Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #99

X-Factor #99

X-Factor #99

"The Cure!"

Postacie
Cytat

Monsoon: "I order you to lay down your arms"
Guido: "We're not carrying any arms! Should we lay down our legs?"

Streszczenie

Czemu się nienawidzą, sądząc iż tak bardzo są odmienni mając inny kolor skóry, bądź kod genetyczny? Zabijają się w imię tej idei, lecz to szaleństwo dobiegnie końca, a z ognia i zniszczenia narodzi się świat pokoju i światła, tak mówię ja, Haven.


Lorna od kilku godzin przegląda dane na temat Haven, lecz wciąż nie jest przekonana iż jest ona terrorystką. Uważa, iż dane te mogły zostać wyolbrzymione, podobnie jak w czasie zimnej wojny miało to miejsce z danymi dotyczącymi Sowietów. Alex nazwyczajniej zasnął. Widząc to Forge i Polaris postanawiają podążyć w jego ślady, lecz plany Lorny odnośnie Alexa psuje pojawienie się Randoma, którego sprowadzili Guido i Rahne. Na jego widok Polaris zalewa fala wściekłości, a Havok atakuje go swą plazmą. Random wzdychając czyni swe ciało przepuszczalnym przemieszczając molekuły protoplazmy i Alex trafia Guida. Najemnik wyjasnia, iż pragnął jedynie porozmawiać i być może połączyć swe siły, lecz Alex odmawia mówiąc iż nie będzie współdziałał z taką szumowiną. Słysząc to Random obraża się, radząc aby X-Factor szukali sami osób, które dokonały zamachu na Lornę. Forge ku zdziwieniu X-Factor wypisuje czek i wręcza go Randomowi w zamian za współpracę. Pomimo protestów Alexa ma to być zapłata za udzielenie informacji na temat poprzednich mocodawców Randoma oraz za współdziałanie. Indianin obiecuje także iż rząd odkupi zniszczone przez Polaris lamborghini. Wściekły Havok wykrzykuje, że będzie miał najemnika na oku i ukaże każde jego nieposłuszeństwo.


Valerie Cooper należy teraz do Haven, a wizja narodzin nowej ludzkości silnie przemówiła do jej serca. Haven mówi, iż tak było również w jej wypadku, gdy on do niej przemówił. Próbowała zwerbować X-Factor aby podążali jej drogą niczym fala która wśród zniszczeń oczyści świat, lecz na razie bezskutecznie. Czas dobiega końca, lecz oni już nadchodzą.


Pojazd X-Factor zmierza w stronę kryjówki Haven niesiony magnetyczną mocą Polaris. Rahne jak zwykle złości się, iż Alex martwi się o Lornę, nie zwracając w ogóle uwagi na nią. Po chwili orientuje się co robi i uspokaja się, a Guido ją przytula. Random stwierdza, że X-Factor są patetyczni, a przybity Madrox i jego dwa duplikaty nie mają nic do powiedzenia na swą obronę. Po chwili pojazd dociera do wykutej wskałach kalifornijskich gór świątyni Haven. X-Factor zaczynają skradać się do celu, lecz po chwili Random powstrzymuje ich mówiąc iż coś usłyszał. Okazuje się iż właśnie zostali otoczeni, przez hindusa imieniem Monsoon i jego ludzi, który nakazuje im się poddać. Random bez zastanowienia strzela do Monsoona, na co ten używa swej mocy zsyłając na X-Factor potężną ulewę. Pośród deszczu Guido skacze w jego stronę uderzając przeciwnika w szczękę. Rozpoczyna się walka z ludźmi Monsoona, kórzy usiłują trafić X-Factor ze swoich strzelających lanc. Nieopodal stoi bezsilny Madrox orientując się, iż nie jest w stanie stworzyć większej ilości duplikatów, a żaden z nowo powstałych nie jest mu posłuszny.


Na skałach pojawia się Haven nakazując przerwać walkę. Przeprasza za swego brata Monsoona i zaprasza X-Factor na rozmowę wewnątrz świątyni. Alex początkowo nie zamierza dać się wciągnąć w pułapkę, lecz gdy widzi Val Cooper stojącą po stronie Haven, zszokowany przystaje na taki plan.


Wewnątrz świątyni Haven po raz kolejny usiłuje przekonać X-Factor do swej wizji, pragnąc aby podązyli za nią. Nadchodzą czasy Mahapralayi, wielkich zniszczeń z kórych narodzi się nowy wiek. Złota era, którą może pomóc rozpocząć X-Factor odrzucając wizje Xaviera która sprawia iż nienawidzą ich ci, kórzy podążają za Magneto. Val oznajmia iż racja należy do Haven. Słysząc to Wolfsbane skacze na nią, warcząc iż zdradziła X-Factor. Haven chwyta ją za kark, oznajmiając iż uleczy jej duszę aby ujrzała światło. Używa swej mocy na Rahne, która znika i pojawia się ponownie w błysku światła rodząc na nowo. Staje przed X-Factor jako człowiek, bez numeru muta na czole. Wykrzykuje iż więź łącząca ją z Alexem zniknęła i jest wolna. Przytula się do Haven, a Alex widząc to nakazuje je odejść. Rahne nie zamierza jednak go słuchać, mówiąc iż teraz jest wolna w swych decyzjach. Postanawia dołączyć do Haven.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.