Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #37

Ultimate X-Men #37

Ultimate X-Men #37

"Blockbuster" - part 4

Postacie
Cytat

Spider-Man: "You can hear them?"
Daredevil: "Yeah."
Spider-Man: "All the way from over here? You can hear them whispering?"
Daredevil: "Not with you shouting in my ear."

Streszczenie

Ciemną, wąską uliczką kroczy Marvel Girl, starając się odnaleźć Logana, którego wołanie o pomoc słyszy z oddali. Po chwili dziewczyna natrafia na poważnie rannego i leżącego bezwładnie na bruku przyjaciela. Nad ciałem mutanta unosi się olbrzymi ognisty ptak, zdający się wysysać z niego wszystkie siły witalne. Cała sytuacja ma miejsce w umyśle Jean, która osuwa się nagle na podłogę podczas porannego posiłku w Instytucie. Panna Grey wyjaśnia zaskoczonym jej chwilową utratą przytomności przyjaciołom z drużyny, że Wolverine znajduje się prawdopodobnie w bardzo poważnych tarapatach.


Tymczasem w Hell's Kitchen leżący na chodniku z kilkoma wbitymi w czoło kulami Logan wpatruje się w lufę pistoletu, z którego mierzy do niego Tara. Daredevil nakazuje dziewczynie oraz jej podwładnym rzucić broń i jak najszybciej wynieść się z jego dzielnicy. Blondynka nie słucha. Stwierdza ona, że Wolverine jest poszukiwanym za morderstwo mutantem, którego mają rozkaz pochwycić. Murdock zarzuca jej kłamstwo. W momencie, gdy kobieta naciska na spust wycelowanego w Logana pistoletu, do akcji niespodziewanie wkracza Spider-Man, atakując uzbrojonych w karabiny maszynowe mężczyzn. Wywiązuje się strzelanina, której Daredevil za wszelką cenę próbował uniknąć. Tara i jej kompani wycofują się, nie przerywając jednak ognia w kierunku dwójki superbohaterów, którzy zmuszeni są skryć się za jedną z furgonetek. Parker przyciąga w to miejsce za pomocą swojej sieci także rannego X-Mana. Spod maski podziurawionego od karabinowych pocisków vana zaczyna się jednak wydobywać dym i po chwili samochód eksploduje. Cała trójka w ostatniej chwili odskakuje na bezpieczną odległość, znajdując schronienie w ciemnym zaułku. Wolverine nie potrzebuje wiele czasu, aby zregenerować swoje siły. Mutant wydłubuje tkwiące w jego twarzy kule, a rany po pociskach goją się w kilka sekund. Murdocka irytuje fakt, że oprawcy Logana z łatwością otwierają ogień na ulicach, nie bacząc na cywilów. Stwierdza on, że wciąż czają się na nich gdzieś w pobliżu. Jest ich siedmioro i zastanawiają się, czy ponowić atak, czy może spróbować następnego dnia, ponieważ kończy im się amunicja. Spider-Man jest zaskoczony zdolnościami Daredevila, który jest w stanie usłyszeć, o czym rozmawia Tara ze swoimi kompanami, mimo że nie może ich nawet zobaczyć [patrz - cytat numeru]. Parker nie rozumie także, dlaczego Wolverine odmawia wezwania na pomoc X-Men. Matt oznajmia, że dziewczyna, która jest dowódcą grupy pościgowej, kieruje się właśnie schodami przeciwpożarowymi na dach budynku. Logan prosi Spider-Mana, aby zabrał go w to samo miejsce.


Kiedy Tara dociera na dach, czeka tam już na nią Rosomak, który z łatwością wywraca kobietę na ziemię i grożąc jej swoimi pazurami próbuje się dowiedzieć kim ona jest. Blondynka wykrzykuje, że jest jego żoną, co na moment dezorientuje mutanta. Wówczas dziewczyna uderza go pięścią w twarz, lecz nadal nie jest w stanie się uwolnić. Logan przykłada jej pazury do głowy, dając ostatnią szansę na powiedzenie prawdy. Tara w dalszym ciągu pogrywa sobie na uczuciach Wolverine'a stwierdzając, że jest jego siostrą, matką lub kuzynką. Na koniec dziewczyna nazywa X-Mana zwierzęciem i oznajmia, że nigdy nie da mu tej satysfakcji i nie wyjawi, kim jest naprawdę. Jest nawet gotowa zginąć z jego ręki. Rozwścieczony Logan jednym z pazurów rozcina jej skórę pod lewym okiem a następnie przygotowuje się do zadania śmiertelnego ciosu. W tym momencie nadlatują dwa helikoptery, które zaczynają ostrzeliwać dach z obrotowego działka maszynowego. Przyglądający się całemu zdarzeniu Parker musi ratować się ucieczką. Wolverine nie ma jednak tyle szczęścia - zostaje trafiony w bok i pada na ziemię. W powstałym zamieszaniu Tara chwyta się zrzuconej przez swoich towarzyszy drabinki, po czym oba śmigłowce odlatują. Spider-Man odnajduje rannego przyjaciela, który potrzebuje tylko kilku chwil, aby wydobrzeć. Wówczas pojawia się Daredevil i gniewnym głosem oznajmia, że dwa bloki dalej w trakcie polowania na Logana została postrzelona starsza kobieta. Murdock obiecuje zająć się tą sprawą, podczas gdy zadaniem Parkera i Wolverine'a ma być jak najszybsze wyprowadzenie Tary i jej grupy pościgowej z miasta. Peter po raz kolejny pyta Logana, dlaczego nie chce on wezwać X-Men na pomoc. Mutant zaczyna opowiadać chłopcu o Charlesie Xavierze. Wyjaśnia on, że Profesor X to wyjątkowy człowiek, który próbuje naprawić świat, ponieważ chce zostawić go lepszym niż go zastał. Tymczasem Wolverine dopuścił się w swoim życiu bardzo wielu okropności choć o zdecydowanej większości z nich nie ma w ogóle pojęcia. Nie pamięta nawet jak doszło do tego, że jego życie stało się niekończącym się pasmem bólu i cierpienia, ale mimo to sądzi, iż jest odpowiedzialny za całe zło, jakie kiedykolwiek uczynił. Xavier przygarnął go do swojego domu a Logan nie zrobił nic, aby mu się odwdzięczyć, dlatego uważa, że nie zasługuje teraz na jego wsparcie. Wolverine oznajmia, że Charles nie powinien mieć do czynienia z kimś takim jak on. Po wypowiedzeniu tych słów mutant traci przytomność. Spider-Man wyraża nadzieję, że mimo wszystko, gdy Logan się obudzi, to nie będzie na niego wściekły za jedną rozmowę telefoniczną, którą wykonał, gdy nie mógł go odnaleźć po wybuchu w magazynie [Ultimate X-Men #36]. Następnie Parker spogląda w niebo, na którym bezszelestnie unosi się Blackbird. Z samolotu wyłaniają się X-Men. Marvel Girl, Storm, Kitty, Colossus, Cyclops, Nightcrawler, Iceman oraz Beast przybyli właśnie na pomoc swojemu przyjacielowi...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.