Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #98

X-Factor #98

X-Factor #98

"Into Oblivion"

Postacie
Cytat

Forge: "And to think that I wanted to throw you off the team"
Strong Guy: "Yes well, I... you what?!"

Streszczenie

Ludzie zaczynają uciekać z sali, po oświadczeniu Havoka. Guido zamierza zatrzymać Haven, lecz nie pozwala mu na to Polaris, oznajmiająca iż Haven ocaliła jej życie przed rządowymi zamachowcami, którzy należą do tego samego obozu co Val i Forge. Alex i Lorna wdają się w dyskusję, podczas gdy Madrox chce aresztować kobietę, lecz powstrzymują go jego dwa duplikaty. Polaris grozi użyciem swej mocy, co powstrzymuje X-Factor lecz nie Havoka. Oznajmia iż Haven jest terrorystką i biegnie do niej, lecz Polaris używa na nim swej mocy i wywraca go na ziemię. Widząc atak na Alexa Wofsbane skacze na Lornę zamierzając ją rozszarpać lecz chwyta ją Guido usiłując przypomnieć iż działają w jednej drużynie. Polaris odpycha ich magnetycznie, a dwaj Madroxi pragną jej pomóc podczas gdy trzeci zamierza ich za to zaatakować. Haven oznajmia iż odchodzi, bowiem nie było jej zamiarem zwrócenie przeciwko sobie X-Factor, których chciałaby pozyskać dla swej sprawy. Uniemożliwia jej to Forge, celując w nią z karabinu, lecz Haven oznajmia iż on także stanie się cennym nabytkiem dla nowej ludzkości. Przywdziewa swą indyjską zbroję i znika.


W Pentagonie zebrani X-Factor usiłują porozumieć się ze sobą. Lorna tłumaczy swe racje, lecz Wolfsbane uważa iż po prostu ich zdradziła. Dopiero Guido udaje się uspokoić pozostałych. Forge wyjaśnia czemu pojawił się wraz z Havokiem aby aresztować kobietę. Haven to Radha Dastoor, kapłanka hinduskiego ruchu parareligijnego. Od jakiegoś czasu głosi przekonanie iż mutacje to początek przemiany rasy ludzkiej, a ludzie i mutanci po serii katastrof zwanych Mahapralaya stworzą nową ludzkość, a wraz z jej nadejściem rozpocznie się nowy wiek. Problem w tym, iż Haven ie zamierza czekać na katastrofy. Jej agenci i fanatycy niosą śmierć i zniszczenie na świecie, aby w zamachach terrorystycznych dokonać Mahapralayi.To oni odpowiadają za niedawny atak na Centrum Keneddy'ego. Lorna nie zamierza uwierzyć ani jednemu słowu, bowiem Haven ocaliła jej życie, a ponadto uważa iż jest to kolejna manipulacja rządu, który usiłuje ją zabić. Nie przekonują ją argumenty Havoka i Forge'a. Alex przekonuje ją aby zapoznała się przynajmniej z danymi, którymi dysponują.


Madrox spaceruje ulicami Waszyngtonu, a oba duplikaty jak zwykle sie kłócą. Madrox nie wytrzymuje i duplikuje się dalej, tak że tworzy armię Madroxów z kórych każdy reprezentuje inne z jego uczuć. Wykrzykuje, iż nie ma wcale w nich wsparcie, nawet pomimo iż jest chory i zabił Mellancampa. Żąda aby zostawili go w spokoju i pozwolili mu samotnie umrzeć, jesli nie mogą mu pomóc. Uspokojony absorbuje je z powrotem, nie jest jednak w stanie pozbyć się dwóch duplikatów które nie chcą zniknąć i sugerują mu, iż tak naprawdę nie chce zostać sam, dlatego wciąż istnieją.


Guido i Rahne jadą limuzyną, czekając na decyzję Alexa i Lorny. Wolfsbane zastanawia się nad filozofią Haven, głoszącą iż ludzie i mutanci są jedną rasą, która stanie się nową ludzkością. Jest to wizja bardziej atrakcyjna od marzenia Xaviera i wizji Magneto. Gdy wysiadają z samochodu okazuje się, iż czeka na nich Random, który był ich kierowcą. Wolfsbane natychmiast go atakuje, Guido poprawia zaś Random krzyczy iż się poddaje. Wolfsbane i Strong Guy są mocno zaskoczeni, lecz najemnik zdradza iż usiłowano go zabić, a odpowiada za to ten, kto wynajął go aby zabił Polaris. Random chciałby połączyć siły z X-Factor w celu wyśledzenia tajemniczego przeciwnika.


W siedzibie Haven jej nowa uczennica przekonuje się do jej filozofii. Nurtuje ją tylko tajemniczy "on", o którym jak Haven przekazuje jej słowa. Na wyjaśnienia przyjdzie jeszcze czas, bowiem wybiła godzina Prayali. Haven używa swej mocy na uczennicy, która odrzuca całą doczesność decydując się podążać za jej wizją, która jest jedyną słuszną. Haven podnosi z kolan swą nową wyznawczynię, Valerie Cooper.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.