Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #62

X-Factor #62

X-Factor #62

"X-Tinction Agenda" - part 9: "Capital Punishment"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Be careful. Hodge is dangerous!"
Archangel: "Not nearly as dangerous as I'm going to be"

Streszczenie

Rahne i Ric przetrząsają górne piętra cytadeli, gdzie natrafiają na Hodge'a. Natychmiast wzywają posiłki, lecz cyborg tylko z nich kpi oznajmiając, iż nikt nie jest w stanie go pokonać. Cable nakazuje dwójce mutantów się wycofać, lecz Ororo uważa, że zmieniona Wolfsbane może nie posłuchać tego rozkazu. I rzeczywiście; dzięki nowym zdolnościom Rahne przemienia się w wielkiego wilka, który atakuje Hodge'a. Okazuje się jednak, że to za mało. Również Rictor nie stanowi wyzwania dla cyborga, który pokonuje obydwoje. Kiedy słyszy zmierzających w jego stronę kanałami wentylacyjnymi Storm oraz Cable'a, znienacka atakuje. Jego metalowy ogon przebija Nathana na pół, co sprawia iż Ororo pozostaje z przeciwnikiem sam na sam. Ciężko ranny Cable wzywa pomocy, a wezwanie słyszą pozostali X-Men.


Scott obawiając się o życie Jean rozkazuje jej pozostać z tyłu co irytuje Logana. Obaj zaczynają się kłócić o Marvel Girl, aż wreszcie Jean zmuszona jest rozdzielić ich telekinetycznie. Rusza na ratunek jako pierwsza, co zawstydza Scotta i imponuje Rosomakowi.


Samotna Storm broni się przed Hodge'm, i pomimo ran udaje się jej zniszczyć laserowe działo cyborga. Ten dopada ją jednak, oplatając swymi mackami. Wówczas uderza przybyły Archangel, tnąc swymi skrzydłami korpus Hodge'a i niszcząc urządzenie umożliwiające mu przenikanie przez ściany. Cyborg odpowiada Warrenowi specjalnie przygotowanym płynem, paraliżującym ruchy Worthingtona. Zbliża się do leżącego Warrena ze złowieszczym uśmiechem, zamierza bowiem obciąć mu głowę, tak jak kiedyś Archangel uczynił to jemu.


Piętro wyżej Beast usiłuje wynieść z twierdzy rannych w starciu z cyborgiem X-Men. Niszczy ścianę i usiłuje zmusić muty do pomocy.


Tymczasem Hodge'a atakuje nowy przeciwnik, którym jest Havok. Cyborg ciska nim o ziemię, na szczęście jego i Archangela przed przebiciem metalowym ogonem ratuje telekinetycznie Jean. Logan pragnie dokończyć swą walkę z Alexem, ten jednak oznajmia przyjaciołom iż odzyskał już pamięć. Nie ma jednak czasu na radość. Cyclops, Marvel Girl, Havok i Wolverine wspólnie atakują metalowego potwora. Cyborg broni się zawzięcie i przebija Logana, a swym ogonem przygniata Jean.


Gdzieś indziej Beast spotyka New Mutants oraz Anderson, która dokonuje właśnie przewrotu wojskowego. Magistraci prowadzą prezydent aresztowaną z powodu niepoczytalności. Anderson zapewnia mutantów, że udzieli im każdej pomocy, tak jak oni udzielili jej w związku z Hodge'm.


Tymczasem na szczycie cytadeli już tylko Cyclops i Havok stawiają czoła cyborgowi. Niestety systemy Hodge'a naprawiają jego uszkodzenia. Alex i Scott chwytają się za ręce, a wskutek połączenia ich mocy dochodzi do potężnej eksplozji. Z placu przed cytadelą pozostali mutanci obserwują bitwę na dachu, który znaczą wybuchy. Havok i Cyclops rozdzierają ciało Hodge'a na strzepy, zaś on wrzeszczy na nich iż nie mogą go zabić, ponieważ jest nieśmiertelny. Wkrótce pozostaje z niego wyłacznie głowa, którą Scott strąca strzałem w dół. Nie jest to jednak jeszcze koniec, bowiem Hodge wystrzeliwuje z ust metalową mackę, która oplata Alexa i pociąga za sobą. Scott łapie brata za rękę, po czym spada wraz z nim. Hodge krzyczy, iz zabierze obu do piekła, jednak mutantów chwyta telekinetycznie Marvel Girl, odzielając przy okazji głowę Hodge'a od szyi Alexa. Cyborg upada u stóp Wolfsbane, która rozdrziera jego głowę na strzępy a nastepnie ciska wciąż gadające szczątki do cytadeli. Rictor uderza dłońmi w ziemię i dzięki jego mocy cytadela zostaje zniszczona; zawalając się na pozostałości cyborga staje się jednocześnie jego grobem.


Epilog. Anderson publicznie ogłasza przejęcie władzy do czasu rozpisania nowych wyborów i wybrania rządu, który przeprowadzi reformy w Genoshy wyzwalając muty. Rahne łamie serce Rictorowi oznajmiając, iż pozostaje na wyspie, bowiem genoinżynier rozwijając jej moc uczynił ją jednym z mutów, więc teraz zamierza dopilnować wyzwolenia swych sióstr i braci. Wiele dni później mutanci stoją w Salem nad grobem Douga Ramseya, a Boom Boom rozsypuje nań prochy Warlocka. Dwaj najlepsi przyjaciele spoczywają teraz obok siebie. X-Men odchodzą, a szczątki Warlocka dziwnie lśnią; być może w słońcu, byc może jako zapowiedź czegoś innego...

Autor: Magistrate Kumos

Galeria numeru

X-Factor #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.