Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #12

Ultimate X-Men #12

Ultimate X-Men #12

"Return to Weapon X" - part 6: "End Game"

Postacie
Cytat

Wolverine do Sabretootha: "Four claws in each hand, huh? You really put a lot of thought into that redesign, Sabretooth. That should definitely shake your rep as a made-in-hong-kong version of me."
Sabretooth: "Had the teeth done too, spitball."
Wolverine: "Beautiful."

Streszczenie

Finlandia. Sabretooth pokazuje Loganowi swoje "usprawnienia". Ma po cztery pazury pokryte adamantium w rękach, niezniszczalnym metalem pokryto także jego zęby. Creed zamierza wykorzystać zamieszanie wywołane atakiem Bractwa i rzuca się na Wolverine'a by go zabić. Tymczasem na zewnątrz kompleksu, młodzi mutanci walczą z siłami Weapon X. Wraith widzi, że jego ludzie nie mają szans w starciu z nimi i mówi Corneliusowi by ten wykorzystał jakoś zdolności Xaviera. Doktor odpowiada mu, że nie jest to możliwe bez zasilania. Według niego, nie powinni się martwić mutantami, tylko tym co zrobi Profesor kiedy się obudzi. Neuralne zaciski, które pozwalały im go kontrolować nie działają, więc Cornelius przypuszcza, że mają około pięć do dziesięciu minut na ucieczkę. Wraith mówi, że to jest nie do zaakceptowania i... trzykrotnie strzela Xavierowi w klatkę piersiową. Pułkownik wychodzi z sali by dostać się do helikoptera, a Cornelius pozostaje. Na zewnątrz walka pomiędzy Wolverinem a Sabretoothem rozgorzała na dobre ponieważ Loganowi udało się uwolnić z kajdanek. Ponownie w kompleksie, Beast dzięki zmysłom wyostrzonym przez Corneliusa tropi osobnika, który zmienił go w bestię. Dla Hanka jest to wręcz poetycka sprawiedliwość. Wpada do pomieszczenia gdzie znajduje się doktor, jednak nie może się zemścić, ponieważ musi mu pomóc uratować życie Xaviera.


Walka Victora i Logana trwa dalej. Creed wpada na pomysł żeby utopić Wolverine'a. Niedotlenionemu mózgowi nawet czynnik samogojący nie pomoże. Victor zaczyna topić swego znienawidzonego wroga. Nagle zaczyna krzyczeć z bólu. Wolverine zadał mu cios pazurami w "klejnoty rodzinne". Obaj mutanci spadają w dół wodospadu.


Tymczasem X-Men i członkowie Bractwa walczą ramię w ramię. Żołnierze zostali zapędzeni do głównego kompleksu, teraz wystarczy żeby Colossus zawalił im budynek na głowy. Blob uchwycił helikopter Wraitha i... ma zamiar go zjeść. Tymczasem Peter chce usuną filary podtrzymujące strop, jednak jakaś siła nie pozwala mu tego zrobić. Powodem tego jest Marvel Girl, nie może ona bezczynnie patrzeć i pozwolić by zamordowano tych ludzi z zimną krwią. Dla niej należenie do X-Men oznacza odrzucenie żądzy zemsty. Jeśli da się ponieść emocjom oznacza to, że Xavier nic jej nie nauczył. Storm jednak nie ma zamiaru wyzbyć się emocji i zapomnieć o tym co Wraith zrobił Henry'emu. Ororo ciska piorunem w helikopter, w tej samej chwili Nightcrawler teleportuje się na pokład i zabiera pułkownika z eksplodującej maszyny. Kurt nie mógł pozwolić by ten potwór uczynił ze Storm morderczynię. Wraith nie jest zbyt wdzięczny za uratowanie życia i zaczyna mierzyć z broni do Wagnera. Nagle padają strzały i... Wraith osuwa się na ziemię z podziurawioną klatką piersiową. Pułkownika zabił Nick Fury, który przybył z całą rzeszą agentów S.H.I.E.L.D. Młodzi mutanci już szykują się do walki jednak Nicholas wyjaśnia im, że są wolni a jego interesuje jedynie facet leżący na ziemi. Scarlett Witch ma wątpliwości co do szczerości agenta. Prawdomówność Fury'ego potwierdza Wolverine, który pojawia się ku zdziwieniu wszystkich. To Nick pomógł mu uciec z Weapon X dwa lata temu. Logan wyjaśnia też zebranym, że przez kilka godzin walczył z Sabretoothem i w końcu spadł z nim z wodospadu. Jak widać Wolverine obudził się jako pierwszy...


Instytut Xaviera. Charles leżąc w łóżku chwali Jean za to jak spisywała się podczas jego nieobecności. Pomimo tego, że Rogue i Juggernaut przeszli do Bractwa, Profesor jest zadowolony z tego jak zakończyła się "druga faza". Nick Fury jest teraz szefem S.H.I.E.L.D., a Weapon X przestało istnieć. Jedynym zaskoczeniem dla Charlesa jest to, że Kurt wyjechał do Bawarii. Spodziewa się, że prędzej czy później wraz z Magneto i jego poplecznikami dołączy do X-Men. Ostatnia część wypowiedzi zaszokowała Jean, która uważała, że Xavier zabił Magnusa [patrz Ultimate X-Men #6]. Charles odpowiada jej, że istnieje granica, która nigdy nie może zostać przekroczona...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Ultimate X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.