Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #51

Ultimate X-Men #51

Ultimate X-Men #51

"Cry Wolf" - part 2

Postacie
Cytat

Cyclops: "You guys didn't even see which direction they went?"
Dazzler: "Don't blame us, Summers. The white guy with the bad Mott the Hoople 'fro kept us busy playing Ultimates for the helpless humans."

Streszczenie

Gambit siedzi w ciemnym pomieszczeniu, rozkładając przed sobą talię kart. Leżąca obok niego Rogue odzyskuje przytomność. Na jej rękach znajdują się metalowe kajdany, uniemożliwiające mutantce dotknięcie dłońmi czegokolwiek. Wystraszona dziewczyna nie ma pojęcia gdzie się znajduje, ani dlaczego została porwana.


Lunapark na Brooklynie, godzinę wcześniej. Logan powoli dochodzi do siebie po przegranym pojedynku z Cajunem. Połowa zniszczonej podczas eksplozji włóczni twarzy Rosomaka pozbawiona jest skóry, jednak mężczyzna nie zwlekając ani chwili rusza w ślad za porwaną koleżanką. Jego czynnik samogojący poradzi sobie bowiem z odniesionym ranami bez problemu. Iceman ma zamiar towarzyszyć Wolverine'owi w poszukiwaniach swojej dziewczyny, ale Strom zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. Ororo prosi Colossusa, aby zabrał Kitty, Allison i Roberta spowrotem do Instytutu, podczas gdy sama udaje się za Loganem. Zdezorientowana Shadowcat pyta co tak naprawdę się wydarzyło. Bobby odpowiada, że dziewczyna, którą kocha, została porwana i muszą ją koniecznie odnaleźć.


LeBeau zapewnia Rogue, iż nie zamierza zrobić jej krzywdy. Na pytanie czego w takim razie chce, Remy odpowiada, że wkrótce zrozumie, iż porwał ją dla jej własnego dobra. Mutantka prosi, aby w takim razie zdjął krępujące ją kajdany. Chłopak odmawia, wie bowiem jak działają moce Rogue. Wówczas ona podchodzi do Cajuna i oświadcza, że jest w stanie absorbować zdolności i wspomnienia innych osób nie tylko przy pomocy swoich dłoni, po czym daje porywaczowi całusa w usta. Momentalnie przed oczami dziewczyny pojawiają się sceny z przeszłości Gambita - mężczyzna nauczający małego Remy'ego sztuki kradzieży, Francuzka z przepaską na oku wyznająca mu miłość oraz szalony naukowiec, który szantażuje chłopaka i grozi zamordowaniem jego ukochanej. Złodziej odpycha Rogue, każąc jej wynosić się z jego głowy. Dziewczyna powala Gambita na ziemię, korzystając z przejętej od niego mutacyjnej zdolności niszczy kajdany, a następnie zabiera nieprzytomnemu LeBeau talię kart i przy ich pomocy wysadza drzwi pomieszczenia, w którym była przetrzymywana. Na korytarzu czeka już jednak na nią oddział zamaskowanych i uzbrojonych po zęby żołnierzy.


Tymczasem w Instytucie otoczony grupą swoich studentów Xavier bezskutecznie próbuje przy pomocy Cerebro namierzyć Rogue i Gambita. Cyclops zastanawia się skąd LeBeau wiedział na ich temat aż tyle, że zdołał pokonać w bezpośrednim starciu samego Logana. Według Scotta zleceniodawcy porywacza musieli dostarczyć mu odpowiednich informacji o X-Men. Jean postanawia wspomóc telepatycznie Profesora w poszukiwaniach. Aby zapewnić im korzystne warunki do skoncentrowania się na swoim zadaniu, reszta zespołu proszona jest o opuszczenie pomieszczenia.


Rogue atakuje stojącego najbliżej niej przeciwnika naładowanymi energią kinetyczną kartami, a przy pomocy nabytych od Gambita akrobatycznych zdolności przedziera się przez pozostałych. Dziewczyna biegnie w kierunku znajdującego się na końcu korytarza okna, roztrzaskuje szybę i ma zamiar wydostać się na zewnątrz budynku. Nie jest to jednak możliwe, gdyż stojąc na krawędzi mutantka zauważa pod sobą kilkaset metrów dzielących ją od ziemi. Przetrzymywano ją bowiem na jednym z najwyższych pięter Empire State Building. Za plecami zaskoczonej Rogue pojawia się wówczas ubrana w czarne garnitury para młodych ludzi, przedstawiająca się jako Andrea i Andreas von Strucker - prezesi firmy Fenris International a jednocześnie zleceniodawcy porwania dziewczyny. Rodzeństwo wyjaśnia, iż sami również należą do homo superior. Celem bliźniąt jest osiągnięcie przez ich korporację pozycji światowego, ekonomicznego giganta, bowiem według nich tylko w taki sposób mutanci mogą udowodnić ludzkości swą wyższość. Do realizacji swoich zamierzeń Von Struckerowie planują wykorzystywać szpiegów działających w konkurencyjnych firmach, dzięki którym będą zawsze o krok przed ich rynkowymi rywalami. Takim właśnie informatorem jest między innymi LeBeau. Rodzeństwu ogromnie zależy na zwerbowaniu również Rogue ze względu na jej umiejętność absorpcji zdolności, myśli i wspomnień innych ludzi. Dziewczyna pyta na jakiej podstawie sądzili, że zgodzi się na ich propozycję. Fenris przedstawiają Rogue niezwykle kuszącą ofertę - jeśli do nich dołączy, zostanie wówczas poddana bioinżynieryjnemu procesowi, który da mutantce pełną kontrolę nad jej mocami. Oznacza to, że będzie ona mogła m.in. przekonać się w końcu, jakie to uczucie doświadczyć fizycznej bliskości z drugą osobą.


Logan i Storm stoją na dachu jednego z budynków i wpatrują się w gwieździste niebo. Wolverine oznajmia, iż właśnie zgubił zapach Rogue. Mężczyzna jest wściekły na siebie, ponieważ dał się zaskoczyć komuś takiemu jak LeBeau i tym samym dopuścił do porwania ich koleżanki. Rogue, podobnie jak on sam, była w przeszłości wykorzystywana zarówno przez Magneto jak i Weapon X, dlatego powinna być dla niego niczym młodsza siostra, którą należy się opiekować. Tymczasem Rosomak nigdy nie wyciągnął ręki w jej kierunku i z tego powodu robi sobie teraz wyrzuty. Ororo podchodzi do Logana, kładzie mu rękę na ramieniu i zapewnia, że wszyscy X-Men dobrze wiedzą, ile dla niego znaczą. Wolverine jest nieco zdezorientowany zachowaniem koleżanki, ale nie oponuje, gdy Storm zaczyna go namiętnie całować. Nieopodal obściskującej się dwójki mutantów góruje nad miastem Empire State Building...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.