Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #31

Ultimate X-Men #31

Ultimate X-Men #31

"Return of the King" - part 5

Postacie
Cytat

Marvel Girl (do Magneto): "His name's Henry McCoy, dipstick. He reads poetry, swings from trees, knows the square root of a million, and he's gonna kick your butt."

Streszczenie

Magneto, stojąc pośród pokonanych i leżących wokół niego X-Men, triumfalnie oświadcza, że mimo uszkodzeń, jakich dokonała Kitty w skonstruowanym przez Forge'a urządzeniu, udało mu się doprowadzić do detonacji reaktora jądrowego w elektrowni atomowej na Florydzie. Chwilę później cytadela Magnusa zaatakowana zostaje przez kilkanaście bombowców B2 amerykańskiej Air Force, jednak Lensherr osłania ją polem siłowym, a następnie przystępuje do ostatecznego rozprawienia się z odpowiedzialnymi za zniweczenie jego planu studentami Xaviera. Jako pierwszy ukarany ma zostać Wolverine, którego Mistrz Magnetyzmu unosi ku górze z zamiarem oddzielenia od jego kości zespolonego z nimi adamantium. Kitty prosi o litość dla swojego przyjaciela, lecz Eric odpowiada, że nie powinna go żałować, ponieważ Logan przed przystąpieniem do X-Men odebrał życie niezliczonej ilości ludzi. Na ripostę Wolverine'a, który stwierdza, że najwyraźniej zabił o jednego za mało, Lensherr zadaje mu ogromny ból, wyginając jego ręce nienaturalnie mocno do tyłu. Następnie Magneto nazywa go zdrajcą, który nie tylko opuścił Bractwo i sprzymierzył się z X-Men, ale zawiódł również swoich nowych kolegów, próbując zamordować ich lidera Cyclopsa. W tym momencie, podczas gdy reszta zespołu leży bezwładnie otoczona przez Magnusa polem siłowym uniemożliwiającym im jakikolwiek ruch, Colossus zaczyna powoli czołgać się w jego stronę. Eric nie może uwierzyć, że Peter posiada tak wielką siłę, lecz wciąż jest przekonany, iż Rosjanin nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia. Tymczasem Rasputin przełamuje magnetyczną barierę i na oczach zdumionych kolegów atakuje przeciwnika serią niezwykle mocnych ciosów, wykrzykując jednocześnie, że nie pozwoli skrzywdzić swojego przyjaciela.


W innej części świata, na Florydzie, gigantyczna atomowa fala uderzeniowa powstała w wyniku wybuchu elektrowni zaczyna się rozprzestrzeniać, gdy niespodziewanie pojawia się wsparcie złożone z Profesora X i kilkudziesięciu innych, uwolnionych z Obozu X-Factor homo superior, którzy zostają przetransportowani na miejsce katastrofy przez Sentineli. Zadaniem Rogue jest wytworzenie za pomocą telekinezy (przejętej od mutanta, z którym była uwięziona w jednej celi) bariery zdolnej zatrzymać wydostające się ze zniszczonego reaktora promieniowanie radioaktywne, natomiast Nightcrawler dowodzi akcją ewakuacyjną ludzi znajdujących się na zagrożonym obszarze.


W tym samym czasie X-Men przystępują do zespołowego ataku na Mistrza Magnetyzmu, który moment później ląduje poważnie osłabiony pod ścianą. Scott oświadcza Ericowi, że gra jest skończona i że za kilka chwil Jean dokona telepatycznie "prania mózgu", w wyniku czego Magnus otrzyma całkiem nową osobowość. Lensherr woli jednak umrzeć, niż zostać pojmanym, dlatego przejmuje kontrolę nad jednym z samolotów krążących nad cytadelą i kieruje jego lot pionowo w dół, prosto w znajdujące się na szczycie fortecy pomieszczenie, w którym przebywają. Bombowiec B2 przebija szklaną kopułę i wpada do środka powodując eksplozję, lecz dzięki wytworzonemu przez Marvel Girl polu siłowemu nikt nie odnosi nawet najmniejszych ran. Magneto zostaje ujęty i oddany pod nadzór McCoya. Wówczas ze swoimi studentami kontaktuje się telepatycznie Profesor X i informuje ich o sytuacji, jaka ma miejsce na Florydzie. Większość ludzi na przestrzeni pięciu mil od elektrowni została już ewakuowana, podczas gdy Rogue i kilku innych telekinetyków wciąż starają się utrzymać promieniowanie wewnątrz reaktora, choć przychodzi im to z coraz większym trudem, ponieważ wymaga ogromnego wysiłku. Przebywający tysiące mil od miejsca katastrofy X-Men zastanawiają się w jaki sposób mogliby pomóc. Strom myśli o opanowaniu zagrożenia przy pomocy cyklonu, w którym mogłaby zawrzeć promieniowanie, natomiast Iceman proponuje zamrożenie pozostałości po elektrowni, jednak żadne z nich nie jest w stanie dotrzeć do Miami w odpowiednio szybkim czasie. Zdolności teleportacyjne Nightcrawlera również na nic się nie przydadzą, ponieważ jest to dla niego zbyt duża odległość. W tym momencie Jean odczuwa nagły przypływ mocy i z olbrzymią prędkością wzbija się w niebo pozostawiając za sobą jedynie ognistą smugę. Kilka sekund później dysponująca kosmiczną potęgą Phoenixa Marvel Girl znajduje się już na Florydzie, gdzie wycina wokół zniszczonej elektrowni ogromny krater i wznosi cały stanowiący zagrożenie teren ku górze. Tymczasem na Biegunie Północnym Logan staje oko w oko ze Scottem i stwierdza, że jego przeprosiny zapewne nie zostaną przyjęte. Cyclops zakładając swoje rubinowo-kwarcowe okulary przyznaje mu rację...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.