Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #20

Ultimate X-Men #20

Ultimate X-Men #20

"Resignation"

Postacie
Cytat

Profesor X: "Anyone who thinks that my ideas have any merit needs to have their heads examined."
Magneto: "Well, frankly, I take that as an insult Profesor..."

Streszczenie

Podczas, gdy X-Men walczą z Acolytes, renegatami z Brotherhood of Evil Mutants, w Nowej Zelandii, Charles Xavier spokojnie się goli, ubiera, a następnie pisze list do Scotta Summersa, w którym wyjaśnia jakie są powody jego odejścia i rozwiązania X-Men. Pisze, że zawiódł jako mąż, jako ojciec i jako nauczyciel. Cieszy się z faktu, że sprzedaż jego książki wstrzymano, ponieważ nie miałby wstydu mówić o pokojowej koegzystencji, kiedy Iceman leży w szpitalu. Zrozumiał, że jego "resocjalizacja" jaką poddał Magnusa, to tylko pranie mózgu i chce go uwolnić.


Po udanej akcji Wolverine i Colossus rozmawiają w trakcie brania prysznicu. Logan przyrównuje zachowanie Acolytes do odejścia z Partii Nazistów, którego powodem byłoby to, że Hitler był za miękki dla Cyganów. Rasputin zauważa, że fakt, iż Quicksilver podjął rozmowy z ONZ zbulwersował większość członków Brotherhood, więc mogą się spodziewać więcej takich radykałów.


W parku Xavier rozmawia z Erikiem. Rozmawiają o ideałach Charlesa. Tym razem jednak ich role się zamieniły - Lehnsherr święcie wierzy w pokojowe współżycie, podczas gdy Profesora X ogarnęło zwątpienie. Jest przekonany, iż poglądy przyjaciela nie są naturalne, a są jedynie tym, co sam Xavier wstawił mu do głowy.


W Instytucie Storm chce zaprosić Beasta do kina. Ten odmawia, gdyż jest przekonany, że to co powiedział mu David jest prawdą. Ororo zapewnia go, że naprawdę go kocha, jednak Hank podaje dwie alternatywy: pierwsza jest taka, że Legion miał rację i Storm tylko myśli, że go kocha. Druga, że tak nie jest, ale on kocha ją zbyt mocno, by zmuszać do całowania swojej twarzy, jeśli nie jest na 100% pewien, że jej uczucie jest prawdziwe.


W Central Park rozmowa pomiędzy dwoma starymi przyjaciółmi trwa nadal. Gdy ze strony Xaviera pada stwierdzenie, iż każdy kto myśli tak jak on powinien się leczyć na głowę, Lehsherr odpowiada, że musi to przyjąć jako zniewagę i pokazuje mu bilety na odwołany wykład Profesora w Medison Square Garden. Kiedy Charles pyta się, czy naprawdę kupił je z własnej woli, Erik odpowiada pół żartem pół serio, że dał 49$ za sztukę, w co naprawdę trudno uwierzyć. Profesor płacze ze wzruszenia - resocjalizacja się powiodła.


W szpitalu Jean i Scott rozmawiają, patrząc przez szybę na nieprzytomnego Icemana. Marvel Girl, po dyskusji o tym, że Xavier wystawił 15-latka przeciwko najsilniejszemu mutantowi na świecie, przez co teraz miasto najmuje uzbrojonych strażników, by żaden X-Men się do niego nie zbliżył, żartobliwie pyta Cyclopsa, czy teraz też odejdzie do Brotherhood, jak ostatnim razem, gdy jeden z drużyny został ranny [Ultimate X-Men #4]. Ten odpowiada, że nigdzie się nie wybiera, nie rozpoznając flirtu. Jean musi go namówić, by objął ją ramieniem. Zakłopotany bliskością dziewczyny Scott próbuje się odezwać, ale Grey ucisza go i całuje.


Xavier telepatycznie zawiadamia swoich uczniów, że lekcje będą wznowione następnego dnia rano.

Autor: Maelstrom

Galeria numeru

Ultimate X-Men #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.