Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #109

X-Factor #109

X-Factor #109

"The Waking"

Postacie
Cytat

Legion: "Gonna fix everyting... gonna make it better!"

Streszczenie

Mystique pragnąca zemścić się na Legionie za śmierć Destiny ze zdumieniem odkrywa, iż ten przebudził się ze śpiączki, w którą zapadł po wydarzeniach na wyspie Muir [crossover "Bitwa o Wyspę Muir" - Kumos]. Legion powala ją telepatycznym uderzeniem, a Raven, na której pięty następują członkowie X-Factor, rzuca się do ucieczki. Ścigana przez Wolfsbane wybiega szpitalnym korytarzem wprost na windę, z której wysiadają Alex, Lorna i Guido. Dzięki rzuceniu granatu z magnezjum udaje się jej oślepić wszystkich i zniknąć. Forge jest wyraźnie poirytowany, na szczęście Rahne podejmuje trop kobiety.


Chwilę później Mystique wyskakuje z pędzącej karetki, której kierowcę udawała, a Polaris w ostatniej chwili zatrzymuje pojazd nim ten uderzy w tłum.


W szpitalu Forge rozmawia z Gabrielle Haller, która jest teraz przy swoim synu. David ponownie śpi, jednak wszystko wskazuje na to, że się przebudził na dobre, a ambasador jest szczęśliwa, bowiem po raz pierwszy od dawna usłyszała słowo: "mamo".


Tymczasem w umyśle Legiona pojawia się Destiny, prosząc aby przekazał wiadomość Mystique. Śmierć Irene była zgodna z przeznaczeniem i miała nastąpić, a David nie powinien się za to winić, był bowiem jedynie narzędziem losu. Chłopak słyszy również, iż wprawił w ruch wydarzenia, które zmienią rzeczywistość, na co młodzieniec oznajmia, że zamierza wszystko naprawić.


Nad brzegiem Morza Śródziemnego Mystique spotyka się z Avalanchem, który zatrudnił się teraz jako ochroniarz. Raven prosi go o pomoc przez wzgląd na stare czasy i pamięć Freedom Force. O tym równieź chce porazmawiać Valerie, która się włąśnie pojawia. Przyznaje, iż wciaż gnębi ją poczucie winy za to, jak potoczył się los Freedom Force, których miejsce zajęło X-Factor. Darkholme nie chce jednak słuchać, a kiedy pojawia się reszta grupy, Avalanche reaguje instynktownie i wzbudza wstrząsem wielką falę. Guido ogłusza go, a Mystique rzuca się do ucieczki strącając Val do wody. Zmiennokształtna waha się, czy jej nie pomóc, lecz w końcu wybiera odejście, zrywając ostatecznie swe związki z drużyną. Jej tropem podąża Rahne. Polaris wydobywa z wody Guida i Val, a Alex używając swej mocy zatrzymuje pędzącą na brzeg falę przypływu.


Tymczasem w szpitalu przebudzony Legion kominikuje się ze swoim ojcem, a następnie ucieka przez okno.


Wolfsbane zostaje niespodziewanie zaskoczona przez Mystique i zaczyna od niej obrywać, na szczęście pojawia się Forge. Raven obwinia go o śmierć Irene tak samo jak Legiona. Walkę pomiędzy nimi przerywa pojawienie się Davida, który telepatycznie wyłącza Indianina, a Mystique przenosi do swojej głowy. Tam przekazuje jej słowa Irene, oraz ostatnie ostrzeżenie Destiny, aby strzec się nie napisanych przeznaczeń w czasach bez miłości w sercu. Na miejscu wydarzenia pojawia się reszta X-Factor, nie są jednak w stanie przeniknąć telekinetycznej osłony Legiona. Poirytowany David oznajmia, że są potrzebni gdzie indziej i wyteleportowuje ich w nieznane. Pozostawia Mystique i odlatuje, mówiąc iż zamierza wszytko naprawić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.