Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #136

X-Men #136

X-Men #136

"Riot At Xavier's" - part 2: "When X Is Not X"

Postacie
Cytat

Beak do Basiliska: "Your eyebeam... it is just some cheap copy of Cyclops. Mr Summers will sue you for stealing the copyright trademark to his talent."

Streszczenie

Kwatera główna U-Men. Trwa pogrzeb U-Mana Smitsa, którego przeszczepione płuca mutanta nie przyjęły się. Po czytaniu ze świętej księgi Johna Sublime'a, przyjaciele zmarłego przystępują do najbardziej oczekiwanej części ceremonii. Będą dzielić między siebie zmutowane organy zmarłego. W chwili, gdy pochylają się nad trupem ze świdrami i skalpelami, do jaskini, która jest ich bazą, wjeżdża furgonetka. Kierowca trafia w sam środek zgromadzenia przejeżdżając prawie wszystkich i miażdżąc trumnę. Z samochodu wysiada Quentin Quire i jego grupa. Widać, że są pod wpływem narkotyków. Redneck chwyta jedynego przytomnego U-Mana a Quire pyta go, dlaczego chce być mutantem. To niebezpieczne, ludzie nienawidzą ich, prześladują i chcą wyciąć ich narządy do przeszczepu. Co gorsza, przywódcy zabraniają im odpowiadać na tę przemoc.

Gang Omega nie pozwoli na to dłużej. Radian ściąga U-Manowi maskę, mimo jego próśb, by nie kazał mu oddychać skażonym powietrzem Ziemi. Tłumaczy, że to jego religia. Quentin oświadcza mu, że U-Men nie są religią tylko krwiożerczą sektą. Radian podgrzewa ciało Globa, który jest zbudowany z wosku i wrząca parafina zaczyna oblewać wrzeszczącego z bólu człowieka. Nie może już odpowiedzieć na meldunek patrolu, który właśnie śledzi grupę mutantów. Jeden z żołnierzy obserwuje przez noktowizor obejmujących się za obozem Angel i Beaka. Barnell najwyraźniej nie chce zbliżenia, choć jeszcze przed chwilą błagał o to dziewczynę. Tłumaczy się, że są zbyt blisko obozu i ktoś może ich zobaczyć. Angel próbuje go przekonać, ale rozmowę przerywa im reflektor U-Men.


Przy ognisku Basilisk przekonuje Xorna, że towarzyszy im osoba o imieniu No-Girl. Chińczyk nie wyczuwa niczyjej obecności, ale jego uczeń jest pewny swego. Ernst pyta Xorna, co będą teraz robić. Nauczyciel mówi, że chciał ich nauczyć medytacji, poznać bliżej, ale nie wie czy ma to sens. Zrywa ze swoich pleców kartkę z napisem "dupek" i pyta, czy chcieli być zabawni czy okrutni. Nagle nadbiegają Beak i Angel, krzycząc, że U-Men atakują. Xorn każe dzieciom zostawić sprzęt i uciekać. Wszyscy biegną przez las aż docierają do urwiska. Pościgu jeszcze nie widać, ale są w pułapce. Chińczyk każe im tu zaczekać i odchodzi w gąszcz lasu. Basilisk stwierdza, że pewnie znajdą go potem z odciętą głową ale inni się z nim nie zgadzają. Nagle wszystkich dosięga straszliwy smród. To Dummy, żywy gaz w kostiumie ochronnym. Jego strój pękł i mutant powoli się ulatnia. Beak stwierdza, że muszą działać zespołowo, ale Basilisk jest sceptyczny. Są klasą nieudaczników a nie X-Men. Barnell, który wyraźnie chce przejąć dowództwo, pyta go, czy wygląda jak nieudacznik. Odpowiedzią jest milczenie. Mimo wszystko, Beak wydaje pierwszy rozkaz i wysyła Angel na rekonesans. Dummy prosi, żeby mu pomogli i Barnell znajduje rozwiązanie. Zalepia dziurę w jego kostiumie prezerwatywą. Nagle dzieci zauważają nadchodzącego U-Mana. Basilisk pyta, która z dziewcząt zostanie jego żoną, jeśli zatrzyma napastnika. Martha-Mózg mówi, że No-Girl umówi się z nim w zamian za pomoc. Basilisk strzela promieniem ze swego jedynego oka.


Angel odnajduje Xorna, który stoi nad płonącą furgonetką U-Men. Nauczyciel mówi jej, że musiał opuścić uczniów, żeby ich czegoś nauczyć. Beak marzył o szacunku innych, Ernst chciała być za kogoś odpowiedzialna, Basilisk nie miał celu dla swej energii a Dummy nie miał przyjaciół. O samej Angel nie mówi nic. Prosi ją tylko, by zatrzymała to co widziała w tajemnicy.


Przy urwisku Ernst mówi Basiliskowi, że ten podoba się No-Girl. Rozbijając kamieniem hełm powalonego U-Mana, Beak kpi z kolegi, mówiąc że Cyclops powinien pozwać go za plagiat mocy. Basilisk broni się, stwierdzając, że nie ma pieniędzy na proces. Powraca Angel i Xorn, który jest bardzo zadowolony ze swych uczniów. Basilisk przedstawia mu No-Girl, swoją narzeczoną. Chińczyk uprzejmie wita dziewczynę w swojej klasie, choć ta nadal nie daje znaku istnienia. Nadlatuje Cyclops, który został wezwany przez Marthę na pomoc i po chwili klasa odlatuje w kierunku Instytutu.


W Szkole trwają przygotowania do Dnia Otwartego. Stepford Cuckoos oznajmiają, że wyczuwają jakiś podstępny plan Quentina, który ma zakłócić święto. Xavier pyta, gdzie jest jego kłopotliwy uczeń, ale dziewczynki kierują go do Emmy. Ta, wyraźnie rozkojarzona, mówi tylko, że jest daleko, po czym wraca do świata myśli. Właśnie telepatycznie całuje się z Cyclopsem, który wciąż nie jest pewien, czy powinni. Pilotowany przez niego helikopter ląduje, gdy tymczasem profesor, wspólnie z Emmą i Beastem, odjeżdżają limuzyną. Xavier mówi, że ostatnie czego im potrzeba to antyludzki protest.


Później, w nocy, Xavier zmierza do swego pokoju, telepatycznie żegnając się z gośćmi, z którymi spędzał wieczór. Gdy zamyka drzwi, kij bejsbolowy uderza go w tył głowy. To Gang Omega. Buntownicy zakładają mu na głowę hełm blokujący moce a Quentin mówi mu, co zamierza. Xavier zawsze kazał im kreatywnie myśleć, znajdywać nowe rozwiązania. Jego idee o pokojowej koegzystencji trafiały do Quire gdy był młodszy. Teraz wyrósł już z tego. Droga Xaviera zawiodła. Czas spróbować drogi Magneto - drogi eksterminacji.


Ranek. Tłumy ludzi zmierzają do Instytutu na Dzień Otwarty. Emma zastanawia się, gdzie jest profesor. Nagle rozlega się donośny głos. Kid Omega oznajmia przez megafon, że okupuje Szkołę a Xavier jest jego zakładnikiem. Nadszedł czas, by ludzkość zapłaciła za swoje zbrodnie. Czas na rozruchy.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #136

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.