Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #71

X-Factor #71

X-Factor #71

"Cutting The Mustard"

Postacie
Cytat

Quicksilver: "An evil individual has turned my powers against me"
Val: "Why?"
Havok: "You ask me, I blame society"

Streszczenie

W Waszyngtonie Guido przyrządza sobie wielką kanapkę, podczas gdy Madrox szamocze się usiłując otworzyć słoik z majonezem. Lorna nie może doczekać się przybycia Alexa, po którego do Genoshy udała się Val Cooper, aczkolwiek Guido proponuje jej w zastępstwie siebie. Aby udowodnić jej swą męskość odbiera dwóm Madroxom słoik z majonezem, lecz okazuje się że nawet jego siła nie jest w stanie pokonać zamknięcia. Zniecierpliwiona Lorna usiłuje pokonać słoik magnetycznie, lecz także ona musi się poddać. Poirytowana odkłada go i zaczyna przeglądać gazetę, szukając jakiegoś mieszkania które będzie mogła wynająć wraz z Alexem. Jamie nie omieszkuje pochwalić się iż jego bogaci przyjaciele użyczyli mu jednego z apartamentów. Lorna nie słucha, mając nadzieję że Alex przyjmie ofertę Val.


W Hammer Bay na ruinach zniszczonej przez siebie cytadeli [X-Factor #62]cytadeli Havok nadzoruje budowę nowego ratusza, w którym to miejscu na wyspie będzie się mogła rozwinąć demokracja. Odrzuca propozycję Val Cooper objęcia dowództwa nowego, rządowego składu X-Factor uważając iż jego miejsce jest na Genoshy. Z rusztowań urywa się belka, spadając w stronę Summersa. Rzuca się na niego Wolfsbane, porywając z linni upadku, lecz Alex wyrywa się i niszczy belkę plazmą, bowiem wciąz stoi tam Val. Oświadcza ona iż chciała sprawdzić czy nie zardzewiał.


W Waszyngtonie pojawia się Quicksilver teleportowany przez jednego z Inhumans, Lockjawa. Poszukuje X-Factor, lecz pod siedzibą korporacji Roxxon natrafia na demonstrantów protestujących przeciwko niszczeniu środowiska przez tę firmę. Ktoś podłożył w budynku bombę, zatem Pietro używa swej superszybkości, odnajduje ładunek i rozbraja go. Jest po tym wyraźnie wyczerpany. Lockjaw teleportuje go do miejsca pobytu X-Factor.


W Hammer Bay Rahne przeprasza Alexa za swoje zachowanie, mówiąc iż z niewiadomych powodów gdy zobaczyła że jest w niebezpieczeństwie nie mogła się kontrolować. Val usiłuje zaś przekonać Havoka, aby zamiast budować na wyspie swego rodzaju getto dla mutantów, przyjął jej propozycję. Rozmowę przerywa pukanie do drzwi, okazuje się że stoją za nimi Cyclops i Charles Xavier. Rahne rzuca się z radości na profesora, który wraz ze Scottem zabiera Alexa na rozmowę. Przekonują go aby przyjął propozycję Val, bowiem po rozwiązaniu Freedom Force powstała pustka, która musi zostać wypełniona. Xavier chciałby aby rządową grupą dowodził ktoś zaufany, aa Havok jest idealnym kandydatem jako były członek X-Men. Argumentem, który przekonuje Havoka jest jednak fakt iż członkinią X-Factor jest już Lorna.


Do Polaris, Madroxa i Guido dociera wyczerpany Pietro. Odpoczywając wyjaśnia Jamiemu, iż Lockjaw nie jest inteligentny, bowiem to swego rodzaju pies którego obdarzono zdolnością teleportacji aby zrobić kawał Benowi Grimmowi z Fantastic Four. Quicksilver poważnieje jednak, oznajmiając iż powodem dla kórego przybył do X-Factor, jest fakt iż umiera. Tymczasem w stronę Waszyngtonu podążają samolotem Val, Alex i Rahne, któremu Cooper prezentuje skład jego grupy. Alex zastanawia się jak będzie ona funkcjonować.


Pietro mówi, iż za każdym razem gdy używa swej mocy słabnie, a odpowiedzialny za to jest "zły osobnik", bowiem tak podpisał się na pocztówce którą poinformował Quicksilvera iż to jego robota. Pietro zwrócił się do pomoc do X-Factor, bowiem Xavier dopiero buduje nowy skład X-Men, którzy odbudowują szkołę. Drzwi otwiera Alex, któremu Lorna rzuca się w ramiona, ku wyraźnej niechęci Wolfsbane. Pietro raz jeszcze tłumaczy swą obecność, podając Alexowi słoik z majonezem którego nie udało mu się otworzyć. Havok postanawia użyć plazmy, lecz Val Cooper uprzedza go potrząsając słoikiem, dzięki czemu udaje mu się go otworzyć.


Później w swym mieszkaniu Jamie cieszy się z kawału jaki spłatał, bowiem słoik otwierał wyłącznie pilot, którego cały czas trzymał w ręku. Rozlega się pukanie do drzwi, a gdy Jamie je otwiera pada strzał. Madrox wypada przez okno na bruk i umiera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.