Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #44

Ultimate X-Men #44

Ultimate X-Men #44

"New Mutants" - part 5

Postacie
Cytat

prezydent U.S.A. cytujący M.L.Kinga: "We must learn to live together like brothers or perish together as fools."

Streszczenie

Spacerującego po lesie Warrena atakuje niespodziewanie Wolverine, który skacze na nastolatka z pobliskiego drzewa. Wystraszony Worthington przewraca się na ziemię i oznajmia Loganowi, że nie ma ochoty z nim walczyć. Rosomak jest zaskoczony słysząc te słowa, ponieważ Angel sam poprosił go wcześniej o mały trening w Sali Ćwiczeń. Teraz jednak Warren zmienia zdanie. Nigdy w życiu nie zdarzyło mu się uderzyć kogokolwiek i nadal nie ma zamiaru tego robić. Wolverine stwierdza, że zawsze może on przecież odlecieć, aby uniknąć bójki, dlatego przystaje na prośbę chłopaka i chwilę później imitujące lasy tropikalne hologramy znikają, pozostawiając jedynie puste ściany Danger Roomu. W tym momencie Logan wyczuwa coś niepokojącego - w Instytucie pojawili się niespodziewani goście.


Przybyły do Szkoły Xaviera gen. Fury sugeruje Charlesowi, iż wolałby z nim porozmawiać bez obecności jego studentów. Profesor X nie ma jednak nic do ukrycia przed Cyclopsem i resztą zespołu. Nick zgadza się niechętnie, a następnie oznajmia, że S.H.I.E.L.D. wciąż próbuje dociec, kto stał za zdymisjonowanymi żołnierzami programu Weapon X, którzy urządzili sobie niedawno polowanie na Wolverine'a [Ultimate X-Men #34-39]. Udało im się dowiedzieć, że pewna grupa wysoko postawionych oficjeli jest przekonana, iż Xavier manipuluje umysłem prezydenta i to właśnie on odpowiada zdecydowane poparcie dla mutantów ze strony głowy państwa. Z tego powodu uważają oni Profesora X za zagrożenie dla społeczeństwa i zdeterminowani są uczynić co tylko będzie konieczne, aby to zagrożenie zlikwidować. Nick Fury ufa Charlesowi i przekonany jest, że tego typu oskarżenia pod jego adresem są bezpodstawne. Ma on także swoje własne przypuszczenia co do osób, które wchodzą w skład owej grupy, jednakże wobec braku jakichkolwiek dowodów nie jest w stanie skutecznie działać. Gdyby bowiem wystąpił z podobnymi zarzutami przeciwko tym członkom rządu i generałom armii U.S.A., których podejrzewa, mógłby wówczas zostać nawet postawiony przez sądem wojennym i oskarżony o zdradę. Następnie Fury informuje X-Men o prezydenckim planie mającym na celu poprawienie stosunków między ludźmi a homo superior, przy jednoczesnym zdystansowaniu się od Xaviera. Charles i jego studenci zaskoczeni są wiadomością o osobiście przez prezydenta wybranej grupie młodych mutantów, którzy mają być rzecznikami jego planu. Zdumienie wzrasta, gdy dowiadują się oni, że w skład tej drużyny wchodzi m.in. Emma Frost, Henry McCoy i brat Scotta - Alex Summers. Na pytanie Profesora czego od nich oczekuje, gen. Fury odpowiada, że on sam ma związane ręce i nie może prowadzić żadnych działań, bowiem mimowolnie zaalarmowałby swoich przeciwników, jednakże poważnie obawia się o bezpieczeństwo prezydenta i jego zespołu mutantów, którzy jeszcze tego samego dnia planują wystąpienie na konferencji prasowej przed budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie. Xavier decyduje, że X-Men wybiorą się do stolicy.


Waszyngton, nieco później. Przed budynkiem Kongresu tłumnie gromadzą się przeciwnicy mutantów oraz ekipy stacji telewizyjnych. Prezydent U.S.A, powołując się na teksty Martina Luther Kinga o braterstwie, przedstawia swoją wizję pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów. Wierzy on, że naród, na którego czele stoi, jest w stanie dzięki zrozumieniu, współczuciu oraz przede wszystkim poprzez nauczanie nieuświadomionego społeczeństwa osiągnąć wytyczone cele. Istotną rolę w całym przedsięwzięciu ma odegrać Emma Frost oraz czwórka jej studentów - Beast, Dazzler, Alex Summers oraz Xi'an Coy Mahn, którzy w milczeniu prezentują się obok głowy państwa. W pewnym momencie wybucha panika, bowiem nad głowami zebranego przed budynkiem tłumu pojawiają się dwa gigantycznych rozmiarów roboty. Znajdujący się wśród cywilów X-Men rozpoznają w nich Sentinele i momentalnie przystępują do akcji. Angel unosi Wolverine'a wysoko do góry, a on rzuca się następnie na jednego z androidów, wbijając swoje adamantowe pazury w korpus robota. Nie czyni mu tym jednak większej szkody. Sentinele atakują mutantów laserowymi promieniami, niszcząc przy tym jednocześnie elementy elewacji Kapitolu. Ku przerażeniu Ororo i reszty X-Men spadające sporej wielkości gruzy przygniatają Hanka McCoya...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.