Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #10

Ultimate X-Men #10

Ultimate X-Men #10

"Return to Weapon X" - part 4: "In The Heart of Darkness"

Postacie
Cytat

Przywódca terrorystów do Fury'ego: "How does it feel (...) That your mind and body will be subjected to such intense torture that every second will feel like an hour and every minute like a full calendar year?"
Nick Fury: "Buddy, I think you've just described two of my last three marriages."

Streszczenie

Indie. Czwórka młodych mutantów stoi przez wejściem do kompleksu naukowego. Podczas gdy Nightcrawler teleportuje się do środka, Storm wytwarza wewnątrz deszcz by odwrócić uwagę strażników. Po otwarciu wrót do bazy Scott obezwładnia żołnierzy promieniem optycznym. Wraith zwraca mu uwagę, że już nie jest w X-Men i nie musi się ograniczać.


Tymczasem w pociągu zmierzającym do Nepalu, płk Fury odzyskuje przytomność. Od swojego oprawcy dowiaduje się, że wkrótce informacje, które posiada zostaną wykorzystane przez ludzi, których zawsze starał się zwalczać. W międzyczasie mutanci rozpoczynają atak na pociąg. Iceman zamraża eskortujące helikoptery, zadaniem Colossusa jest zatrzymać pociąg. Sam zainteresowany wątpi czy mu się to uda, lecz akcja przebiega zgodnie z planem i maszyna dosłownie staje w miejscu, oczywiście nie bez zniszczeń. Beast korzystając ze swoich rozszerzonych umiejętności wyciąga Fury'ego z wraku wagonu.


Tymczasem Scottowi i Kurtowi udaje się dostać do centrum kompleksu i tam znaleźć cel swojej misji. Wraith wyjaśnia im, że twór, który mają przed sobą to zbiór pięćdziesięciu siedmiu mutacyjnych genomów. Jeśliby dano mu w pełni wytworzyć się, stałby się ogromnym zagrożeniem dla całego regionu. Dlatego musi zostać zniszczony. Cyclops ma wątpliwości co do tego. Myślał, że będą mieli zniszczyć jakąś broń a nie żywą istotę. Pułkownik wyjaśnia mu, że jest to jedynie mieszanina genów bez rozpoznawalnych fal mózgowych. Cyclopsowi nie jest dane dalej rozważać nad tym, ponieważ musi się kryć przed ostrzałem. Kule rozbijają osłonę i ta "mieszanina genów" okazuje się być jak najbardziej żywa i najwyraźniej agresywna. Cyclops krzyczy by Kurt ich teleportował, a Nightcrawler wrzeszczy do niego po niemiecku by zdetonował ładunki... Kompleks zostaje zniszczony przez potężną eksplozję. Na szczęście dwójce mutantów udaje się w porę uciec. Na pytanie Scotta dlaczego Kurta nie nauczono angielskiego, Wraith odpowiada, że po prostu im się nie chciało. Tymczasem Jean i Ororo składają naukowcowi odpowiedzialnemu za eksperyment propozycję współpracy. Jednakże Wraith zmienia im rozkazy z "zatrudnić" na "zlikwidować". To zadanie powierza Jean. Ona jednak nie ma zamiaru nikogo zabijać. Pułkownik to przewidział i zaplanował pewien element... "motywacyjny". Jeśli Marvel Girl nie zabije naukowca to Wraith rozsadzi głowę Cyclopsa, który wraz z Kurtem wpadł do pomieszczenia. Nie zważając na krzyki Scotta by tego nie robiła, Jean wybrała by zginął nieznajomy a nie jej przyjaciel.


Kwatera główna Weapon X, Finlandia. Scott stara się pocieszyć Jean. W celi obok, Bobby wyraża swoje przekonanie, że wszyscy obecni tu mutanci zginą. Zostaną wykorzystani i kiedy polegną w boju, na ich miejsce zostaną porwani kolejni homo superior. Nikt nawet nie dowie się gdzie zostaną pochowani. Peter pociesza go mówiąc, że Wolverine z pewnością im pomoże. Logan z pewnością uratuje ludzi, którzy jako pierwsi potraktowali go jak człowieka a nie zwierzę. Na pewno spróbuje ich wyrwać z rąk tych, którzy zamienili jego życie w piekło. Jest na to gotów postawić dolary przeciwko rublom. Nadzieje mutantów rozwiewa, dotychczas przysłuchujący się rozmowie, Sabretooth. Mówi im, że Logana pojmano sześć godzin temu. By go schwytać musieli użyć napalmu. Na poparcie swych słów Creed na potwornie poparzonego Wolverine'a ciągniętego przez jednego ze strażników.


Kilka kondygnacji powyżej, pułkownik Wraith jest bardzo zadowolony z rozwoju sytuacji. Odbito Fury'ego, ponownie pojmano Wolverine'a, w celach siedzi naprawdę utalentowana grupka mutantów. Według niego dla Weapon X rozpoczyna się nowa "złota era". Cornelius nie podziela jego optymizmu. S.H.I.E.L.D. obcina im budżet, a jeśli przecieki się potwierdzą to w ciągu roku program Weapon X przestanie istnieć. Wraith odpowiada mu, że mając nastolatków z takim potencjałem nie muszą już nikogo słuchać. Mają także w zanadrzu światowego specjalistę od "zmieniania poglądów". Dzięki Charlesowi Xavierowi S.H.I.E.L.D. może stać się takie jak tylko sobie zażyczą...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Ultimate X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.