Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #5

Ultimate X-Men #5

Ultimate X-Men #5

"The Tomorrow People" - part 5: "Killing Fields"

Postacie
Cytat

Magneto (o homo sapiens): "They're a fundamentally flawed creation and it's our duty to replace them at the earliest opportunity. As the more intelligent spieces, one might even say that it's our moral responsibility."
Cyclops: "You realize you sound exactly like Adolf Hitler?"

Streszczenie

Londyn. Bractwo Złych Mutantów dokonuje zamachu bombowego na najsłynniejszą wieżę zegarową świata - Big Ben. Udaje im się to z pomocą Masterminda, który używając swojej mutacyjnej umiejętności wytwarzania iluzji umożliwia całej grupie dostanie się do budynku w "przebraniu" angielskich policjantów i bezproblemowe podłożenie ładunków wybuchowych. Po wykonaniu zadania Quicksilver, Scarlet Witch, Blob, Toad i Mastermind wskakują do pilotowanego przez Cyclopsa Blackbirda, który przez cały czas oczekiwał na nich pod powierzchnią Tamizy. Scott ma pretensje do swoich nowych towarzyszy, że zdetonowali bombę już po trzech minutach od ostrzeżenia przebywających we wieży ludzi, choć było ustalone, że dadzą im aż kwadrans na ewakuację. Miała to bowiem być bezkrwawa akcja, mająca stanowić jedynie przestrogę.


Waszyngton. Prezydent gości w Białym Domu Profesora Xaviera i jego X-Men. W apartamencie zajmowanym przez Jean i Logana, dziewczyna bezskutecznie próbuje skontaktować się ze Scottem. Panna Grey podejrzewa, że odejście Cyclopsa z zespołu ma jakiś związek z nią samą. Natomiast Wolverine obawia się, czy po ostatnich atakach Bractwa w Londynie, w które zamieszany jest przecież także Summers, prezydent nie zmieni zdania w sprawie zawieszenia projektu Sentineli. Chwilę później oboje przestają jednak zamartwiać się czymkolwiek i lądują razem w łóżku. Mniej więcej w tym samym czasie Profesor X, Ororo, Robert, Peter i wciąż dochodzący do pełni sił Henry udają się na spotkanie z głową państwa. Prezydent zapewnia swoich gości o wstrzymaniu polowania na mutantów, oznajmiając im jednocześnie, że Sentinele zostaną przeznaczone do wykonania jeszcze jednej misji. Amerykanie zdołali wreszcie zlokalizować bazę Mistrza Magnetyzmu, a pomógł im w tym zupełnie nieświadomie Cyclops. Blackbird, którym Scott udał się do Savage Land, został namierzony przez satelity i doprowadził je prosto do kryjówki Magneto. Teraz prezydent Stanów Zjednoczonych w porozumieniu z przedstawicielami państw należących do NATO zadecydował o przeprowadzeniu zbrojnego ataku, którego celem ma być zlikwidowanie tego terroryzującego świat mutanta i jego towarzyszy. Chwilę później dziesiątki robotów Sentinels wyruszają do Savage Land.


Savage Land. Cyclops wciąż nie może się pogodzić ze śmiercią niewinnych ludzi, do której się przyczynił biorąc udział w zamachu bombowym w Londynie. Magneto próbuje go przekonać, że aby osiągnąć jakiś większy cel, trzeba czasem dopuścić się działania wbrew swoim przekonaniom. Takim celem ma być stworzenie idealnego świata dla wszystkich mutantów, świata wolnego od wojen, chorób i zanieczyszczonego środowiska, które są według Mistrza Magnetyzmu "wynalazkami" ludzkości. Uważa on homo superior za inteligentniejszy i silniejszy gatunek, który siłą rzeczy musi wyprzeć homo sapiens. Scott nie jest do końca przekonany i oświadcza stanowczo, że nigdy nie będzie zabijał dla Magnusa. Tymczasem Quicksilver i Scarlet Witch przesiadują nad brzegiem otaczającego cytadelę jeziora. Pietro zwierza się siostrze, że nie może znieść ciągłej krytyki swojego zachowania ze strony ich ojca, Magneto. Wanda tłumaczy bratu, że oboje swoją obecnością nieustannie przypominają ojcu o jedynej w jego życiu 'chwili zapomnienia' ze zwyczajną kobietą i stąd takie jego zachowanie w stosunku do własnych dzieci. Nieco później nadlatuje ogromna grupa Sentineli i atakuje niespodziewających się niczego mieszkańców fortecy. W ciągu kilku chwil dziesiątki homo superiors giną spaleni żywcem lub zmiażdżeni przez potężne roboty. Mistrz Magnetyzmu nie pozwala jednak na dalszą rzeź i używając swojej mocy, unosi całą armię androidów wysoko ponad płonącymi gruzami cytadeli, a następnie przeprogramowuje je w taki sposób, aby ich celem nie była eksterminacja mutantów, ale zwykłych ludzi. Obiecuje on pozostałym przy życiu towarzyszom, że jeszcze tej nocy setki tysięcy homo sapiens zapłaci za śmierć ich przyjaciół. Cyclops próbuje odwieść Magneto od tego czynu, powołując się na plan stworzenia idealnego świata, o którym niedawno rozmawiali, jednak Mistrz Magnetyzmu nie słucha jego argumentów i wraz z ogromną armią Sentineli wyrusza bezzwłocznie na Stany Zjednoczone. W tym momencie Scott zdaje sobie sprawę, że właśnie zaczęła się wojna, której Profesor X za wszelką cenę próbował uniknąć - wojna pomiędzy ludźmi a mutantami. Summers nawiązuje kontakt z Xavierem i informuje go o wszystkim...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.