Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #4

Ultimate X-Men #4

Ultimate X-Men #4

"The Tomorrow People" - part 4: "Betrayal"

Postacie
Cytat

Jean: "...I really, really wish we'd never met you."
Logan: "So how come you find me so attractive?"
Jean: "I wish I knew."

Streszczenie

Małe miasteczko w Chorwacji. Colossus i Storm starają się wydostać Beasta spod gruzów zawalonego budynku, zostają jednak ostrzelani przez grupę miejscowych snajperów. Podobna sytuacja spotyka Icemana i Cyclopsa, kryjących się przed gradem karabinowych kul kilka uliczek dalej. Napastników jest zbyt dużo, aby X-Men zdołali ich powstrzymać. Niespodziewanie z pomocą przychodzi im Magneto, który pozbywa się większości bojowo nastawionych Chorwatów, zrzucając na nich trzy ogromne wagony kolejowe. Podczas gdy członkowie Bractwa zajmują się oswobadzaniem rannego Beasta, ich przywódca próbuje przekonać podopiecznych Xaviera, że w swoich działaniach powinni się kierować wyłącznie dobrem własnego gatunku, a ryzykowanie życia w obronie ludzi jest według niego niedopuszczalne. Stara się on również uświadomić X-Men, że próba uwolnienia córki prezydenta USA była błędem, którego Hank McCoy o mało nie przypłacił własnym życiem. Mistrz Magnetyzmu ma nadzieję, że argumenty, które przedstawił Cyclopsowi i jego grupie, odniosą w niedługim czasie zamierzony skutek.


Instytut Xaviera, nieco później. Dzięki zastosowaniu nowej, rewolucyjnej metody przeszczepu, profesorowi i Jean udaje się uratować życie Beasta. Sposób ten nie został jeszcze przetestowany na ludziach, jednak wszystkie tego typu eksperymenty, przeprowadzane jak dotąd wyłącznie na zwierzętach, zakończyły się pomyślnie. W jednym tylko przypadku wystąpiły skutki uboczne - grupie małp afrykańskich zmienił się kolor sierści na granatowy. Po zakończonej operacji Hank pozostaje w śpiączce, ale profesor Xavier uważa, że w ciągu kilku tygodni powinien on wrócić do pełnego zdrowia.


Cały zespół bardzo mocno przeżywa akcję w Chorwacji, która mogła zakończyć się śmiercią McCoya. Bobby zamyka się w swoim pokoju i nie chce z nikim rozmawiać, jednak najgorzej znosi to Scott, który wini siebie za zaistniałą sytuację. On dowodził grupą podczas tego zadania i teraz całą odpowiedzialność bierze na swoje barki.


Jean i Logan spacerują po położonym wokół Instytutu parku i rozmawiają o wydarzeniach, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Jedynym, ale dość istotnym, pozytywnym aspektem wyprawy X-Men do Europy wydaje się być fakt, że z wdzięczności za uratowanie córki, prezydent postanowił zawiesić projekt Sentineli. Chwilę później rozmowa tych dwojga schodzi jednak na bardziej osobiste tematy. Marvel Girl wyznaje Wolverine'owi, że niespecjalnie go lubi i nie wierzy, że przyłączył się on do grupy Xaviera dlatego, iż podziela jego poglądy dotyczące ludzi i mutantów. I chociaż Jean nie jest w stanie czytać myśli Logana, jeśli on tego nie chce [taką zdolność Wolverine nabył najprawdobodobniej podczas treningu, jaki odbył jeszcze jako członek projektu Weapon X], dziewczyna przeczuwa, że jego pobyt w Szkole nie wróży nic dobrego przyszłości X-Men. Marvel Girl stwierdza, że jeśli rzeczywiście miałoby się to sprawdzić, wówczas ona wolałaby go nigdy nie poznać. W tym momencie Logan pyta ją, dlaczego w takim razie on tak bardzo się jej podoba, na co Jean odpowiada, że sama chciałaby to wiedzieć. Po chwili oboje całują się namiętnie na środku parkowej alejki, tuż przed oknami Instytutu. Obściskującą się parę zauważa z jednego z okien Scott. Sytuacja, której jest świadkiem, pomaga mu podjąć bardzo ważną decyzję... o opuszczeniu X-Men.


Cyclops udaje się do Xaviera i informuje go o swojej rezygnacji. Ostatnie wydarzenia uświadomiły mu, że marzenie profesora o pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów nie ma szansy się ziścić. Charles twierdzi, że wręcz przeciwnie, argumentując, iż właśnie udało mu się doprowadzić do wstrzymania ataków Sentineli a dodatkowo on i cały zespół zostali zaproszeni do Białego Domu na rozmowy, mające na celu rozwiązanie konfliktu na linii człowiek-homo superior. Scott nie daje się jednak przekonać. Wówczas profesor Xavier stara się wpłynąć telepatycznie na podświadomość chłopaka, lecz ten orientuje się w zamiarach swojego nauczyciela i natychmiast opuszcza Szkołę. W tym momencie Beast budzi się ze śpiączki i ze zdumieniem stwierdza, że kolor jego włosów zmienił się na niebieski.


Savage Land. Nieopodal fortecy Mistrza Magnetyzmu ląduje Blackbird, z którego wysiada Cyclops. Naprzeciwko niemu wychodzi sam Magneto i na oczach dziesiątków homo superiors, znajdujących schronienie w jego cytadeli, oficjalnie wita nowoprzybyłego mutanta...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.