Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #119

X-Men #119

X-Men #119

"Germ Free Generation" - part 2

Postacie
Cytat

Wolverine: "You got a long way to go, and you can't make it on your own. Okay?"
Angel: "Don't touch my wings, you pervert. Okay?"

Streszczenie

W gabinecie Johna Sublime'a Scott i Emma nieruchomo leżą na podłodze. Sublime przedstawia im Marthę Johansson - mutantkę, którą podejrzewano o ucieczkę z domu po manifestacji mocy kontroli umysłów. Teraz Martha jest tylko mózgiem w pojemniku wypełnionym płynem fizjologicznym, który utrzymuje jej narząd przy życiu i w jakiś sposób czyni ją posłuszną Sublime'owi. Emma przyoblekając się w diamentową zbroję traci ochronę przed mentalną kontrolą Marthy. Sublime uruchamia wizjer Cyclopsa a ten nieświadomie niszczy rzeźbę swoimi promieniami. Założyciel U-Men każe swoim chirurgom obciąć mu głowę twierdząc, że jedynymi przydatnymi organami mutanta są oczy...


Wyoming. Oddziały U-Men ostrzelały właśnie Logana ostrzami przypominającymi skalpele, ten jednak zdaje się być niewzruszony. Chwilę potem wchodzi do furgonetki i słychać już tylko krzyki. Pokryty krwią Wolverine wyciąga dłoń w stronę Angel, która odruchowo pluje w niego kwasem. X-Man zachowując spokój neutralizuje truciznę alkanem po czym wysadza samochód w powietrze. Później, siedząc w knajpie Wolverine ciągle jeszcze usuwa z siebie ostrza, którymi oberwał. Gdy wyciąga ostatni z szyi Angel nie wytrzymuje i wymiotuje. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kwas przeżera stolik i zwraca uwagę właściciela knajpy.

Okazuje się, że jego synek urodził się z mutacją - kolcami wypełnionym trucizną, więc wolał skręcić mu kark niż pozwolić żyć jako potwór. Chwilę później zmusza Wolverine'a i Angel do ewakuacji zaczynając do nich strzelać z dubeltówki. Logan odskakuje, a Angel wyfruwa oknem. Latając chaotycznie znowu się rozbija. Wolverine radzi jej sarkastycznie, żeby w czasie lotu miała otwarte oczy. Obiecuje też pomóc dziewczynie w jej nowej życiowej drodze, przez którą nie może przejść sama.


Tymczasem oddziały U-Men dojeżdżają do nowej farmy organów - Instytutu Xaviera, co Sublime obserwuje na swoim monitorze w biurze, gdzie leżą przygotowani do operacji Scott i Emma.


W instytucie Jean skanuje umysł Beaka, który cały czas znajduje się w szoku i jest raczej niechętny do współpracy. W końcu kobiecie udaje się dotrzeć do wspomnień młodego mutanta, a zdrajcą okazuje się być... Charles Xavier. Nagle rozlega się alarm oznajmujący wtargnięcie intruzów na teren posiadłości.


W innej części instytutu Beast budzi się ze śpiączki i ledwie idąc dociera do kostnicy, gdzie leży ciało Cassandry Novy, w którym uwięziony jest umysł Xaviera.


Jean dzwoni na policję mówiąc o napadzie. W odpowiedzi słyszy, żeby jako mutantka radziła sama sobie. Phoenix zbiera studentów i informuje ich, że dzisiaj nie będą się już uczyć... tym razem wystąpią w roli nauczycieli...

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.