Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #50

Ultimate X-Men #50

Ultimate X-Men #50

"Cry Wolf" - part 1

Postacie
Cytat

Dazzler: "Why won't you get with me?"
Colossus: "For one thing, you have more metal in your skin than I do. We would scrape."

Streszczenie

Wieczór. Otoczona płomieniami Marvel Girl oddaje się medytacji, lewitując w milczeniu nad polaną nieopodal Instytutu. Chwilę samotności przerywa dziewczynie Scott. Chłopak przeprasza za najście, wie bowiem, że Jean planowała spędzić trochę czasu w odosobnieniu, aby dojść do ładu ze swoimi mocami, których nie jest w stanie ostatnio do końca kontrolować. Zakochani spoglądają na zachód słońca. Panna Grey prosi Cyclopsa, aby zdjął swoje rubinowo-kwarcowe okulary. Początkowo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu Summers daje się w końcu przekonać, po czym zwracając twarz w stronę nieba otwiera swoje oczy szeroko, a potężna wiązka promieni optycznych wystrzeliwuje w górę sięgając chmur.


Tymczasem reszta grupy relaksuje się w lunaparku na Brooklynie. Peter po raz kolejny uderza olbrzymim młotem w maszynę mierzącą siłę, jednak i tym razem nie udaje mu się wygrać zabawki, którą chciałby wysłać swojej siostrze Illyanie. Znudzeni dopingowaniem kolegi Bobby i Rogue postanawiają wybrać się na karuzelę. Iceman proponuje Kitty, aby im towarzyszyła. Również Ororo i Logan decydują się na spacer, zostawiając Colossusa i Dazzler samych. Dziewczyna wydaje się być zainteresowana osobą Rosjanina, on jednak nie podziela jej zapatrywań. Dwójka X-Men nie zauważa tajemniczej postaci, przypatrującej się im z ukrycia.


Storm i Wolverine natrafiają na wywieszony przed cyrkiem plakat, przedstawiający atrakcję wieczoru - kobietę o pseudonimie Wolfsbane, mającą zdolność przemiany w wilka. Ororo złości się, gdyż według niej owa dziewczyna to mutantka, którą ludzie bezwzględnie wykorzystują. Logan postanawia uświadomić koleżance jej błąd. Rosomak prowadzi Storm na tyły cyrku, gdzie oboje zastają Wolfsbane w otoczeniu grupki innych "dziwolągów". Kobieta-wilk sprawia wrażenie wyraźnie zadowolonej z przebywania w ich towarzystwie. Wolverine wyjaśnia, iż na każdego czeka na świecie miejsce, w którym będzie czuł się jak w domu. Trzeba je tylko odnaleźć. Logan rozumie jednak irytację swojej przyjaciółki, bowiem widok Wolfsbane przywołał jej na myśl wspomnienia o tym, jak ludzie traktowali Beasta. Ororo przejmuje się również faktem, że z powodu swojego wyglądu Kurt i Warren nie mogli towarzyszyć reszcie zespołu w wyprawie do wesołego miasteczka. Dziewczyna stwierdza ze smutkiem, że obaj muszą się czuć okropnie z tą świadomością.


W tym samym momencie w Sali Ćwiczeń, której sceneria przedstawia teraz piracki okręt, Angel i Nightcrawler spędzają swój wolny czas na treningu. Młodzi mutanci wydają się świetnie bawić, stawiając czoła wygenerowanym komputerowo kościotrupom, służącym im za przeciwników. Warren obawia się jedynie, iż obaj mogą oberwać od Profesora X za korzystanie z Danger Roomu bez jego zgody. Kurt uspokaja kolegę, stwierdzając, że Xavier o niczym się nie dowie, ponieważ ma na głowie ważniejsze sprawy. Charles, który obserwuje wyczyny dwójki swoich podopiecznych z pokoju kontrolnego, uśmiecha się słysząc te słowa.


Bobby i Shadowcat rozmawiają między sobą na temat Rogue. Kitty nie podoba się, że ich koleżanka próbowała zabić Sinistera. Fakt, iż jest on mordercą a X-Men mieli stać się jego kolejnymi ofiarami nie jest według nastolatki żadnym usprawiedliwieniem. Iceman zastanawia się, czy przez Pryde nie przemawia przypadkiem zazdrość o to, że on i Rogue są parą. Shadowcat ironicznie pyta jak mogą twierdzić, że są razem, skoro niemożliwy jest jakikolwiek kontakt fizyczny między nimi. Robert odpowiada, iż można się obejść bez tego, ale jego wypowiedź nie brzmi zbyt przekonująco. Według Kitty chłopak obawia się po prostu prawdziwego związku. Drake przerywa jej w pół zdania i zaczyna całować zaskoczoną dziewczynę, która jednak nie ma zamiaru się opierać. Widok obściskującej się dwójki doprowadza wychodzącą właśnie z toalety Rogue do wściekłości. Podbiega ona do Shadowcat i silnym ciosem powala koleżankę na ziemię.


Chwilę później tulącego w ramionach nieprzytomną Kitty Bobby'ego zagaduje mężczyzna o długich, kręconych włosach. Nieznajomy przedstawia się jako Gambit, po czym naładowuje jedną ze swoich kart do gry energią kinetyczną. Drake, spodziewając się z jego strony ataku, instynktownie przybiera lodową formę, ale nie chroni go ona przed rzuconym w jego kierunku asem karo. Do akcji wkraczają pozostali X-Men. Ororo rozpoznaje w chłopaku Remy'ego, którego razem z Profesorem X próbowała niegdyś bezskutecznie zwerbować go do zespołu. Gambit stwierdza, że otrzymał ostatnio lepszą propozycję współpracy. Nie przygotowany na walkę z całą grupą mutantów Cajun postanawia ich czymś zająć, dlatego ciska jedną z kart w konstrukcję diabelskiego młynu. Gigantyczna karuzela z dziesiątkami pasażerów w wagonikach zaczyna przewracać się, zmuszając Dazzler, Storm i Colossusa do wspólnego działania w celu zapobiegnięcia tragedii. Tymczasem Wolverine rzuca się na Gambita ze swymi pazurami. Remy chwyta za ostrza przeciwnika i ostrzegając, że może z łatwością doprowadzić do ich eksplozji, zmusza Logana do wycofania się. Następnie ładuje on trzymaną w ręku włócznię dużą dawką energii i wpycha ją Rosomakowi w usta. Silny wybuch wyłącza Wolverine'a z dalszej walki. Wówczas LeBeau atakuje przerażoną Rogue, która prosi, aby jej nie zabijał. Cajun wyjaśnia dziewczynie, iż nie jest mordercą, tylko złodziejem i został wysłany, aby ukraść właśnie ją...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.