Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #129

X-Factor #129

X-Factor #129

"Playing With Fire"

Postacie
Cytat

Mystique: "You're looking pretty goog for a dead man... Pyro!"

Streszczenie

Do bazy X-Factor wbiega Val wściekła pytając Forge'a co najlepszego wyczynia. Przerwał misję, reszta grupy zniknęła. Żąda aby nawiązał z nią kontakt i przekazał jej schwytanego uciekiniera. Forge wyrzuca jej w gniewie, iż doskonale zdawała sobie sprawę, że ścigają Jamiego Madroxa. Val oznajmia, że bredzi, bowiem Multiple Man zginął z ręki Haven. Forge prosi ją aby odpięła broń, kórą nosi przy pasie, bowiem ręka Val wędruje w tamtą stronę, a gdy kobieta odmawia rozbraja ją Polaris. Forge oznajmia, iż Vale zdradziła ich. Aresztowała Xaviera, zaś X-Factor posłała w pościg za Jamiem. Val oznajmia, iż X-Factor zostaną aresztowani, jeśli nie oddadzą uciekiniera rządowi. Fall's Edge otoczyły doborowe oddziały, nad którymi Val nie ma kontroli, pozwolono jej jedynie wejść i porozmawiać, aby skłoniła X-Factor do wydania więźnia. Jest skłonna jednak uwierzyć Forge'owi, bowiem jakiś czas temu wydawało się jej iż widziała Madroxa żywego [X-Factor #107]. Forge oznajmia, iż Madrox znajduje się w bezpiecznym miejscu z Shard i Wildchildem, zaś Polaris proponuje aby sprawdzić jak doborowe są oddziały rozmieszczone wokół bazy, wypuszczając na nie Sabretootha. Mystique znajduje inne rozwiązanie i zmienia się w Madroxa.


20 mil od Fall's Edge Shard celnym strzałem uspokaja szalejące klony Madroxa. Kyle nie może dać sobie z nimi rady, zaś Madroxy stwierdzają iż muszą dalej uciekać. Shard zapewnia, iż pragną mu pomóc, ten jednak pyta czy można pomóc komuś kto patrzył na własną śmierć. Shard zauważa, iż może to powiedzieć o sobie.


Gdy X-Factor przekazują schwytanego Madroxa w ręce doborowych oddziałów, Creed wąchając go stwierdza iż jest to Multiple Man i rząd może go sobie zabrać. Forge i Val zastanawiają się ile czasu zdoła im kupić Raven. W furgonetce transportującej Madroxa więzień otwiera usta wypluwając urządzenie, które wpadając na sufit samochodu powoduje zwarcie instalacji elektrycznej. Gdy udaje się przywrócić zasilanie dowódca konwoju dostrzega, iż w miejscu Madroxa siedzi zakuty w kajdany jeden z jego ludzi. Natychmiast go uwalnia, co okazuje się błędem, bowiem Raven obezwładnia błyskawicznie strażnika. Stwierdza, iż urządzenie Forge'a działa doskonale, lecz nie zamierza go o tym informować. Teraz zamierza zająć się sprawami osobistymi.


Forge widzi w kryjówce Wildchilda grającego w Super Mario Bros z Madroxem. Pozostałe klony siedzą w kuchni słuchając historii życia Shard. Forge pragnie porozmawiać z Jamiem, ten jednak stwierdza iż opowiadać o tym co go spotkało może jedynie Shard.


Mystique wchodzi do opuszczonego kościoła w Waszyngtonie, gdzie rzuca się na nią płonący stwór. Raven radzi Pyro, aby nie próbował z nią tych sztuczek. Pyro oznajmia, iż i tak wkrótce umrze na wirusa spuścizny, pyta więc o plan Mystique, bowiem w akcie ostatniej rozpaczy gotów jest na wszystko. Raven oznajmia, iż nie zmienił się on od chwili gdy zmanipulowała członkami X-Factor, aby dołączyć do grupy.


Madroxy decydują się wreszcie złożyć wyjaśnienia, aczkolwiek uprzedzają iż nie są tą samą osobą, która umarła zabita przez Haven. Jamie zduplikował się, co okazało się dobrym pomysłem, bowiem wirus spuścizny pozostał tylko w jednym ciele, tym które zabiła Haven. Spowodowany tym szok, sprawił iż pozostałe klony straciły pamięć. Jamie błąkał się po Waszyngtonie, gdzie widziała go Val, był w bazie X-Factor, aż odnalazł go rząd. Chcieli przemienić go w super-agenta o wielu ciałach, lecz Madroxowi wróciła pamięć. Wówczas ośrodek w którym się znajdował został zaatakowany. Madroxa uwolnił zmieniony Havok, pragnąc aby dołączył do jego grupy o nazwie Brotherhood. Uprzedził, iż jeśli się nie zgodzi, rząd wyśle za nim swe ogary. I posłał X-Factor.


Polaris rzuca się na Madroxa żądając odpowiedzi, gdzie jest Alex, zaś Jamie pyta z kolei o Guida. Dyskusję przerywa wiadomość dla Forge'a, iż Raven znowu uciekła. Wkrótce Forge wraz z Sabretoothem i Wildchildem docierają do miejsca, gdzie była Raven. Widząc na ścianie plakat Graydona Creeda z napisem - wkrótce, Forge domyśla się dokąd zmierza Mystique. Zamierza zabić kandydata na prezydenta...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.