Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #157

X-Men #157

X-Men #157

"Day of the Atom" - part 1: "Black Holes"

Postacie
Cytat

Sammy: "That was Ororo... Storm. Awesome. Isn't she? [...] But if you think she's hot, wait until you see Emma Frost. Woof."

Streszczenie

Chiny. W jednej z wielu małych świątynnych wiosek miejscowi mnisi opowiadają przybyłemu w towarzystwie lokalnej policji obcokrajowcowi o pewnym przesądzie, który jest związany z miesiącem sierpniem, a który zwiastuje zbliżający się czas apokalipsy. W tym momencie na jednym z murów świątynnych pojawia się czarna dziura i wsysa wszystkich znajdujących się w jej pobliżu.


Instytut Xaviera. Alex i Annie rozmawiają przy porannej kawie. Annie proponuje mu wspólne wyjście do parku, jednak ten odmawia tłumacząc, że Scott właśnie sformował nową drużynę, nad którą dowództwo powierzył właśnie jemu, a ponadto przydzielił mu nowego ucznia, którym ma się zaopiekować. Nagle zmienia temat i pyta się Annie, czy była z Bobbym w noc poprzedzającą jego ślub z Lorną, jednak nie będąc gotowym na to, by usłyszeć prawdę wychodzi w środku rozmowy.


Przed uczelnią ciągle pojawiają się nowi uczniowie, wśród których znalazł się również Joshua Guthrie, brat Sama. Nie bardzo uśmiecha mu się pobyt w szkole. Nie chce zostawiać matki samej z młodszym bratem "na głowie". W budynku witają go Alex i Sammy. Obaj oprowadzają Josha po sali ćwiczeń, w której aktualnie trenuje Juggernaut, będący od jakiegoś już czasu członkiem X-Men. Pojawia się Iceman, który nie może zaakceptować faktu przyjęcia Caina do szkoły. Alex stwierdza, że takie było życzenie profesora. Bobby, który obecnie występuje tylko pod swoją lodową postacią przypomina mu, że Charles opuścił szkołę. Summers uważa, że cała ta sprzeczka ma wymiar bardziej osobisty, i że dla ich obopólnego dobra powinni załatwić Bobby'emu przeniesienie do innej x-grupy. Drake w tym momencie nie wytrzymuje i w napadzie furii wykrzykuje, że Alex nie ma takich kompetencji, by go przenieść bez jego zgody. Za chwilę do całego towarzystwa dołączają jeszcze Gambit i Rogue, którzy także mają wątpliwości, co do swoich nowych przydziałów i razem udają się do aktualnego dyrektora szkoły - Scotta Summersa. W jego biurze zdążył się już zgromadzić spory tłum petentów, mających podobne zastrzeżenia do tych, z którymi przyszli Iceman, Alex i reszta. Cyclops stanowczo odpowiada, że nie będzie żadnych zmian w składach zespołów. Ze zwieszonymi minami udają się teraz do Cerebro, przy którym siedzi Emma Frost. Ta już wie o całym zajściu. Zleca im misję zbadania dziwnych wydarzeń mających miejsce w Chinach. Nagle wbiega Lorna wykrzykując coś o polu magnetycznym i pada zemdlona. Bobby i Alex podnoszą ją. Na pytanie Icemana, co jest źródlem jej stanu, Emma odpowiada, że tego właśnie mają się dowiedzieć.


Po przylocie na miejsce i wylądowaniu w kraterze powstałym w wyniku oddziaływania czarnej dziury X-Men zauważają, że wewnątrz znajduje się mnóstwo zwłok. Lorna wyczuwa głęboko w dole krateru nikły ślad pola magnetycznego. Iceman robi dla wszystkich lodową zjeżdżalnię, za pomocą której dostają się głębiej. Znajdują tam tylko jeszcze więcej zmasakrowanych zwłok. Jednak to, co najbardziej przykuwa ich uwagę, to widok nieprzytomnej postaci zakutej w kajdany. Postaci w metalowej masce. Xorna...

Autor: ReLoaded Bosnas

Galeria numeru

X-Men #157

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.