Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #30

Ultimate X-Men #30

Ultimate X-Men #30

"Return of the King" - part 4

Postacie
Cytat

Cyclops: "What are you doing out there, Magneto?"
Magneto: "Destabilizing the core of a nuclear reactor a little north of Miami (...) No matter what happens now, the Easy Coast of America has just been given her death sentence."

Streszczenie

Forteca Mistrza Magnetyzmu na Biegunie Północnym. Magneto obwieszcza właśnie zgromadzonym przed nim setkom homo superior, że jeszcze tej nocy staną się jedynymi żyjącymi osobnikami na Ziemi. Tymczasem Sabretooth sprawuje nadzór nad gromadzeniem w cytadeli par zwierząt z każdego możliwego gatunku w celu późniejszego ich odtworzenia. Creed nie może jednak zrozumieć dlaczego Lensherrowi zależy także na ocaleniu dwójki młodych ludzi, po czym pogardliwie dodaje, iż wolałby raczej uratować dodatkową parę świń. Magnus wyjaśnia, że kobieta, którą uprowadzili to jedna z najbardziej inteligentnych i błyskotliwych osób na świecie a mężczyzna jest wprost doskonałym, w pełni zdrowym okazem homo sapiens. Eric przekonuje Sabretootha, iż nie jest aż tak okrutny, aby unicestwić całkowicie gatunek ludzki, choć gdyby mógł, to bez wahania zamieniłby tę dwójkę na swoich braci mutantów, którzy z różnych powodów nie znaleźli schronienia w jego fortecy. Magneto żałuje również, że nie ma przy nim jego dzieci, Wandy i Pietra, lecz oni postanowili pozostać wśród ludzi i gotowi są nawet zginąć razem z nimi. Chwilę później Forge prosi Magnusa o rozmowę i przyznaje mu się, iż kiedy budował urządzenie wzmacniające jego moce sądził, że zostanie ono wykorzystane do sterroryzowania homo sapiens a nie do ich unicestwienia, podczas gdy Lensherr planuje za jego pomocą odwrócić magnetyczne bieguny Ziemi, co w konsekwencji wywoła gigantyczną falę uderzeniową i przyczyni się do wyginięcia wszystkich żywych istot. W odpowiedzi Eric przyrównuje swój plan do działania meteorytu, który doprowadził do wymarcia dinozaurów i oznajmia, że ma jedynie zamiar zapoczątkować nową, wspaniałą erę w dziejach świata. Na pytanie Magneto czy Forge ma teraz jakieś wątpliwości odnośnie użyczenia mu swojej wiedzy i technologii chłopak dosyć niepewnie zaprzecza, stwierdzając, że jest jedynie zaskoczony.


W tym samym czasie dwójka mutantów-lekarzy udaje się do szpitala cytadeli. Jeden z nich jest zdecydowanie przeciwny zamordowaniu przez Magnusa sześciu miliardów ludzi, podczas gdy drugi stara się przekonać kolegę, że naprawdę nie ma innego wyjścia. Mężczyźni zbliżają się do łóżka, na którym leży znaleziony ostatnio w Savage Land w stanie skrajnego wyczerpania oraz wygłodzenia i odwodnienia organizmu mutant. W momencie gdy jeden z medyków rozpoznaje w nim Cyclopsa, chłopak otwiera oczy i strzela w niego swoim promieniem. W ten sam sposób potraktowana zostaje młoda pielęgniarka, która groziła Scottowi spaleniem jego głowy, gdyby ruszył on w jej kierunku. Następnie Summers podchodzi do jednego z przerażonych lekarzy i oznajmia, że będzie mu on służył za oczy, dopóki nie znajdzie swojego rubinowo-kwarcowego wizjera, po czym nakazuje zaprowadzić się do Magneto.


Nieco później Lensherr na oczach zgromadzonego tłumu homo superior wchodzi do komory pięćdziesięciokrotnie zwiększającej jego mutacyjne moce. Magnus zaczyna demonstrację swoich niewyobrażalnych możliwości dość niewinnie, tzn. od wykasowania wszystkich kaset video w Japonii a następnie wywołuje magnetyczną burzę u wybrzeży Hawajów, zastanawiając się jednocześnie, jak bardzo ludzie obawiają się go teraz oraz czy żałują własnej nietolerancji i drwin wobec mutantów. W międzyczasie grupa kilku członków Bractwa atakuje pilnie strzeżony przez nowych Sentineli Obóz X-Factor i w ciągu zaledwie dwóch minut uwalnia osadzonych w nim więźniów, włączając w to Profesora X i Nightcrawlera. Eric ma nadzieję, że wybaczą sobie wzajemnie z Charlesem dawne urazy i wspólnie skupią się na budowaniu świetlanej przyszłości dla własnego gatunku. Następnie Mistrz Magnetyzmu koncentruje się na rozciągnięciu swojej mocy na całą planetę i dokonaniu zakłócenia w ziemskim polu elektromagnetycznym, co doprowadzić ma do zagłady całego życia na Ziemi. W tym jednak momencie zostaje on trafiony w plecy niezwykle silną wiązką promieni optycznych i oczom zebranych ukazuje się paradujący w samych slipach Cyclops. Sabretooth ma wielką ochotę rozprawić się z intruzem, lecz powstrzymuje go sam Magneto, stwierdzając, iż Summers i tak nie ma szans zniweczyć jego planu występując przeciwko nim w pojedynkę i w dodatku bez swojego wizjera. Scott odpowiada, że wcale nie jest sam i pokazuje zaskoczonemu Lensherrowi swój komunikator radiowy, po czym przez ogromne oszklone okna cytadeli przebija się Blackbird z X-Men na pokładzie. Iceman, Beast i Colossus zaczynają walkę z przerażonymi homo superior, którzy nie stwarzają im zbytniego problemu i w większości uciekają w popłochu, podczas gdy Storm atakuje Magneto wywołaną przez siebie błyskawicą wytrącając go poza komorę. W tym samym czasie Wolverine stawiając czoła Sabretoothowi podcina mu swoimi pazurami gardło a Jean, widząc Scotta całego i zdrowego, rzuca mu się ze szczęścia na szyję. Zirytowany zaistniałą sytuacją Eric otacza się polem siłowym i odpiera atak Ororo, po czym rozprawia się z X-Men i wraca do wzmacniacza mocy, który Kitty próbuje zniszczyć używając w tym celu swojej umiejętności fazowania przez przedmioty. Mistrz Magnetyzmu zauważa jednak dziewczynę i udaremnia jej wysiłki, a będąc świadomym zbliżających się w kierunku jego fortecy samolotów amerykańskich sił powietrznych Air Force jak i tego, że urządzenie Forge'a pozwoli mu tylko na jeszcze jedno finałowe zwiększenie własnych zdolności, Lensherr postanawia uderzyć tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkód. Po chwili Magneto zakłóca działanie rdzenia reaktora jądrowego elektrowni atomowej w Miami na Florydzie i tym samym powoduje jej eksplozję...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.