Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #95

X-Factor #95

X-Factor #95

"Fatal Repulsions"

Postacie
Cytat

Forge o Guido i Madroxie: "The Abbot and Costello of the Mutant World"

Streszczenie

Polaris spotyka się z Randomem, mówiąc mu iż tak jak prosił, nie informowała X-Factor gdzie się wybiera. Teraz chciałaby poznać cel, bowiem mutant przez telefon wydawał się bardzo tajemniczy. Random od razu przechodzi do konkretów i zmienia swe dłonie w karabiny strzelając do Polaris. Ta wypada poza obręb dachu na którym się spotkali i magnetycznie hamuje swój upadek tuż przed dotknięciem ziemi. Na dachu Random przez telefon komórkowy dzwoni z informacją, iż wykonał zlecenie. Wówczas pojawia się Polaris, dla której jasne jest już iż ktoś wynajął go aby ją zabił. Mocno poirytowana powoduje iż na Randoma spada najnowszy model jego własnego Lamborghini.


Havok przybywa do Forge'a bowiem otrzymał informację iż został on nowym rządowym łącznikiem z grupą. Chciałby dowiedzieć się gdzie jest Val, lecz Indianin oznajmia mu iż informacja ta jest zastrzeżona, zaś po incydencie w Camp Hayden podjęto decyzję iż X-Factor więcej się z nią nie spotkają. Alex wypowiada dość krytyczne uwagi na temat rządu, zaś Forge go za to obsztorcowuje. Oznajmia mu, iż zamierza pozbierać na nowo piątkę mutantów do kupy i uczynić z nich na powrót zespół. Havok złośliwie zwraca mu uwagę, iż jest ich szóstka, lecz Forge oznajmia iż Quicksilver opuścił ich dołączając do X-Men walczących z Magneto [X-Men #25]. Alex irytuje się, iż nikt nie pytał go o zdanie, lecz Forge oznajmia iż nie jest Val i to on podjemuje decyzje odnośnie zespołu.


Forge dokonuje oceny zespołu, żądając od Alexa aby scharakteryzował na początek Wolfsbane, która jest na wypie Muir. Havok czyni tak, nie mając pojęcia iż na wyspie Muir zorientowano się właśnie iż Rahne gdzieś zniknęła.


Polaris walczy z Randomem, usiłując ustalić kto go wynajął. Najemnik unika odpowiedzi, usiłując wycelować swe karabiny w kobietę, lecz Polaris ciska nim o ścianę. Random przemienia się w wir protoplazmy, mając nadzieję iż w tej postaci będzie bezpieczny. Usiłuje stowrzyć z ręki działo, aby zabić Lornę lecz wówczas po raz drugi trafia go jego własny samochód.


Forge żąda charakterystyki Guido i Madroxa, nazywając ich parą klaunów. Havok wyjasnia, iż po starciu z Królem Cieni [Muir Isle Crossover] Guido uświadomił sobie swa odpowiedzialność i postanowił stać się superbohaterem. Lecz nawet Alex nie potrafi wyjaśnić powodów kierujących Madroxem.


Klon Madroxa dzwoni właśnie do Guido szepcząć aby nie usłyszał go oryginał, lecz Strong Guy znalazł się właśnie w towarzystwie cheerleaderek i nie słyszy zupełnie słów. Jamie orientuje się co wyczynia jego duplikat i każe mu się zamknąć. Siedzi pogrążony w depresji, najwyraxniej tracąc kontrolę nad swymi klonami. Alex przekonuje tymczasem co do niego Forge'a używając argumentu iż jego moc jest niezmiernie przydatna dla X-Factor, a także dla rządu który dzięki temu dysponuje mutantem mogącym przemienić się w całą armię.


Polaris wciąż walczy z Randomem. Udaje się jej oplątać go metalem z ławki w parku, a ściśnięty najemnik nie jest w stanie przemienić się protoplazmę. Zmuszony, pod groźbą śmierci wyznaje wreszcie, iż jego zleceniodawcą jest rząd USA, a konkretnie jedna z jego agend. Nie chce udzielić odpowiedzi która. Wściekła Lorna przygniata go po raz trzeci jego własnym samochodem i odlatuje.


Forge słucha Alexa analizującego Lornę a wreszcie siebie, co doprowadza go do szału. Uśmiechnięty Indianin wyjaśnia iż chciał poznać jaki Havok jest naprawdę, jeśli ma być dowódcą zespołu. Bowiem od tej chwili zasady się zmieniają. Havok jako dowódca X-Factor staje się niezależny w swych decyzjach, zaś biurokratami z rządu przejmował się będzie Forge.


Później Lorna opowiada Alexowi z dumą jak pokonała Randoma, kóry najwyraźniej z nieznanego powodu pozwolił jej wygrać. Alex wścieka się, że nie uzyskała od niego większej ilości informacji, lecz Polaris nie zamierza się tym przejmować. Gdy kładą się razem do łóżka i gaszą światło, rozlega się warczenie. To Wolfsbane, która uciekła z wypy Muir. Płacząc oznajmia, iż genetyczna więź nie pozwala jej przebywac z dala od Alexa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.