Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #24

Ultimate X-Men #24

Ultimate X-Men #24

"Hellfire and Brimstone" - part 4

Postacie
Cytat

Wolverine: "We're getting closer and closer to those missing soliders we're supposed to be tracking."
Cyclops: "You picking up their scent?"
Wolverine: "No, I hear'em singing showtunes, pencil-neck."

Streszczenie

Savage Land. Cyclops i Wolverine opuszczają się na linach wgłąb podziemnego kompleksu, służącego niegdyś za fortecę Magneto. Logan nie ukrywa, iż niechętnie uczestniczy w tej misji mając za partnera właśnie Scotta, ponieważ ten odbił mu jego dziewczynę. Tymczasem przebywająca na powierzchni Kitty kontaktuje się telefonicznie z Profesorem X i przeprasza go za swoje nieposłuszeństwo. Xavier spokojnie, aczkolwiek stanowczo, oznajmia dziewczynie, że natychmiast po przylocie do Instytutu będzie zmuszona spakować swoje walizki i wrócić do domu. Ma być to kara za złamanie zasad ustalonych przez jej matkę, która kategorycznie zabroniła Kitty uczestniczenia w jakichkolwiek niebezpiecznych misjach.


Chwilę później w jednym z pokojów Szkoły Charles, Peter i Ororo oczekują na transmisję telewizyjną oficjalnego wystąpienia Bobby'ego w sprawie sądowej przeciwko X-Men. Do zebranych dołącza Jean, która informuje profesora, że ostatnio sypia już coraz lepiej i nie nachodzą jej już wizje tajemniczej istoty zwanej Phoenix. Xavier oznajmia, iż wszystkie ataki, które miały do niedawna miejsce, były spowodowane ciągłym rozwojem mutacyjnych zdolności Marvel Girl, który nasila się szczególnie w okresie dojrzewania. Starając się pocieszyć swoją podopieczną, Profesor X dodaje, że sam doświadczył czegoś podobnego w jej wieku. Tymczasem Beast szykuje się na spotkanie ze swoją internetową sympatią "Naomi". Jednocześnie na to samo spotkanie przygotowuje się Prosimian, który uważa, iż stoi przed ogromną szansą odnalezienia Magneto i wyzwolenia go spod wpływu Xaviera. Instruuje on swoich towarzyszy z Bractwa Złych Mutantów, iż o misji, na którą się udają, pod żadnym pozorem nie mogą dowiedzieć się Quicksilver i Scarlet Witch.


Nowy Jork. Przed budynkiem sądu zgromadziła się ogromna grupa dziennikarzy i zwykłych obywateli zainteresowanych procesem wytoczonym Xavierowi przez rodziców Roberta. Tuż przed wystąpieniem Bobby'ego senator Turk daje mu ostatnie wskazówki odnośnie przemówienia, po czym zaprasza go na mównicę i wręcza własnoręcznie napisane oświadczenie, które chłopak ma za zadanie jedynie przeczytać. Tymczasem młodzieniec, po szybkim zapoznaniu się z treścią kartki rozdziera ją na kawałki. Następnie oznajmia, iż nie ma zamiaru tego czytać, gdyż nie on napisał ten tekst a poza tym zawierał on same kłamstwa. Robert przyznaje, że profesor rzeczywiście wysyłał swoich podopiecznych na niebezpieczne misje, jednak robił to jedynie po to, aby chronili oni zwykłych ludzi. I choć zdaje sobie sprawę, iż pieniądze, które mógłby otrzymać wygrywając proces, są obecnie jego rodzinie bardzo potrzebne, to nie posunie się do kłamstwa i nie oczerni własnych przyjaciół, aby je zdobyć. Na koniec Bobby oświadcza, że nie pozwoli "jakiemuś głupiemu senatorowi" doprowadzić do zamknięcia szkoły, w której tak wiele nauczył się o prawości i tolerancji. Skompromitowany na oczach całego kraju Turk odgraża się Drake'owi, jednak chłopak nic sobie z tego nie robi i odchodzi spokojnie wraz ze swoimi rodzicami.


Tymczasem Wolverine i Cyclops, przedzierając się podziemnymi korytarzami fortecy Magneto, natrafiają na zamknięte drzwi. Nim podejmują próbę otworzenia ich, zostają zaatakowani przez sporą grupę amerykańskich żołnierzy wyglądem przypominających teraz krwiożercze zombie. Logan dosłownie dziesiątkuje przeciwników swoimi adamantowymi pazurami, ratując jednocześnie Scotta powalonego na ziemię z trakcie walki. Wtedy jednak otwierają się zamknięte do tej pory drzwi, zza których wyłaniają się kolejni, tym razem jednak w dużo większej ilości, uzbrojeni dodatkowo w karabiny maszynowe. Prowadzą oni dwójkę mutantów przed oblicze olbrzymiego, kilkudziesięciometrowego robota, który jest zaskoczony ich obecnością a jednocześnie zadowolony z możliwości ponownego spotkania z nimi. Cyclopsowi nie wydaje się, aby mieli okazję poznać się już wcześniej, dlatego też robot oznajmia, iż jest komputerem, który swego czasu sterował wszystkimi funkcjami cytadeli Mistrza Magnetyzmu, od oświetlenia poczynając a na systemach obronnych skończywszy. Sztuczna inteligencja, zaprojektowana lata temu przez Xaviera i Magnusa, przetrwała atak Sentineli [patrz Ultimate X-Men #5] lecz uwięziona wśród gruzów fortecy zrozumiała, że jej jedyną szansą na dalszą egzystencję jest ewolucja. Komputer przebudował się z otaczających go elementów, korzystając z pomocy ożywionych przez siebie ciał mutantów. Amerykańscy żołnierze natomiast zostali zabici, aby ich zwłoki mogły posłużyć do stworzenia całkiem nowego gatunku człowieka, który nie potrzebuje pożywienia i którego skóra wykonana jest z niezwykle wytrzymałego stopu, gatunku przystosowanego do życia w XXI wieku jak żaden inny. Również Scott i Logan mają zginąć a ich ciała zostać włączone do tego projektu, lecz zupełnie niespodziewanie robot zaczyna się w pewnej chwili trząść, a następnie potężny wybuch rozrywa go od środka na części. Sprawczynią całego zamieszania okazuje się być Kitty, która przybyła tylko po to, aby poinformować swoich kolegów, iż koło Blackbirda kręci się dinozaur. Moce dziewczyny spowodowały jednak spięcie w systemach elektronicznych komputera i panna Pryde zupełnie nieświadomie wybawiła ze sporej opresji dwójkę swoich przyjaciół. Cyclopsowi i Wolverine'owi pozostaje jedynie zająć się oddziałem żołnierzy-umarlaków.


Nowy Jork. Na ostatnim piętrze jednego z wieżowców grupka kilkunastu osób siedzi przy stole popijając czerwone wino. Zajmujący zaszczytne miejsce na końcu stołu mężczyzna, zwany przez resztę Sebastianem, zostaje poinformowany, iż zgodnie z ustaleniami Jean Grey nie miewa już ataków od kilkudziesięciu godzin, a profesor Xavier z pewnością nie zorientuje się w szykowanym przez nich podstępie. Na koniec Sebastian stwierdza, że po tysiącach lat oczekiwań nadszedł wreszcie właściwy moment i za kilka dni X-Men spotkają się z Hellfire Club...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.