Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #49

Ultimate X-Men #49

Ultimate X-Men #49

"The Tempest" - part 4

Postacie
Cytat

Profesor X: "... if you're to survive in the real world after you graduate, perhaps you must learn to be a part of that world today."

Streszczenie

Siedzący w pokoju kontrolnym Instytutu Xavier bacznie obserwuje na monitorach obraz z rozmieszczonych w całej posiadłości kilkudziesięciu kamer. Zamyślonego mężczyznę zupełnie zaskakuje nagłe pojawienie się za jego plecami Sinistera, który przez nikogo nie zauważony oraz nie wykryty przez systemy alarmowe, zdołał przedostać się do budynku. Essex oznajmia, że Apocalypse wiele mu o Charlesie opowiadał. Profesor X stwierdza, iż nie zna nikogo takiego a następnie próbuje telepatycznie zaatakować nieproszonego gościa. Bezskutecznie. Sinister hipnotyzuje mentora X-Men, wyprowadza go na korytarz, po czym zrzuca razem z wózkiem inwalidzkim ze schodów.


Tymczasem na pokładzie X-Jeta Logan ponagla pilotującego samolot Cyclopsa. Wolverine uważa, że Xavier jest w niebezpieczeństwie, powinni więc jak najszybciej powrócić do Instytutu. Jean oznajmia reszcie drużyny, iż mentalnie wyczuwa brak świadomości u ich nauczyciela. Dziewczyna ma jednak nadzieję, że spowodowane jest to późną porą i Profesor po prostu już śpi.


Essex pochyla się nad nieprzytomnym ciałem Charlesa, który ma stać się kolejną z dziesięciu ofiar, jakie Sinister zobowiązał się zabić. W zamian za dusze martwych mutantów Apocalypse obiecał dokończyć jego przemianę. W tym momencie na korytarzu pojawia się Iceman. Chłopak natychmiast otacza wycelowane w Xaviera pistolety bryłą lodu, jednak wystarcza pociągnięcie za spust, by roztrzaskała się ona na kawałki. Dwa pociski trafiają Roberta w klatkę piersiową w chwili, gdy na miejsce akcji przybiega Rogue. Zabójca strzela także do niej, lecz kule przelatują przez ciało dziewczyny, nie czyniąc jej żadnej krzywdy. To sprawka Kitty, która fazując spod podłogi, poprzez dotknięcie koleżanki sprawiła, że ta przejęła na moment zdolności Shadowcat. Chwilę później obie dziewczyny przenikają na piętro poniżej. Gdy Sinister udaje się w pogoń, dwa masywne skrzydła wytrącają mu niespodziewanie pistolety z rąk. Przed Essexem pojawia się Angel. Chłopak sądzi, iż właśnie uczynił swojego przeciwnika zupełnie bezbronnym. Sinister spogląda mu jednak głęboko w oczy i rozkazuje, aby się udławił. Warren natychmiast zaczyna się krztusić i pada na kolana. Wówczas do akcji wkracza Dazzler. Jej promienie świetlne wyrzucają napastnika przez okno. Essex spada z pierwszego piętra na trawnik a Allison podąża za nim. Dziewczyna zostaje tam bez problemu obezwładniona przez Sinistera, który przystawia jej nóż do gardła. Wtedy w oknie Instytutu pojawia się mierząca w przeciwnika z jego własnej broni Rogue. Wściekła mutantka oświadcza, iż ma zamiar go zabić. Dziewczyna chce pomścić śmierć Bobby'ego - jedynej osoby, która traktowała ją w miarę przyzwoicie. Kitty oznajmia koleżance, że Iceman żyje, ponieważ lodowa forma uchroniła go od poważniejszych ran. Połamane żebra to najprawdopodobniej jedyne obrażenia, jakich doznał. Mimo to Rogue jest zdecydowana definitywnie pozbyć się atakującego ich szaleńca. Angel nie zamierza jednak pozwolić jej na zamordowanie Sinistera. Odruchowo chwyta dziewczynę za rękę, nie zastanawiając się nad konsekwencjami fizycznego kontaktu między nimi. W tym momencie oboje zaczynają krzyczeć z bólu. Chwilę później Warren pada zemdlony na podłogę, podczas gdy z pleców Rogue wyrastają wielkie, opierzone skrzydła. Mutantka podlatuje w stronę Essexa, łapie go za koszulkę i unosi w powietrze. Dziewczyna chce zrzucić Sinistera z ogromnej wysokości i tym samym doprowadzić do jego śmierci. Zdecydowanie sprzeciwia się temu Storm, która pojawia się nagle w ich pobliżu. Rogue zarzuca koleżance, iż jest zbyt łagodna dla nie posiadającego żadnych skrupułów mordercy. Według niej zasługuje on na taki sam koniec, jaki zafundował swoim ofiarom. Storm tłumaczy, że ludzkość od wieków stosowała zasadę "oko za oko" i do niczego dobrego to nie doprowadziło. Najwyższa więc pora spróbować czegoś innego. Rogue daje się przekonać i silnym ciosem pozbawia jedynie Sinistera przytomności, po czym obie mutantki odstawiają go na ziemię.


Trzy godziny później. Po przybyciu do Instytutu uzbrojonego po zęby oddziału żołnierzy S.H.I.E.L.D. i pojmaniu przez nich mordercy mutantów, generał Fury wyjaśnia Xavierowi i jego studentom, kim tak naprawdę jest Mr. Sinister. Otóż człowiek ten nazywa się Nathaniel Essex i pracował niegdyś jako bioinżynier w firmie Oscorp. Nie uzyskał on jednak zgody na przeprowadzanie na ludziach doświadczeń związane z hipnozą, dlatego sam stał się obiektem własnych eksperymentów. Doprowadziło go to do szaleństwa. Twierdził, że słyszy przemawiające do niego jakieś głosy, a pewnego dnia po prostu zniknął. Ororo żałuje, że X-Men nie było w Instytucie, kiedy Sinister zaatakował Profesora. Charles odpowiada, iż jest bardzo dumny ze sposobu w jaki jego podopieczni poradzili sobie z Essexem, ale ostatnie wydarzenia uświadomiły mu, że nie są oni wcale bardziej bezpieczni w jego Szkole niż poza nią. Spoglądając na grób McCoya Xavier dodaje, iż jeśli Storm i reszta grupy mają w przyszłości sprostać przeciwnościom losu, jakie niesie ze sobą dorosłe życie, powinni najpierw nauczyć się być częścią dzisiejszego świata.


Triskelion - kwatera główna S.H.I.E.L.D. W jednoosobowej celi przetrzymywany jest Mr. Sinister. Mężczyzna siedzi skulony na łóżku i mówi sam do siebie zdradzając oznaki obłąkania. W pewnej chwili Nathaniel słyszy głos Apocalypse'a obwieszczający mu, że zawiódł się na nim po raz ostatni. Tajemniczy gość postanawia znaleźć sobie nowego jeźdźca, który pomoże mu doprowadzić do nastania Końcowej Ery. Essex błaga swego rozmówcę, aby go nie zostawiał, gdyż gotów jest zrobić wszystko, czego od niego zażąda. Potężnie zbudowana postać w niebieskiej pelerynie przystaje na propozycję Sinistera i rozkazującym tonem mówi: "Udław się."

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.