Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #159

X-Men #159

X-Men #159

"Day of the Atom" - part 3

Postacie
Cytat

Xorn: "Hai mm hai nay, gnor hing dai? Hai mm hai nay, Xorn?"

Streszczenie

Rozszczelnienie hełmu Xorna spowodowało, że czarna dziura w jego głowie znowu zaczęła zasysać. Na początek rozerwany został kadłub samolotu, a przebywający w środku X-Men rozpaczliwie uczepili się swoich foteli i zmagając się z siłą ssącą, zastanawiają się, jak walczyć z czarną dziurą. Wolverine wpada na prosty pomysł: wystarczy zabić ciało, a głowa się wyłączy. Havok ma jednak inny plan. Opuszcza swoje miejsce, a po chwili wybuch rozrywa resztki samolotu i rozrzuca całą grupę po okolicy. Kiedy dochodzą do siebie, odkrywają, że to Alex powstrzymał ssanie, chwytając Xorna za głowę i wykorzystując swoje zdolności do zneutralizowania efektu czarnej dziury, chociaż kosztuj ego to wiele wysiłku i bólu. Podczas rozmyślań nad rozwiązaniem problemu, Iceman i Juggernaut wszczynają bójkę. Pierwszy zarzuca drugiemu, że nie powinien należeć do X-Men, bo jest zwykłym bandytą, a poza tym go denerwuje. Marko poczuł się zraniony, ale ma ochotę przełamać lody, jednak Havok każe im obu przestać. W tej chwili tylko on powstrzymuje Xorna przed zassaniem ich wszystkich, a być może nawet całej planety do swojej głowy, a ponieważ czuje, że zgromadzona energia wkrótce mu się wyczerpie, chciałby wiedzieć, czy ktoś ma jakiś pomysł. Niestety, odpowiada mu głucha cisza i kilka zdziwionych spojrzeń.


Sammy kontynuuje oprowadzanie Josha po Instytucie. Wiedząc, że jest muzykiem, prowadzi go do świetlicy, gdzie zorganizowano pokój muzyczny dla studentów. Tam prosi, żeby zaczekał na niego, bo chce powiedzieć pannie Frost o dziwnym wydarzeniu z drzewem, jakiego byli świadkami [poprzedni numer - Gil]. Gdy Josh otwiera drzwi, zastaje za nimi Mindy - jedną ze Stepford Cockoos - grającą na fortepianie jakąś skomplikowaną etiudę. Przeprasza za najście, a dziewczyna, nie przerywając gry, strofuje go, że niegrzecznie jest tak przerywać. Gdy utwór dobiega końca, pyta, czego chciał, ale wtedy on strasznie się peszy i wychodzi. Dziewczyna nazywa go prostakiem.


Juggernaut proponuje, że można by wystrzelić Xorna w kosmos, jeśli nie chcą go zabić. Słysząc to, zaczyna kolejną kłótnię, którą tym razem ucina Rogue. Gambit, którym cały czas się zajmuje, mówi, że pieką go oczy i nic nie widzi, więc przydałaby mu się pomoc lekarza. Słysząc, że Logan zastanawia się nad działaniem hełmu Xorna, zapomina na chwilę o własnym cierpieniu i proponuje, żeby spytać o to Ośmioro Nieśmiertelnych. Właśnie w tej samej chwili zjawił się przywódca tej grupy, aby przeprosić za swój błąd i to drobne nieporozumienie oraz zaproponować swoją pomoc. Juggernaut zamierza im uprzejmie podziękować, ale zanim zdąży to zrobić, niespodziewanie odzywa się Xorn. Jeden z Nieśmiertelnych tłumaczy jego słowa, z których wynika, że ten tutaj jest bratem prawdziwego Xorna, a czując energię Havoka, myśli, że ten jest jego bratem.


Sammy wchodzi do biura Emmy, przerywając jej pogawędkę przez telefon. Panna Frost mówi, że jest bardzo zajęta, ale on pyta o faceta, z którym trzymał się Cain, kiedy jeszcze był złoczyńcą. Kiedy Emma przypomina mu jego imię, informuje, że widział jak jeden ze studentów rozmawiał z drzewem, a skoro Black Tom potrafił kontrolować drzewa, doszedł do wniosku, że to mógł być on. Panna Frost spogląda na niego surowo, aby po chwili odprowadzić chłopaka za drzwi, obiecując, że później zajmie się tą sprawą. Zza drzwi, Sammy krzyczy, że powinna bardziej uważać, bo tu często dzieją się dziwne rzeczy.


Jeden z Ośmiorga Nieśmiertelnych okazał się na tyle uprzejmy, żeby poinformować X-Men, że jedynym sposobem na zatrzymanie czarnej dziury, jest wymiana hełmu Xorna na nowy, który przetrzymywany jest w bazie wojskowej nieopodal. Inny członek grupy przypomniał mu jednak, że jako obrońcy Chińskiej Republiki Ludowej, nie mogą występować przeciwko swoim żołnierzom. Wypracowano więc kompromis: X-Men zostaną doprowadzeni do bazy, ale hełm muszą zdobyć sami. Ktoś jednak powinien zostać z Havokiem, więc Polaris zgłasza się na ochotnika. On jednak twierdzi, że jej magnetyczne zdolności bardziej przydadzą się w bazie. Jednocześnie zgłaszają się Iceman i Juggernaut, a gdy kolejna kłótnia wisi w powietrzu, Havok kaze im się zamknąć - zostaną obaj. Na pożegnanie, Alex dziękuje Lornie za troskę, chociaż wydawało mu się, że wolałaby, aby zniknął w czarnej dziurze, po tym jak zostawił ją przed ołtarzem. Ona z uśmiechem odpowiada, że nigdy by czegoś takiego nie chciała. Kiedy reszta odchodzi, Rogue proponuje Gambitowi, że również powinni zostać, ale on nie chce siedzieć i czekać, ani też nie chce, żeby musieli go bronić w razie potrzeby.


Juggernaut i Iceman ciągle drażnią się ze sobą na posterunku, kiedy nagle przemawia Xorn. Wygłaszając mądrości wschodu, zmusza ich do zastanowienia się nad swoim zachowaniem, ale ci dwaj znowu zaczynają się sprzeczać o to, do kogo mówi Chińczyk. Przerywa im jakiś głos z tyłu. Kilkunastu identycznych mężczyzn w kostiumach i oddział wojska oświadczają, że za uwolnienie tego człowieka z więzienia, będą musieli umrzeć.


Nieśmiertelni doprowadzili pozostałych X-Men do tunelu, który mają dostać się do bazy wojskowej. Polaris podejrzewa, że to może być pułapka, ale przewodnik zapewnia, że takie postępowanie byłoby niehonorowe, a poza tym bardzo chcą im pomóc. Gdy Amerykanie znikają w tunelu, Chińczycy między sobą przyznają, jak bardzo ich podziwiają.


Tymczasem, w podziemiach, Gambit ciągle narzeka, że na coś wpada, a dodatkowo niepokoją go odgłosy trzeszczących belek stropowych. Wolverine każe wszystkim się zamknąć, bo doszli do wyjścia. Potem przecina kłódkę i za drzwiami zastaje komitet powitalny: Stojący przed żołnierzami Collective Man obiecuje im szybką śmierć.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men #159

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.