Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #14

Ultimate X-Men #14

Ultimate X-Men #14

"You Always Remember Your First Love" - part 2: "Wild Card"

Postacie
Cytat

Professor X: "Don't lose the card."
Gambit: "I make no promise'. Cards... dey have a way of disappear' on me, mon frere."

Streszczenie

Czwórka gangsterów gra w pokera, kłócąc się przy tym na temat zasad. Nagle w blat stołu wbija się karta i przez okno do środka wpada Remy. Mówi im, że szuka małej dziewczynki. Gangsterzy nie biorą go poważnie i zaczynają się naśmiewać z jego akcentu. Mutant nie poddaje się i podaje im rysopis porywacza. Przestępcy dalej sobie drwią z chłopaka. LeBeau demoluje całe pomieszczenie przy pomocy naładowanych przez siebie kart. Jeden z gangsterów, Patch, wyjawia Remy'emu, że porywaczem jest Hammerhead, osobnik pracujący dla lokalnego bossa półświatka przestępczego Allana Silvermaine'a. LeBeau odkłada swoje karty i odchodzi w ten sam sposób jak przyszedł, czyli przez okno. Przy życiu został jeszcze jeden gangster, mówi on, że Patch będzie martwy jak tylko wszyscy się dowiedzą, że jest kapusiem. Dwaj przestępcy jednocześnie chwytają za broń i w tej samej chwili naciskają na spust.


Remy został raniony podczas walki z gangsterami. W ciemnym zaułku spotyka on Chrlesa Xaviera, któremu towarzyszy Storm. Profesor proponuje mu miejsce w szkole, gdzie znalazłby się wśród "takich jak on". LeBeau sugeruje, że zaproszenie Xaviera ma podtekst seksualny. Ororo zaczyna krzyczeć na chłopaka, Profesor natomiast odpowiada, że rozumie czego się boi. Na wszelki wypadek daje młodzieńcowi wizytówkę, jeśli zmieni zdanie może zadzwonić. Remy jednak odpowiada, że ma zwyczaj gubienia wszelkiego rodzaju kart.


LeBeau wchodzi do holu budynku Silvermaine Enterprises. Mija biurko sekretarki odpowiadając przecząco na jej pytanie czy może mu w czymś pomóc. Naładowana karta rozsadza drzwi do gabinetu i chłopak pyta się czy jest tam Hammerhead. Nie uzyskuje odpowiedzi, więc aplikuje kolejną małą bombę. Ochroniarz wyciąga broń, lecz eksplozja następnej karty wyrzuca go razem z oknem na zewnątrz budynku. Pośród pobojowiska Remy znajduje żywego osobnika i grożąc mu zmusza do wyjawienia miejsca pobytu Hammerheada.


Remy udaje się na teren opuszczonej fabryki. Po dotarciu na miejsce wykrzykuje imię porywacza. Z pomostu powyżej odzywa się Hammerhead mówiąc, że wiedział, że LeBeau tu przyjdzie. Remy'ego otacza grupka uzbrojonych mężczyzn. Hammerhead mówi, że zabił dziewczynkę już wczoraj. Dodaje także, że nie unicestwił LeBeau do tej pory tylko dlatego, że Silvermaine był winien przysługę niejakiemu Nathanielowi Essexsowi. Hammerhead dowcipkuje, że Remy nie zawsze był "rycerzem w lśniącej zbroi". Ten ripostuje mówiąc, że rzeczy się zmieniają, po czym detonuje naładowaną gazetę. Kolejne eksplozje wykwitają wokół młodego mutanta gdy ten rusza po Hammerheada wykrzykując jego imię. Przestępca zrzuca go z pomostu i zaczyna okładać pięściami. Podczas tego wykrzykuje, że jak już go zabije pójdzie na zaplecze i poderżnie gardło małej naładowanymi kartami Gambita. Remy wpycha Hammerheadowi dłoń w usta i odpowiada z błyskiem w oku, że moc nie tkwi w kartach, ale w nim samym. Nagły rozbłysk energii rozsadza głowę przestępcy. Remy uwalnia dziewczynkę. Okazuje się, że powodem całego zamieszania były diamenty, którymi była wypchana jej maskotka.


LeBeau zwraca się o pomoc do ludzi, którzy zaczepili go wcześniej [patrz Ultimate X-Men #13]. Musi on pozostawić małą pod ich opieką gdyż jego potężni wrogowie mogliby jej zagrozić. Dziewczynka chce z nim zostać i zaczyna płakać. Remy, by ją pocieszyć, i przy okazji odwrócić jej uwagę, pyta się czy chciałaby latać dzięki swojej parasolce. Mówi by zamknęła oczy, myślała, że jest lekka jak piórko. Remy dotyka rączki parasolki, która rozświetla się łagodną poświatą energetyczną i dziewczynka zaczyna się unosić. Dziecko opada na ziemię i pyta się czy mogłaby to zrobić ponownie, lecz Remy już nie odpowie na to pytanie, ponieważ rozpłynął się wśród ciemnej nocy.


Dziewczynka leży w łóżku i płacząc rozmyśla nad tym co zrobiła źłe. Co sprawiło, że Remy ją opuścił? Nagle pojawia się naładowany as kier. Karta wypala się i pozostaje z niej jedynie serce...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Ultimate X-Men #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.