Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #35

Ultimate X-Men #35

Ultimate X-Men #35

"Blockbuster" - part 2

Postacie
Cytat

Logan: "Will you help me out of here?"
Peter: "I WANT you out of here."
Logan: "Do you need to put on your little costume to do it?"
Peter: "Do I make fun of your hair?"

Streszczenie

Queens, Nowy Jork. Naprzeciwko domu Parkerów stoją trzy białe vany wyglądające jak samochody dostawców pieluszek. Wewnątrz jednego z nich toczy się rozmowa pomiędzy blondynką o imieniu Tara a jej dwoma kompanami. Dziewczyna chce się upewnić, czy w budynku, przed którym stoją, rzeczywiście ukrywa się poszukiwany przez nich Wolverine. Jeden z mężczyzn, śledzący odczyty na monitorze, potwierdza, że cel znajduje się wewnątrz. Młoda kobieta zastanawia się dlaczego Logan udał się akurat do Queens.


Tymczasem zaglądający dyskretnie przez piwniczne okienko Wolverine wyjaśnia Peterowi, że w owych furgonetkach znajdują się ludzie, którzy zaatakowali go kilka dni wcześniej [patrz - poprzedni numer]. Jedyne co wie na ich temat, to fakt, że należą do jakiejś specjalnej jednostki wojskowej a on jest celem, na który polują. Przebierający się w kostium pająka Parker postanawia pomóc Loganowi w wydostaniu się z opresji. Były członek X-Men uprzedza chłopca, że ma zamiar zrobić coś, co może mu się nie spodobać, po czym wbija on sobie własne pazury w gardło, a następnie zakrwawiony pada na ziemię. Dzięki temu Wolverine na krótki czas znika z czujników swoich tropicieli, co powoduje ich dezorientację. Gdy po kilkunastu sekundach czynnik samogojący Logana doprowadza do zagojenia się jego śmiertelnych ran i sygnał o jego pozycji wraca na monitory, obaj ze Spider-Manem są już przy furgonetkach, w których w ciągu chwili przebijają wszystkie opony i uciekają na pajęczynie z miejsca zdarzenia [pozdrowienia dla Maelstroma ;) - maSSive]. Tara zła, że po raz kolejny nie udało im się wykonać zadania wzywa posiłki i rozkazuje przegrupować się swoim podwładnym.


Brooklyn, jakiś czas później. Przed zniszczonym przez ostrzał z karabinów maszynowych barem [patrz - poprzedni numer] siedzi jego właściciel, zastanawiający się co począć po stracie swojego źródła utrzymania. Na widok Logana przerażony mężczyzna próbuje uciekać, mutant przypiera go jednak do muru i wysuwając pazury żąda wyjaśnień. Jegomość tłumaczy Wolverine'owi, że osobiście nic do niego nie ma, a współpracował z napastnikami, ponieważ nie miał innego wyboru. Na odwrocie banknotu, którym owa blondynka płaciła za lunch Logana przyczepiona była karteczka z napisem "Ten człowiek to mutant-terrorysta. Jesteśmy z FBI, prosimy opuścić lokal jak najszybciej" i on jedynie zastosował się do tych zaleceń. Mężczyzna rozpacza, że po całym zajściu nie zjawił się nikt z Federalnych, aby zapłacić mu za poczynione szkody. Logan puszcza go wolno a towarzyszącemu mu Spider-Manowi również sugeruje powrót do domu. Chłopak ma jednak inne zamiary i postanawia pomóc Wolverine'owi w wyjaśnieniu całej sprawy. Mutant uważa, że za atakami na jego osobę wcale nie stoi FBI tylko bliżej nieokreślona jednostka militarna, której członkowie posiadają jego akta z programu Weapon X. Parker proponuje swojemu towarzyszowi wezwanie na pomoc X-Men, ten jednak zdecydowanie odmawia.


SoHo, wieczorem. Do apartamentu młodej rudowłosej kobiety, oddającej się właśnie medytacji, wchodzi przez drzwi balkonowe Wolverine prosząc ją o pomoc. Właścicielką mieszkania jest Natasha Romanov, znana również jako Black Widow członkini The Ultimates. Rozmowa tych dwojga zmienia się w małą wymianę zdań kiedy okazuje się, że byli oni w przeszłości parą do czasu, aż dziewczyna dowiedziała się, iż Logan spotykał się z nią jedynie w celu wydobycia z niej pewnych poufnych informacji. W końcu mężczyzna wyjaśnia, iż jest ścigany przez podający się za Federalnych oddział i chce wiedzieć, czy pracodawca Czarnej Wdowy - gen. Fury - może być za to odpowiedzialny. Natasha twierdzi, że nie ma o tym pojęcia a poza tym Nick i tak w tego typu akcje by jej nie wtajemniczał. Black Widow dochodzi do wniosku, że Logan odwiedził ją jedynie po to, aby sprawdzić, czy zostanie on zaatakowany również w jej domu, a jeśli tak by się stało to upewniłby się, że "polowanie" na jego osobę nie ma nic wspólnego z Furym i The Ultimates. Dziewczyna zapewnia Logana, iż gdyby jej szef chciał go dopaść, to z pewnością zajęliby się tym amerykańscy superbohaterowie z Kapitanem Ameryką na czele, po czym każe mu się wynosić.


Chwilę później. Stojąc ze Spider-Manem na dachu pobliskiego budynku Wolverine próbuje wywęszyć, czy jego oprawcy przebywali gdzieś w pobliżu. Parker wyjaśnia, że jego pajęczy zmysł ostrzeże ich w razie czego przed grożącym im niebezpieczeństwem. W tym momencie w ich kierunku z olbrzymią prędkością nadlatuje sporych rozmiarów pocisk rakietowy, który trafia w Logana, odrzucając go na odległość kilkuset metrów. Zaskoczony Peter Parker może się jedynie przyglądać eksplozji, jaka towarzyszy zderzeniu rakiety i znajdującego się na jej czele mutanta z jednym z budynków...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.