Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #61

X-Factor #61

X-Factor #61

"X-Tinction Agenda" - part 6: "Betrayal!"

Postacie
Cytat

Hodge: "Ten captured! Nine to go!"

Streszczenie

Grupa uderzeniowa prowadzona przez Cable'a, w której znajdowali się Gambit, Sunspot, Marvel Girl i Forge została schwytana i sprowadzona do cytadeli. Hodge jest wściekły z powodu Forge'a, kóry wprowadził się w stan dziwnej śpiączki i nawet genoshański telepata nie jest w stanie wyciągnąć z jego umysłu żadnej wiedzy. Cyborg zaczyna wyżywać się na Marvel Girl, w której obronie staje Havok, przypominając, że Moreau żądał aby jeńcy byli w jak najmniejszym stopniu uszkodzeni. Poirytowany Hodge ciska w jego stronę Forge'a każąc mu się nim zająć. Magistrat Summers złości go coraz bardziej, podobnie jak genoinżynier, któremu cyborg nie ufa.


Więźniowie prowadzeni są w głąb cytadeli, gdzie widzą pozbawioną pamięci muta Wolfsbane. Widok ten rozwściecza Cable'a, nadludzkim wysiłkiem rozrywającego kajdany. Pomimo faktu, iż Wipeout zablokował również jego bioniczne ramię, Nathan skacze na Hodge'a. Zaczyna wyrywać kable z ciała cyborga, a Hodge'owi imponuje szybkość mutanta, jednak z łatwością obezwładnia go przy pomocy swoich metalowych macek. Przybity do ściany Nathan może teraz liczyć już tylko na drugą grupę X-Men, bądź Rictora i Boom Boom.


Niedaleko grupa Cyclopsa przygotowuje się do zinfiltrowania cytadeli. Scott przedstawia wszystkim swój nowy plan, stwierdzając enigmatycznie, że w wypadku spotkania jego brata, mutanci powinni zrobić to, co będzie koniecznie.


W cytadeli Jean zostaje oddzielona od pozostałych i wrzucona do celi, którą specjalnie przygotował dla niej Hodge. W ciemności wyczuwa czyjąś obecność. Okazuje się, że jest to cieżko ranny, pozbawiony czynika samogojącego Wolverine. Hodge zagląda przez wizjer i dziękuje Jean za to, że dzięki niej będzie mógł złapać pozostałych. Genoshański telepata przeskanował bowiem jej umysł i magistraci poznali położenie bomb podłożonych przez X-Men wokól cytadeli oraz drużyny Cylopsa. Marvel Girl pochyla się, aby zająć się rannym Loganem i niespodziewanie obydwoje zaczynają się całować. Jean cofa się szybko, wiedząc że była bardzo blisko. Z jej oczu cieknie łza; zdała sobie bowiem sprawę iż Wolverine jest na granicy życia i śmierci. Hodge obserwuje dwójkę mutantów na wielkim monitorze i śmieje się widząc ich pocałunek. Tłumaczy Moreau, że to początek nowej fazy tortur.


Magistraci docierają w międzyczasie do magazynu, w kórym ukrywają się X-Men. Rządowe oddziały wdzierają się do środka i następuje wybuch, który zmiata cały budynek z powierzchni ziemi.


Nieświadomy tego Hodge znajduje się na naradzie u prezydent. Moreau otwarcie kwestionuje jego działania, stawiające Genoshę w negatywnym świetle. Hodge przypomina o sukcesach, zamianie Rahne i Storm w muty, pokonaniu pierwszej grupy uderzeniowej X-Men, której geny będą mogły zostac wykorzystane dla dobra narodu. Prezydent ma jednak na ten temat inne zdanie. Sytuacja międzynarodowa stała się na tyle napięta, że nakazuje aby schwytanym wytoczono publiczny proces. Nagle szyby wokół eskplodują wraz z częścią ścian. Na niższych piętrach Logan rozpoznaje soniczny krzyk Banshee'go i oznajmia, że kawaleria wreszcie przybyła. Na górnych piętrach X-Men wdzierają się do cytadeli, a Hodge staje wreszcie naprzeciw swego najbardziej znienawidzonego wroga. Archangel zostaje schwytany przez metalowe macki, które zaciskają się coraz bardziej. Krzyk Bansheego sprawia, że sufit zaczyna się walić, a cyborg ratuje przed odłamkami prezydent, która jest mu za to bezgranicznie wdzięczna. Hodge składa u jej stóp schwytanych właśnie Cannonballa, Bansheego i Archangela.


Niżej, do cytadeli trafiają ofiary wybuchu w porcie. Część zwłok nagle ożywa i wdziera się w głąb budynku. To Cyclops, Iceman i Beast, niepowstrzymanie prący do przodu, gdy nagle na ich drodze staje Havok. Celuje on do Scotta z karabinu odpornego na promienie optyczne, dostarczonego przez The Right. Cyclops usiłuje przypomnieć bratu, kim jest naprawdę. Kiedy się szarpią przez umysł Alexa przypływa nagle wizja dwóch chłopców spadających na wielkim spadochronie. Chwilę później pojawia się Hodge. Alex chwyta karabin i strzela do Scotta, co wywołuje uśmiech na twarzy cyborga. Wszyscy X-Men są wreszcie w jego rękach. Nie wie jednak, iż młodszy Summers właśnie odzyskał pamięć i postrzelił Cyclopsa jedynie po to, aby się jeszcze z tym nie zdradzić...

Autor: Magistrate Kumos

Galeria numeru

X-Factor #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.