Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #39

Ultimate X-Men #39

Ultimate X-Men #39

"Blockbuster" - part 6

Postacie
Cytat

komandor Dugan: "And my question to you is what part of 'stand down' do you li'l mutants not understand? Is there a special mutant word for it?"

Streszczenie

Wieczór. Nieprzytomna Jean leży na polanie a kilkadziesiąt metrów dalej płoną szczątki wojskowego śmigłowca. Dziewczyna budzi się słysząc głosy szukających jej przyjaciół. W miarę jak Cyclops, Wolverine, Storm i reszta zespołu zbliżają się do niej, Marvel Girl zaczyna histerycznie krzyczeć, prosząc aby przestali o niej rozmawiać. Po chwili panna Grey zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę słyszy myśli swoich kolegów i wtulając się w ramiona Scotta ze łzami w oczach zaczyna wzywać Profesora. Charles kontaktuje się telepatycznie z Cyclopsem i prosi, aby jak najszybciej doprowadzili Jean do Instytutu. Chwilę później Nightcrawler teleportuje się wraz z dziewczyną prosto do biura Xaviera. Profesor X mentalnie uspokaja swoją podopieczną i sprawia, że Marvel Girl zasypia w jego ramionach, podczas gdy Kurt powraca do reszty. Przyglądając się szczątkom zniszczonego helikoptera Logan stwierdza, iż wie gdzie ukrywają się jego prześladowcy, ponieważ sam był niegdyś w tym miejscu. Wagner postanawia mu towarzyszyć w odszukaniu Tary i jej kompanów, ponieważ on również ma porachunki z projektem Weapon X. Cyclops dodaje, że cała drużyna wyrusza razem z nimi.


Woodstock, Nowy Jork. W starym, opuszczonym magazynie znajduje się baza i schronienie żołnierzy polujących w ostatnich dniach na Wolverine'a. Dowodząca nimi jasnowłosa kobieta prowadzi właśnie internetową video-konferencję z tajemniczym człowiekiem ubranym w ciemny garnitur. Mężczyzna oznajmia, iż jest zmuszony odwołać ich i zawiesić całą operację. Tara jest zdecydowanie przeciwna takiemu rozwiązaniu. Nieznajomy tkwi przy własnym stanowisku, uzasadniając, że nie udało im się dostać Logana w swoje ręce mimo nieograniczonych funduszy i dostępu do uzbrojenia. Co więcej podczas polowań na Rosomaka kilkakrotnie otworzyli ogień w miejscu publicznym, w środku miasta, ryzykując zdrowie i życie niewinnych obywateli. Jakby tego było mało Wolverine ukrywa się obecnie w Instytucie Xaviera. Mężczyzna po raz kolejny informuje Tarę o anulowaniu zadania i radzi jej oraz jej ludziom, aby jak najprędzej opuścili kraj. Dziewczyna sprzeciwia się, argumentując że przecież toczy się wojna. Nieznajomy przytakuje, ale dodaje że ona jest ofiarą tej wojny, a następnie rozłącza się. Chwilę później temperatura w pomieszczeniu drastycznie się obniża powodując zamarznięcie obwodów komputerowych a tym samym zniszczenie całego sprzętu, podczas gdy drzwi do magazynu zostają roztrzaskane promieniem optycznym Cyclopsa. Do pomieszczenia wdzierają się X-Men. Tara i jej podwładni nie mają już czasu ani możliwości na ucieczkę. Dziewczyna mierzy z pistoletu do Logana, który gniewnym tonem nakazuje jej poddać się. Ona ma jednak inne plany - zastrzeliwuje czwórkę swoich towarzyszy a następnie przykłada sobie broń do skroni. Wolverine próbuje powstrzymać ją od samobójstwa ale nieskutecznie. Rozlega się strzał i sekundę później kobieta leży w kałuży krwi u jego stóp.


Po chwili w pobliżu magazynów lądują cztery wojskowe helikoptery. W towarzystwie uzbrojonej po zęby grupy żołnierzy pojawia się również barczysty, wąsaty mężczyzna przedstawiający się jako komandor Dugan, dowodzący oddziałem S.H.I.E.L.D. do spraw mutantów. Zastanawia się on dlaczego X-Men nie trzymali się z daleka od całej sprawy, skoro taka była umowa pomiędzy Xavierem a generałem Fury (patrz - cytat numeru). Cyclops i reszta grupy wydają się być zaskoczeni tym faktem. Logana dodatkowo intryguje, że Dugan zwrócił się do niego imieniem James, zupełnie jakby spotkali się już wcześniej. Komandor stwierdza, że akcja X-Men była zupełnie nieprzemyślana i zaprzepaścili oni swoim działaniem szansę na wytropienie, kto tak naprawdę stoi za atakami na Wolverine'a. Tara i jej kompani byli jedynie pionkami w grze a teraz nie żyją. Cały ich sprzęt komputerowy również nie nadaje się do wydobycia z niego jakichkolwiek wskazówek. Dugan dodaje, że dostęp do informacji o mutantach mają wyłącznie bardzo wysoko postawieni członkowie rządu i skoro niektórzy z nich działają wbrew zarządzeniu prezydenta zabraniającego ataków na homo superior, może to oznaczać tylko jedno - przygotowywany jest zamach stanu na głowę państwa. Na pytanie Storm dlaczego właśnie Logan był celem ataków, mężczyzna odpowiada, że Wolverine, jako specjalnie wyszkolony za zabójcę mutant, sam w sobie jest pewnego rodzaju dowodem na istnienie wewnątrz rządowego spisku. Z drugiej strony wielu osobom nie spodobało się zrobienie z mutantów bohaterów po pokonaniu Magneto w Waszyngtonie (Ultimate X-Men #6), ich tournee po świecie, występy w telewizyjnych show i na okładkach kolorowych pism. Zwłaszcza postać Logana zupełnie tam nie pasowała i niektórzy rządowi oficjele postanowili najwyraźniej coś z tym zrobić. Ororo nie może uwierzyć, że to jedyny powód. Dugan stwierdza wówczas, że Wolverine dokonał na pewno w swoim życiu wielu innych rzeczy, które mogły być powodem polowań na niego, po czym opuszcza magazyny wraz ze swoimi żołnierzami.


Nieco później w Instytucie. Jean siedzi przy oknie w ciemnym pokoju i wydaje się z kimś rozmawiać. Dziewczynę bardzo męczy fakt, że zabiła niedawno dwóch ludzi. Tajemniczy głos próbuje ją usprawiedliwiać, mówiąc, że byli oni terrorystami, którzy nie zawahaliby się jej zabić, gdyby tylko mieli okazję. Marvel Girl nie jest pewna, czy może spokojnie żyć z takim czynem na sumieniu. Nieznajomy wyjaśnia, że jest przy niej właśnie po to, aby pomóc jej się pozbierać. Chwilę później do pokoju wchodzi Scott z miską gorącej zupy dla swojej ukochanej. Chłopak zapala światło, jednak w pomieszczeniu nie ma nikogo poza Jean. Na pytania czy z kimś rozmawiała dziewczyna odpowiada, że nie. Oboje spoglądają przez okno na siedzącego na kamiennych schodach prowadzących do Instytutu Logana. Wpatruje się on w milczeniu w obrączkę, która najprawdopodobniej należała niegdyś do jego żony. Jean stwierdza, że Wolverine'owi jest teraz wyjątkowo ciężko i bardzo potrzebuje on czyjegoś wsparcia.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.