Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #3

Ultimate X-Men #3

Ultimate X-Men #3

"The Tomorrow People - part 3: "Warzone"

Postacie
Cytat

Wolverine: "These virtual simulations you put together are pretty convincing, Beast. You got any over-18 versions?"
Beast: "Consider yourself at the top of the list for the Britney and Christina program I've been working on upstairs."

Streszczenie

Wieczór. Zatłoczonymi ulicami Nowego Jorku przechadza się trójka X-Men zajadających się hot-dogami. Tymczasem wysoko ponad ich głowami dziesiątki Sentineli patrolują okolicę w poszukiwaniu mutantów. Peter, Ororo i Bobby nie muszą się jednak przejmować gigantycznymi robotami, ponieważ pozostają dla nich niewidoczni tak długo, jak długo mają na sobie specjalne uniformy. Z rozmowy prowadzonej przez Colossusa i Storm wynika, że oboje nie darzą sympatią Wolverine'a, który od czasu, gdy X-Men uratowali go od ponownego wcielenia do projektu zwanego Weapon X, pozostał z nimi w Instytucie. Logan nie wzbudza ich zaufania, ale zgodnie stwierdzają, że gdyby miał on jakieś ukryte zamiary, wówczas Profesor X z pewnością by o nich wiedział.


Mniej więcej w tej samej chwili nowy mieszkaniec szkoły Xaviera przechodzi pod jego czujnym okiem trening w Sali Ćwiczeń. Cała "zabawa" odbywa się w rzeczywistości wirtualnej, a zadaniem Wolverine'a jest zmierzenie się w walce z resztą grupy. Logan nie pozostawia swoim wygenerowanym komputerowo przeciwnikom najmniejszych szans i bez trudu rozprawia się z nimi, dosłownie siekając ich na kawałki swoimi adamantowymi pazurami. Charles dostrzega, że Wolverine dość szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu, jednak zarówno jego jak i Scotta zastanawia, dlaczego taki samotnik, a jednocześnie wyjątkowo niebezpieczny zabójca, postanowił zostać z nimi na dłużej. Logan zbywa Cyclopsa dość obraźliwym żartem, ale w tym samym momencie przypomina sobie chwilę, w której Magneto polecił mu przeniknięcie do X-Men i zlikwidowanie Profesora X. Wolverine został wybrany do tego zadania nie tylko dlatego, że jest doskonałym mordercą, ale również, a może przede wszystkim dlatego, ponieważ potrafi "obronić się" przed telepatycznym wtargnięciem do jego głowy ze strony Xaviera czy Jean Grey. Chwilę później do Sali Ćwiczeń wpada Bobby informując zebranych tam kolegów o sensacyjnych wiadomościach podawanych w TV. Okazuje się, że córka prezydenta Stanów Zjednoczonych została porwana przez Bractwo Złych Mutantów. Lider tej organizacji - Magneto - w specjalnym oświadczeniu dla telewizji ostrzega ludzkość, że uprowadzona dziewczyna zostanie zabita, jeśli ataki Sentineli, mające na celu eksterminację mutantów, natychmiast nie ustaną. Niektórzy członkowie X-Men uważają, że jest to dobry sposób na powstrzymanie gigantycznych robotów, jednak Profesor X przekonuje cały swój zespół, iż ich celem ma być dążenie do pokojowej koegzystencji pomiędzy ludźmi a homo superiors i dlatego muszą uwolnić córkę prezydenta z rąk porywaczy za wszelką cenę. Xavier wysyła swoich podopiecznych do małego, położonego na stromej górze miasteczka gdzieś w Chorwacji, ponieważ tam właśnie Cerebro zlokalizowało ukrywających się członków Bractwa.


Po przybyciu na miejsce X-Men bez trudu odnajdują budynek, w którym Quicksilver, Scarlet Witch, Blob, Toad i Mastermind przetrzymują przerażoną dziewczynę. Dzięki wspólnym wysiłkom Colossusa, Beasta i Icemana udaje im się ją uwolnić i umieścić w kabriolecie, którego prowadzi Cyclops. Quicksilver nie daje jednak za wygraną i korzystając ze swojej umiejętności superszybkiego poruszania się dogania samochód Scotta, jednak zostaje przez niego potraktowany silną wiązką promieni optycznych. Formalności dokańcza Wolverine, który atakując zaskoczonego Pietro swoimi pazurami, eliminuje go z dalszej gry. W chwili, gdy Iceman i Storm toczą pojedynek z Toadem, Cyclops otrzymuje wezwanie o pomoc od Colossusa i Beasta. Niestety w tym momencie żaden X-Man nie jest w stanie udać się na ratunek swoim przyjaciołom. Logan dochodzi do wniosku, że córkę prezydenta należy zabrać jak najdalej od centrum wydarzeń i korzystając z policyjnego radiowozu, stara się wywieźć dziewczynę z miasta manewrując jednocześnie pomiędzy czarodziejskimi piorunami, którymi jest atakowany przez Scarlet Witch. Dzięki możliwości czytania myśli Wolverine'a przez Marvel Girl (która cały ten czas spędziła za sterami Blackbirda) udaje im się niesłychanie trudny i niebezpieczny manewr - Logan wyskakuje prowadzonym przez siebie samochodem z ogromnego urwiska i ląduje dokładnie w środku nadlatującego w tym kierunku samolotu. Dziewczyna jest już bezpieczna. Tymczasem Colossus informuje Scotta, że nieopodal wylądował właśnie samolot Bractwa, z którego wysiadł najprawdopodobniej sam Magneto. Dowiedziawszy się o tym Cyclops wydaje rozkaz natychmiastowej ewakuacji. Jednak w tym samym momencie Storm odnajduje ciało Beasta, przywalone gruzami zniszczonego w trakcie walki budynku...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.