Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #94

X-Factor #94

X-Factor #94

"The Longest Day" - part 2: "Eveningwhere"

Postacie
Cytat

Polaris o widelcu: "The incredible silverware creature, it's only goal to destroy mankind as we know it, spooning and forking it's way to world domination"

Streszczenie

Lorna usiłuje zwrócić uwagę Alexa używając swej magnetycznej mocy na sztućcach, a jedzący w tej samej restauracji ludzie patrzą na to zszokowani. Alex nie ma romantycznego nastroju, pomimo iż wybrał się z Polaris na kolację, bowiem jego myśli kierują się ku Rahne, gdyż martwi się faktem iż opuściła zespół. Alex płacąc rachunek wyjaśnia iż czuje się odpowiedzialny za to co przydarzyło się Wolfsbane i w jakiś sposób winny. Polaris ironizuje, że zachowuje się ostatnio jak jego brat Scott, przywalony poczuciem odpowiedzialności. Lornia nie podoba się, iż skupia swą uwagę na Rahne, zamiast na niej. Zaczynają się kłócić, pomimo iż Polaris zwraca mu uwagę iż są w publicznym miejscu, a wszyscy znają X-Factor. Obok stolika przechodzi para, a mężczyzna celowo potrąca kieliszek oblewając Havoka szampanem.


Guido i Rahne walczą ze sobą dla treningu w rządowym samolocie, który kieruje się w stronę wyspy Muir. Zapasy te denerwują pilota, który ostrzega iż zaczyna tracić panowanie nad maszyną. Gdy się uspokajają Rahne pyta Guida w jaki sposób cały czas może tak żartować i ironizować, nie biorąc życia poważnie. Ona sama nie potrafiłaby tego czynić, zwłaszcza teraz gdy kieruje się na początek długiej terapii, której obawia się bowiem Xavier nie dał jej gwarancji iż okaże się skuteczna. Guido przyznaje, iż ma pewne problemy, lecz nigdy nie odczuwał potrzeby nawiązania z kimkolwiek na ten temat bliższej rozmowy, a zwłaszcza z członkami grupy. Rahne oznajmia iż widziała go pewnego ranka, gdy siedział w posiadłości Xaviera pod drzewem, zaś na jego twarzy wyrażał się potworny ból istnienia. Guido zaprzecza, obracając wszystko w żart i wyjaśnia iż ćwiczył jogę. Rahne nie chce jednak w to uwierzyć.


Quciksilver zajmuje się superszybkim rzeźbieniem w glinie tworząc postaci X-Factor. Zastanawia się czemu wciąż wiąże się z jakimiś super-grupami - od Bractwa Złych Mutantów, poprzez Avengers na X-Factor skończywszy. Dochodzi do wniosku iż musi się w nim kryć dziecko, szukające bohaterstwa. Gdy rzeźbi Lunę i Crystal orientuje się, że przynależność do X-Factor rekompensuje mu utracone ojcostwo. Zaskakuje go Madrox, najwyraźniej chcący porozmawiać. Pietro nie ma ochoty na rozmowę o swych problemach, lecz Jamie nieśmiało zauważa iż pragnie porozmawiać o sobie. Rozmowę przerywa kolejny Madrox, przypominając iż skończyła się jego kolej siedzenia z Jamiem i słuchania o bezsensowności życia. Klony zaczynają między sobą się kłócić prezentując dwa zupełnie odmienne charaktery, aż wreszcie wychodzą. Pietro oddycha z ulgą powracając do rzeźbienia.


W restauracji Lorna żąda od mężczyzny, ktory oblał Alexa szampanem przeprosin. Havok usiłuje ją zmitygować, lecz mężczyzna oznajmia że nie przeprosi mutantów, bowiem nie wierzy że go zaatakują. Polaris unosi go magnetycznie żądając zadośćuczynienia. Obserwuje to ukryty w cieniu mężczyzna, podziwiając Polaris za to co uczyniła. Alex usiłuje ją uspokoić, tymczasem wśród pozostałych klientów restauracji wybucha najpierw sprzeczka, a potem bójka odnośnie rasistowskich poglądów, ludzi i mutantów. Lorna słyszy upragnione przeprosiny.


Guido i Rahne docierają na wyspę Muir, a Strong Guy żegna się z dziewczyną. Wolfsbane postanawia przemienić się wreszcie w człowieka, czego nie czyniła od czasu gdy Genoinżynier poddał ją procesowi transmutacji. Gdy to czyni mdleje, padając na przygotowane nosze. Guido spogląda za nią i numerem muta na jej czole.


W Waszyngtonie Forge dowiaduje się, iż Alex i Lorna zostali zatrzymani przez policję po spowodowaniu zamieszek w restauracji. Val uprzedza, go iż to dopiero początek jego kłopotów z X-Factor. Forge wykonuje telefon, aby wypuszczono parę z aresztu. Oznajmia Val, iż nadeszła pora aby poznał członków zespołu.


Przed komisariatem policji zwolniona z aresztu Lorna oświadcza dziennikarzom, iż będzie nadal walczyć z przejawami rasizmu, tak jak i inni członkowie zespołu. Mężczyzna który obserwował ją w restauracji stoi na dachu nieopodal i żałuje, że bedzie musiał ją zabić. Jest nim Random.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.