunek. Spoglądając na wizerunek Apocalypse'a Stryfe oznajmia iż wybiła godzina, w której odbierze mu przeszłość, tak jak on przez En Sabah Nura utracił swą przyszłość.


W Almogardo Ryking uwalnia Rogue i Logana oznajmiając iż nie jest wrogiem X-Men. Gambit rzuca się na niego, lecz Ryking bez problemu poraża go energią, a także Rogue która uderza w Logana. Profesor powstrzymuje dalszą walkę, mówiąc iż Ryking ma rację i nie jest ich wrogiem, lecz skrzywdzonym przez swego ojca chłopcem, którego niszczy szaleństwo. Cyclops stwierdza jednak, iż Carter pokazał już że jest niebezpieczny, dlatego mimo wszystko należy go powstrzymać, a dopiero później przyjmować wyjaśnienia. Wraz z Beastem ruszają na Cartera. Hank wykorzystując swą zwinnośc zadaje mu silny cios, który ciska mutantem o podłogę, lecz po chwili Carter znów staje na wprost Scotta. Cyclops dwoma celnymi strzalami niszczy urządzenia na rękach Rykinga, z których jak zauważył ten korzystał. Bez nich Carter nie jest w stanie przetwarzać swej energii ani jej kontrolować. Profesor sięga jego głowy, mówiąc aby się uspokoił, a razem na pewno znajdą wyjście, lecz po chwili następuje eksplozja Gdy po chwili X-Men podnoszą się, a Wolverine chwyta Rykinga jego umysł jest już pusty. Wraz z utrata energii zapadł w śpiączkę. Nie ma więc możliwości sprawdzenia, czy mówił prawdę odnośnie prac prowadzonych w Almogardo, ich natury, ani też kim jest Barrington. X-Men odchodzą z ośrodka, nie zauważając iż wiatr rozwiewa odsłonięte przez wybuch papiery; raport autorstwa Xaviera, Marko i Rykinga - "Sheeva Scenario".

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.