Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #52

Ultimate X-Men #52

Ultimate X-Men #52

"Cry Wolf" - part 3

Postacie
Cytat

Jean: "No offense, Charles, but I think you look much better with the Vin Diesel cut."
Profesor X: "I have no idea what that means... but I appreciate it."

Streszczenie

Stojąca tuż przy roztrzaskanym oknie Rogue pyta rodzeństwo von Strucker, dlaczego miałaby im zaufać. Dziewczyna jest zmieszana i nie bardzo może uwierzyć, że są oni zdolni pomóc jej w uzyskaniu pełnej kontroli nad mutacyjnymi zdolnościami. Zapewnienia Gambita, iż przyłączenie się do Fenris gruntownie odmieni jej życie, również nie przekonują Rogue. Andreas postanawia więc przedstawić jej niezaprzeczalny dowód. W tym celu dziewczyna musi jednak zdjąć swoje ubranie.


Ororo i Wolverine obściskują się na dachu jednej z kamienic. W pewnym momencie Logan odpycha koleżankę od siebie, stwierdzając, że to co robią jest niewłaściwe. On jest przecież od niej dużo starszy, a poza tym Storm doświadczyła ostatnio zbyt wiele cierpienia i bólu, dlatego nie zasługuje na kolejne nieszczęście, w jakie z pewnością przerodziłby się ich związek. Zbyt wiele ich dzieli, aby mogli być razem. Ororo nie zgadza się. W ciągu ostatnich miesięcy bardzo się przecież do siebie zbliżyli, zrodziło się między nimi uczucie, przed którym według niej nie powinni się bronić. W tym momencie Rosomak przerywa dziewczynie i oznajmia, że właśnie wyczuł zapach Gambita. Następnie rozkazuje on Storm wracać do Instytutu, podczas gdy sam udaje się na poszukiwania porwanej koleżanki.


Rogue zastanawia się dlaczego musiała założyć nietypowy, czarny uniform. Struckerowie proszą dziewczynę o cierpliwość i nakazują LeBeau, aby ją zaatakował. Mutantka zręcznie unika kolejnych ciosów Gambita, lecz w końcu Remy przypiera ją do ściany i proponuje Rogue ponowne zajrzenie do jego myśli. Stwierdza bowiem z przekąsem, iż od ostatniego razu wiele się tam zmieniło [poprzedni numer]. Oburzona dziewczyna uderza chłopaka w twarz i z zaskoczeniem spostrzega, że jej moce nie zadziałały, pomimo fizycznego kontaktu ze skórą LeBeau. Andrea wyjaśnia Rogue, że kostium, który ma na sobie, wykonany został z eksperymentalnych polimerowych włókien, które tłumią mutacyjne zdolności, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny o niewielkim natężeniu. Jeśli mutantka zgodzi się na postawione przez Fenris warunki, owe tworzywo zostanie wszczepione pod jej skórę, co da Rogue możliwość aktywowania i dezaktywowania własnych zdolności przy pomocy umysłu. Gambit oznajmia, iż jest on żywym dowodem na działanie tej technologii. Jakiś czas temu zaczął tracić kontrolę nad swoimi mocami i wszystko, czego dotykał, momentalnie eksplodowało. W zamian za pomoc ze strony Struckerów, Remy zaczął wspierać rodzeństwo w okradaniu światowych korporacji. Ich firma dąży bowiem do zakończenia finansowej dominacji ludzkości nad mutantami. Fenris mają na celu zdobycie środków pieniężnych, które pozwolą ubogim homo superior na dostatnie życie.


Tymczasem w hangarze Instytutu Iceman wyładowuje złość na wykonanym przez siebie lodowym posągu przedstawiającym Gambita. Kitty prosi chłopaka, aby się uspokoił, ten jednak zarzuca koleżance, iż pewnie jest ona zadowolona z porwania Rogue. Do rozmowy dołącza się Dazzler, która żartobliwie stwierdza, że jeśli X-Men odnajdą swoją przyjaciółkę martwą, wówczas Bobby bez wątpienia zacznie spotykać się z Shadowcat. Oburzona słowami koleżanki Pryde ze wściekłością atakuje Allison, jednak walczące dziewczyny rozdziela Cyclops.


Rogue dziękuje Struckerom za propozycję, po czym odmawia, wyjaśniając, iż zrobiła w swym życiu zbyt wiele złych rzeczy a nieumiejętność kontrolowania własnych zdolności jest dla niej w pewnym sensie formą kary. Być może przyszłymi czynami uda jej się odkupić winy i tym samym zasłużyć na normalne życie dzięki technologii Fenris, lecz okradanie ludzi, jakie jej oferują, to całkowicie przeciwna droga. Bliźniaki nie mają jednak zamiaru przyjąć odmowy i stwierdzają, że Rogue zostanie z nimi nawet wbrew własnej woli, ponieważ założenie ich uniformu równoznaczne jest ze zgodą na współpracę. Wypowiedź ta ogromnie zaskakuje Gambita, gdyż rodzeństwo zapewniło go wcześniej, iż dziewczyna będzie miała możliwość wyboru. Remy oznajmia, że razem z nią opuszcza budynek, lecz sekundę później młody mutant zostaje przez Fenris powalony na ziemię potężną wiązką energii. Andreas pyta wystraszoną Rogue, czy naprawdę chce być następna.


W tym samym czasie Xavier i Jean spacerują po obszarze astralnym, starając się zlokalizować miejsce pobytu porwanej koleżanki. Dziewczyna nie rozumie, dlaczego towarzyszący jej Profesor odmłodniał nagle o kilkadziesiąt lat, a ona sama ubrana jest kostium, który nosiła podczas Halloween w trzeciej klasie [kostium ten do złudzenia przypomina zielono-żółty uniform, jakiego dawno temu używała Marvel Girl w serii "Uncanny X-Men" - maSSive]. Charles wyjaśnia swojej studentce, iż przy przechodzeniu w obszar astralny umysł często nadaje im taki wizerunek, w którym czują się najwygodniej. W pewnym momencie dzięki sugestii Profesora Jean zwraca ich uwagę na Empire State Building. Po dokładnym skoncentrowaniu się na obrazie budynku Xavier wyczuwa, iż wewnątrz niego znajduje się czworo mutantów, z których jeden jest poważnie ranny. Marvel Girl postanawia powiadomić o tym odkryciu resztę X-Men.


Rodzeństwo von Strucker wyjaśnia wystraszonej Rogue, iż za każdym razem gdy chwycą się za ręce, przez ich ciała przypływają niewyobrażalnie duże ilości energii. Jeśli dziewczyna nie zgodzi się na współpracę to wkrótce na własnej skórze odczuje jej działanie. W tym momencie Gambit trafia w mutantkę jedną ze swoich kart, niszcząc tym samym uniform blokujący jej moce. Rogue atakuje zaskoczonych Struckerów, dotyka ich twarzy i przejmuje zdolności bliźniąt. Andrea i Andreas padają wycieńczeni na podłogę. Dziewczyna wraz z LeBeau zjeżdża windą na parter budynku, gdzie oczekuje już na ich oddział żołnierzy Wolfpack, pracujących dla Fenris. Dwójka mutantów rozprawia się jednak z nimi bez większego problemu. Chwilę później przez drzwi frontowe Empire State wkracza bojowo nastawiony Wolverine, oznajmiając Gambitowi, iż obaj mają niedokończone interesy...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.