Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #36

X-Factor #36

X-Factor #36

"Transformations!"

Postacie
Cytat

Człowiek w metrze: "Heroes, huh? Then why are you dudes climbin' here?"
Beast: "We're signing autographs"

Streszczenie

Nowy Jork oszalał. Beast i Iceman walczą z ożywającymi pojazdami, hydrantami atakującymi ludzi. W pewnej chwili mogą wreszcie odpocząć po wyczerpującej nocy. Hank rozmawia z Trish Tilby, która zdradza mu że nie może odnaleźć się wśród przemian jakie zachodzą w mieście. Podobnie jest z transformacją Hanka, gdyż kobieta nie może się przyzwyczaić do widoku jego niebieskiego futra. Hank kiwa smutno głową i odchodzi, kiedy spod ziemi wyskakuje wielki czerw. To zmieniony wagon metra, który pożera Trish. Hank i Bobby rzucają się jej na pomoc.


Na cmentarzu Arlington niedaleko grobu Jean Grey siedzi N'astirh. Jest już bliski zwycięstwa, niedługo otworzy się przejście pomiędzy Limbo a Ziemią, a demony niosą mu z Nebraski dziecko Madelyne, którą tymczasem pozostawił u Sinistera, gdzie ta pozna swą przeszlość. Ten i inne czynniki popchną Goblin Queen do szaleństwa, które powoli się zaczyna, a wówczas N'astirh zyska nad nią pełną kontolę. Nie może tylko dopuścić aby Scott Summers się wtrącał. N'astirh żałuje, że w duszy Jean jest za dużo światła, aby mogła służyć jego celom. Jest jednak ktoś jeszcze...


Przed stojącym z ciałem Candy Southern w bazie The Right Dark Angelem objawia się twarz demona. N'astirh kusi mroczną duszę Warrena, obiecując mu moc i potęgę. Pojawia się jeden ze sług N'astirha, informując że za chwilę otowrzy się przejście z Limbo na Manhattan. N'astirh momentalnie zapomina o Warrenie i znika, aby być świadkiem ostatecznego zwycięstwa. Dark Angel spogląda za nim mściwo, wie bowiem że demon współpracował z Hodge'm i jest częściowo odpowiedzialny za śmierć Candy. Warren rusza na Manhattan zamierzając go dopaść.


Do miasta dolatują właśnie ścigający z Nebraski demony Cyclops i Marvel Girl. Szósty zmysł Jean Grey najwyraźniej powraca, bowiem utrzymuje ona słaby telepatyczny kontakt z najmłodszym Summersem. Wyczuwa, że jest ktoś jeszcze, kto płonąc olbrzymim gniewem obwinia Scotta o wszystko co się stało.


Pod ziemią wielki robak pędzi tunelami metra. Beast i Iceman przedostają się do środka wagonu i mija dłuższy czas, nim udaje im się uspokoić znajdujących tam ludzi. Korzystając z chwili Bobby rozmawia z Trish. Uważa, że Hank coś do niej czuje i potrzebuje jej, choć boi się do tego przyznać.


Pojazd Cyclopsa i Marvel Girl wlatuje nad Nowy Jork. Na widok tego co stało się z miastem, Jean traci kontakt z dzieckiem. Atakuje ich przemieniony w goblina samolot, Scott jednak wymanewrowuje go i utrąca mu jeden silnik. Przelatują obok porośniętego ohydną naroślą Empire State Building, wznoszącego się wysoko nad miastem.


Beast i Iceman wykolejają przechodzący transformację pociąg. Zwisa on z mostu, usiłując pożreć swą paszczą uciekających. Bobby tworzy lodowy most po którym ewakuuje pasażerów, a Hank przebija stwora metalową żerdzią. Postanawia uszkodzić silnik potwora. Na chwilę przed tym Trish, ktora omal nie spadła z mostu udaje się wreszcie odzyskać równowagę. Rozbujawszy jedną z lin skacze jak najdalej, a Beast podąża w ślad za nią, łapiąc ją w powietrzu. Pociąg eksploduje.


Ponad nimi przelatują Scott i Jean, kiedy niebo nad Nowym Jorkiem otwiera się z hukiem, bowiem Ilyana otowrzyła właśnie przejście z Limbo. Na miasto zaczynają spadać tysiące demonów. Pojazd Cyclopsa i Marvel Girl zostaje uszkodzony, więc go opuszczają patrząc jak ściga go wyposażony w ostre zęby helikopter. Ustawiają sekwencję autodestrukcji nad Atlantykiem, spoglądając z przerażeniem na padające niczym deszcz stwory. Bramę widzą również Hank i Bobby, a także optyczną salwę Cyclopsa, co zachęca ich do działania. Niespodziewanie Trish całuje Hanka w usta, mówiąc mu żeby nie dał się zabić.


Cyclops i Marvel Girl odpierają najazd hordy demonów, wiedząc że sami nie dadzą im rady. Wówczas u ich boku stają Beast i Iceman. Czwórka przyjaciół walczy z demonami ramię w ramię. Stwory zaczynają zyskiwać przewagę, wówczas z nieba spada Dark Angel i przecina je swymi skrzydłami, Scott rozrywa promieniem, Bobby zamraża, Beast bije, a Jean odrzuca telekinezą. Pierwsza fala została odparta, a Warren dołącza do dawnych przyjaciół.


X-Factor są znowu w komplecie, po raz pierwszy od bardzo dawna. Do Jean dociera wołanie Nathana Christophera, którego demony chcą złożyć komuś w ofierze. Scott prosi Jean, aby przekazała dziecku, że ojciec idzie mu z pomocą i piątka oryginalnych X-Men rusza na spotkanie z demonami, N'astirhem i Goblin Queen.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Factor #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.