Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #102

X-Men #102

X-Men #102

"The Cruelest Cut"

Postacie
Cytat

Mirage: "What are you aying this isn't over?"
Wolverine: "Darlin' I got feelin' it's only just begun"

Streszczenie

W Nebrasce Wolverine spogląda na to, co pozostało z laboratorium Sinistera. Zniszczyli je zawodowcy, którzy znali się na swojej robocie, a Logan stwierdza iż podoba mu się ich styl. Miejsce musiało zostać zdemolowane przez grupę osób, a Wolvie zastanawia się jakiemu tak potężnemu wrogowi Essex się naraził, bowiem nie rozpoznaje zapachu. Towarzysząca Mirage informuje go, iż właśnie odebrała wiadomość z rezydencji od Forge'a. Dani przekazuje, iż Indianin pragnie aby wracali, bowiem X-Men musieli opuścić stację i lądowali awaryjnie na lotnisku JFK. Logan wyjaśnia jej, iż to zniszczone laboratorium Sinistera, jest sprawą osobistą. Ktokolwiek go ściga, pragnie go zniszczyć. Wolvie stwierdza, że Sinister został tu zabity i to po raz 17 razy. Dani dziwi się słysząc te słowa, lecz świadoma jest faktu iż Essex zmartwychstaje równie często jak Logan. Wolvie trzyma w ręku tabliczkę z nazwiskiem Summers i prosi Dani aby użyła swej mocy walkirii. Dani odtwarza to, co wydarzyło się w tym miejscu, gdy znajdował się tu Essex wraz ze swoim ochroniarzem Creedem. Do laboratorium wtargnęli Neo pod przywództwem Dominy. Sabretooth skoczył na nią, a ona przetrąciła mu kark, następnie spopieliła Essexa promieniem z oczu. Sinister wydawałs się przerażony, najwyraźniej stało się coś czego mistrz machinacji nie przewidział ani nie zaplanował. Przeżył i musi mieć się na baczności, bowiem nawet on nie ma pojęcia co się dzieje. A jak stwierdza Logan jest to dopiero początek.


W podziemiach pod kościołem Anteus atakuje Cecilię, broniącą się przed nim polem siłowym. Cec używa go aby zadać mu cios i powala na ziemię. Wówczas pojawia się kolejny Neo, Salvo, zaczynając strzelać karabinami wrośniętymi w jego ciało. Cec osłania przed strzałami siebie i Kurta polem siłowym. Używa go coraz pewniej, stwierdzając iż moc w jakiś sposób ją pochłania. Nie chce zabić kolejnego Neo. Salvo wyczuwa, że jej opór słabnie, lecz pozostali uprzedzają go że nadchodzą kłopoty. Sufit pęka gdy przybywają X-Men. Colossus, Rogue i Psylocke atakują Neo, widząc że to oni zniszczyli stację. Neo stwierdzają, że mutanci nie są w stanie im zagrozić i rozpoczyna się walka. Rogue dopada jednego z Neo wysysając z niego moc.


Senator Kelly klęczy nad grobem swej żony, zabitej podczas bitwy X-Men z Master Moldem [Uncanny X-Men #247], gdy pojawia się Tessa. W odpowiedzi na zarzut Kelly'ego oznajmia, iż już dawno nie pracuje dla Sebastiana Shaw. Sage chce wiedzieć, czy prawdą jest iż Kelly zdecydował się startować w kampanii prezydenckiej. Kelly potwierdza, mówiąc że ktoś musi wreszcie uświadomić ludziom zagrożenie jakim jest egzystencja mutantów. Są odpowiedzialni za śmierć jego żony, większość z nich jest terrorystami takimi jak Magneto, który otrzymał we władanie cały kraj. Ktoś musi powstrzymać to szaleństwo. Tessa oznajmia, iż jego fanatyzm podobny jest do Magneto i szukając pomocy dla swych ludzi, mogą ich zniszczyć.


Rogue po kontakcie z Neo oszalała. Z jej ciała tryskają promienie, które dotykają walczących. Po zetknięciu z Colossusem Rogue przejmuje jego metalową skórę, od Salvo absorbuje karabiny i zaczyna strzelać bez opamiętania. Cec blokuje pociski polem, a w tymczasie jeden z Neo dopada Psylocke. Z pomocą przychodzi jej jednak Archangel, a Betsy stanąwszy na nogach używa swej telekinezy. Cec otacza polem Rogue, lecz Kurt poleca jej je opuścić. Teleportuje Rogue kilkukrotnie wokół pomieszczenia, a szok wywołany teleportacją powoduje iż odzyskuje ona kontrolę nad sobą. Kurt pada zemdlony. Wówczas przybywa Domina. Thunderbird atakuje ją płomieniami, lecz kobieta przechodzi przez nie bez problemu i jednym ciosem powala Psylocke, Colossusa i Neala. Jak się okazuje posiada zdolność każdego z Neo. Gdy Rogue usiłuje zaatakować ją karabinami Salvo, okazują się one nieskuteczne. Cec blokuje strzał do Rogue, co wykorzystuje Nightcrawler, który po odzyskaniu przytomności teleportuje się wokół Dominy zadając jej ciosy. Ta neutralizuje jednak moce X-Men i przystawia broń do czoła Cecilii oznajmiając, iż zapłaci ona za śmierć Jaegera. Wóczas spada na nią Wolverine zadając cios i zalecając X-Men odwrót. Domina poleca Barbicanowi zablokować budynek, a Psylocke stara się to uniemożliwić swą telekinezą. Cec orientuje się iż brak wśród nich Charlotte Jones. Cec odmawia ewakuacji i pozostaje na miejscu aby odnaleźć Jones, mając nadzieję iż X-Men będą mogli im potem pomóc. Grupa wycofuje się, a budynek zostaje całkowicie odcięty. Rogue przysięga, że gdy następny raz spotkają Neo, odniosą zwycięstwo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.