Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #42

Ultimate X-Men #42

Ultimate X-Men #42

"New Mutants" - part 3

Postacie
Cytat

Scott: "You can't control your powers."
Jean: "I can... most of time."

Streszczenie

Waszyngton, Biały Dom. Głowie państwa U.S.A. zostaje właśnie przedstawiona młoda kobieta Xi'an Coy Mahn. Jest ona pracującą dla rządu mutantką, która ma za zadanie przeskanować umysł prezydenta. Sugeruje on, aby cała "operacja" nie trwała jednak zbyt długo. Wówczas dziewczyna proponuje prezydentowi rozluźnić się i spojrzeć głęboko w jej oczy, które nabierają czerwonego blasku.


Tymczasem w Szkole Dla Młodych Talentów Scott Summers siedzi w milczeniu przed posiadłością. Dołącza do niego Jean, która widząc swojego chłopaka bardzo czymś zmartwionego rozpoczyna rozmowę. Cyclops nawiązuje do wydarzeń sprzed tygodnia, kiedy to Marvel Girl zamordowała dwójkę atakujących Instytut żołnierzy [patrz - Ultimate #38]. Dziewczyna argumentuje, że byli to terroryści, których celem było zabijanie mutantów. Jean sama również jest bardzo przejęta czynem jakiego się dopuściła i nie jest jej lekko żyć z poczuciem winy, jednak znalazła się wówczas w bardzo wyjątkowej, stresującej sytuacji i nie umiała zareagować inaczej. Scott zarzuca jej, że nie potrafi panować nad własnymi mocami i wtedy właśnie straciła nad nimi kontrolę. Panna Grey nie zaprzecza, oznajmia jednak, że właśnie po to mieszkają w Instytucie, aby Profesor X pomógł im się tego nauczyć. Następnie wtuleni w siebie oboje wyznają sobie miłość i zapewniają, iż będą razem na zawsze.


Nieco później Xavier informuje zebranych wokół jego biurka studentów o nowej mutantce, piosenkarce punkowej o pseudonimie Dazzler, która ma zamiar ujawnić swoje zdolności szerokiej publiczności. Charles postanawia wysłać Scotta, Kitty i Petera, aby porozmawiali z dziewczyną i wypytali ją o motywy jej działania. Wkrótce trójka mutantów trafia do klubu, w którym na scenie występuje właśnie Dazzler i wraz ze swoim zespołem dostarcza rozentuzjazmowanemu tłumowi potężną dawkę mocnej, metalowej muzyki. Pannie Pryde bardzo podoba się koncert dziewczyny, która oprócz udzielania się wokalnie wydaje się również emanować własnym, wielobarwnym światłem. Po występie muzycy popijają piwo siedząc w ciemnym zaułku na zewnątrz klubu. Po chwili zagaduje do nich Kitty prosząc wokalistkę zespołu o autograf. Zamiast tego Dazzler pluje na podsunięty jej pod nos notes. Wówczas Cyclops wyjaśnia, że on i jego przyjaciele należą do X-Men i chcieliby porozmawiać o jej przyszłych planach. Dziewczyna nie jest jednak zainteresowana przystąpieniem do żadnej grupy mutantów, co wyraziła już jasno, gdy poprzednim razem składano jej podobną propozycję. Jedyne na czym obecnie zależy Dazzler to kontrakt płytowy. Jeśli ktoś będzie w stanie zagwarantować jej wydanie albumu, wówczas ona zgodzi się na jego warunki. Na pytanie Scotta kto jeszcze rozmawiał z nią na ten temat piosenkarka odpowiada, że nie ma pojęcia kto to był.


Następnego dnia przed Instytutem. Siedząca w skupieniu pod drzewem Ororo ćwiczy kontrolę nad swoimi umiejętnościami. Dziewczynie udaje się w pewnym momencie wywołać nad trzymanym przed sobą podręcznikiem do fizyki miniaturową burzę, której błyskawica uderza w okładkę książki. Storm jest ogromnie podekscytowana faktem, że zdołała w końcu tego dokonać. Pierwszą osobą, z jaką Ororo pragnie podzielić się tą wiadomością jest Beast. Dziewczyna nie zastaje jednak McCoya w jego sypialni. Co więcej zauważa ona ze przerażeniem, że cały pokój Hanka jest zupełnie opustoszały. Chwilę później słoneczne do tej pory niebo ogarniają ciemne, burzowe chmury.


Nastaje wieczór. W Białym Domu trwa narada, w której uczestniczy prezydent Stanów Zjednoczonych oraz jego doradcy. Wszyscy oni znajdują się w specjalnym pomieszczeniu zabezpieczającym przed jakąkolwiek telepatyczną ingerencją z zewnątrz. W otoczeniu głowy państwa znajdują się bowiem wysoko postawieni urzędnicy, którzy sądzą, iż jego postępowanie kontrolowane jest przez Charlesa Xaviera. Powołują się oni na prowadzoną przez niego politykę sprzyjającą mutantom. Problem w tym, że sam prezydent również nie jest w stanie rozpoznać, czy działa pod wpływem Profesora X czy też nie. Dlatego właśnie poprzedniego dnia Xi'an Coy Mahn dokonała analizy mózgu głowy państwa, a dodatkowo zostało przeprowadzone jego komputerowe sondowanie, którego wyniki prezentowane są właśnie na monitorach. Oba badania wykazują jednoznacznie brak śladów jakiejkolwiek manipulacji umysłem prezydenta U.S.A. Fakt ten nie rozwiązuje jednak głównego problemu tj. dobrych stosunków jakie panują między głową państwa a Xavierem, który z powodu posiadanych przez niego ogromnych zdolności telepatycznych jest osobą niegodną zaufania. Na domiar złego w zeszłym tygodniu w Południowej Kalifornii w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło 387 mieszkańców miasteczka Bromlet [Ultimate #41]. Według niepotwierdzonych informacji odpowiedzialny jest za to jakiś młody mutant, który nie był w stanie kontrolować własnych zdolności. Następnego dnia natomiast kamery satelitarne zarejestrowały w pobliżu Bromlet obecność Wolverine'a. Doradcy prezydenta przypuszczają więc, że został on tam wysłany przez samego Nicka Fury w celu zażegnania zagrożenia ze strony owego mutanta. Cała ta sytuacja jest bardzo niekorzystna dla głowy państwa i dlatego powinien on ograniczyć zażyłość swoich stosunków z Xavierem i wszystkim co związane jest z X-Men, pozostając jednocześnie przy swoim obecnym stanowisku sprzyjającym homo superior. Doradcy sugerują, iż prezydent potrzebuje własnej grupy mutantów i wprowadzają do pomieszczenia Emmę Frost - kobietę, która ma mu pomóc w jej skompletowaniu...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.