Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #32

Ultimate X-Men #32

Ultimate X-Men #32

"Return of the King" - part 6

Postacie
Cytat

Bobby Drake: "Hey, how about a little Dom Perignon for ma and Kitty while my Mom and Dad aren't looking, Nightcrawler?"
Nightcrawler: "Uh-Uh. Not unless you can show me some very convincing I.D., Mister Drake."

Streszczenie

Biegun Północny. Logan staje naprzeciwko Cyclopsa, wyciąga pazury i przyznaje się zgromadzonym wokół kolegom z zespołu, że rzeczywiście próbował zabić ich lidera. Licząc, iż bez problemu poradzi sobie z Summersem Wolverine oznajmia, że nie życzy sobie, aby ktokolwiek przeszkadzał im w załatwieniu osobistych porachunków, bowiem on sam zdaje sobie sprawę, iż zasłużył na karę za swój uczynek. W tym momencie Scott, uchylając okulary, jednym błyskawicznym strzałem powala przeciwnika na ziemię a na odchodne informuje go, że wylatuje z drużyny.


Tymczasem w innej części świata, na Florydzie, Profesor X i Nightcrawler ze zdumieniem obserwują jak Marvel Girl, korzystając z drzemiącej w niej potęgi Phoenixa, doprowadza do zażegnania niebezpiecznego promieniowania, powstałego w wyniku eksplozji elektrowni atomowej. Charles jest pod wrażeniem możliwości swojej studentki, obawia się on jednak o wpływ, jaki cała sytuacja może mieć na jej psychikę. Jean zapewnia go, że nie ma powodu do zmartwień, ponieważ po raz pierwszy w życiu dziewczyna ma pewność, iż całkowicie panuje nad kosmiczną mocą, która w niej egzystuje i nie nękają jej już żadne wizje ani głosy, jak to miało miejsce do tej pory. Mimo bohaterskiego wyczynu Marvel Girl lokalni mieszkańcy nie są zbyt przyjaźnie nastawieni do niej i reszty mutantów, którzy pomagali w zażegnaniu skutków katastrofy, jednak po chwili, dzięki telepatycznej ingerencji Xaviera w ich umysły, ludzie zaczynają wiwatować na widok swoich wybawicieli.


Następnego dnia na pierwszych stronach wszystkich gazet i magazynów pojawiają się informacje o powstrzymaniu Magneto przez X-Men i o zrehabilitowaniu się studentów Profesora X. Również rzecznik prasowy Białego Domu, Condoleeza Rice, oficjalnie oświadcza, że X-Men pojmali Mistrza Magnetyzmu i przekazali go w ręce The Ultimates. Opinia publiczna ma jednak podzielone zdania na temat swoich wybawców. Zdecydowana większość uważa drużynę Cyclopsa za bohaterów, ale są i tacy, którzy twierdzą, że konflikt pomiędzy Xavierem a Magneto to jednak wielka mistyfikacja, która jest częścią ich planu, mającego na celu zdobycie przez mutantów dominującej pozycji na Ziemi. Gazety rozpisują się również o Loganie, jego próbie zabójstwa i odejściu z zespołu. Profesor X w jednym z telewizyjnych talk-show zapewnia, że Wolverine nie ma już nic wspólnego z jego Instytutem.


W Białym Domu trwa właśnie zebranie, w którym uczestniczy prezydent Stanów Zjednoczonych, jego zastępcy i doradcy, przedstawiciele rządu U.S.A. oraz Nick Fury i Tony Stark. Głównym celem posiedzenia jest ostateczne rozwiązanie kwestii mutantów a w szczególności X-Men. V-ce prezydent oraz członkowie rządu obstają za pojmaniem i osadzeniem w więzieniu Xaviera i jego podopiecznych, jako współwinnych zamachom terrorystycznym i w dalszym ciągu stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Uważają oni, iż nie można zapomnieć o wszystkich złych rzeczach popełnionych przez X-Men tylko dlatego, że raz dokonali czegoś przyzwoitego. Generał Fury ma jednak odmienne zdanie. Wspólnie z Tonym Starkiem opracował on plan, który ma stanowić rozwiązanie sprawy homo superior, pozwalając jednocześnie na zakończenie "genetycznej wojny" pomiędzy ludźmi a mutantami. Szef Departamentu Obrony proponuje sponsorowanie Instytutu Xaviera z państwowego budżetu i włączenie tym samym X-Men pod jurysdykcję S.H.I.E.L.D. Stark wyjaśnia, że planują również powstanie specjalnych szkół, w których młodzi mutanci nauczani będą przez odpowiednio dobrany personel, aby w przyszłości stać się kolejnym pokoleniem superżołnierzy. Prezydentowi pomysł ten wydaje się być najlepszym wyjściem z obecnej sytuacji. Na zakończenie Fury dodaje, że liczba urodzeń homo superior wzrasta w bardzo szybkim tempie i wkrótce stanowić oni będą ogromną część społeczeństwa, dlatego też odizolowanie ich od zwykłych ludzi jest bardzo głupim pomysłem, w przeciwieństwie do integracji z mutantami.


Trzy miesiące później. W starannie odrestaurowanej Szkole Dla Młodych Talentów odbywa się uroczyste przyjęcie z udziałem ogromnej liczby zaproszonych przez Profesora X gości, wśród których znajdują się między innymi członkowie The Ultimates i rodziny członków X-Men. Rodzice Rogue, która z racji swoich powiązań z Bractwem Złych Mutantów przetrzymywana była w więzieniu, dziękują właśnie Xavierowi za to, że wstawił się za ich córką w dowództwie S.H.I.E.L.D. i doprowadził do jej uwolnienia. Ojciec dziewczyny nie jest jednak pewny w jaki sposób pobyt Rogue w Instytucie może jej pomóc, skoro i tak nie zostanie ona "wyleczona" ze swojej mutacyjnej mocy. Charles wyjaśnia, że idea jego szkoły polega na tym, aby młodzi homo superior swoje umiejętności, które traktują zazwyczaj jak przekleństwo, zaczęli postrzegać jako dar i nauczyli się z niego odpowiednio korzystać. Chwilę później Xavier wita się z profesorem Braddockiem, ojcem Betsy, która zginęła podczas konfrontacji z synem Profesora X i Moiry MacTaggert - Davidem [patrz Ultimate X-Men #19]. Okazuje się jednak, że w momencie swojej "śmierci" Elizabeth przeniosła własny umysł do ciała pozostającej od dziesięciu lat w stanie śpiączki młodej Azjatki zwanej Kwannon. Betsy zyskała szansę na drugie życie a teraz wraz z ojcem odwiedziła Charlesa, aby zaprezentować się mu cała i zdrowa. Podczas gdy Tony Stark flirtuje z Ororo i Jean, opowiadając im o stoczonej niedawno walce z Hulkiem, Hank i Peter zastanawiają się gdzie podział się Scott. Obaj bardzo żałują również, że nie ma przy nich ich rodziców. Niespodziewanie dla Beasta państwo McCoy pojawiają się na przyjęciu i wydają się być niezwykle dumni ze swojego syna, co jest ogromną niespodzianką dla Henry'ego, który był przekonany, że nigdy nie zdołają go zaakceptować jako mutanta. Rodzice przepraszają Hanka za swoje wcześniejsze zachowanie, które doprowadziło do jego ucieczki z domu. Chwilę później również Colossus zostaje niezwykle miło zaskoczony, bowiem wojskowym śmigłowcem S.H.I.E.L.D. zostaje przytransportowana cała jego rodzina z Rosji. Thor i Jean patrzą z uśmiechem na wzruszonego Piotra i żartują, że armia częściej powinna robić dobre uczynki dla cywilów. Pytana o samopoczucie przez nordyckiego boga piorunów Marvel Girl odpowiada, że nigdy nie czuła się tak fantastycznie. Dziewczyna stwierdza, iż myślenie, że została "nawiedzona" przez kosmiczną istotę było śmieszne, ponieważ cała sprawa spowodowana była zbyt gwałtownym rozwojem jej psychokinetycznych umiejętności. Thor radzi koleżance, aby mimo wszystko uważała na siebie, ponieważ według niego najlepszym sposobem tworu pokroju Phoenixa na zmniejszenie czujności swego gospodarza jest tymczasowe zniknięcie.


Wieczorem, w opustoszałej już sali, w której odbywało się przyjęcie, Profesor X prowadzi rozmowę z Nickiem Fury. Generał wyznaje Xavierowi, że kontrola jego szkoły przez S.H.I.E.L.D. (m.in. rozmieszczone w Instytucie kamery oraz inspektorzy doglądający wszystkiego) jest tylko na pozór, bowiem sam Fury zdaje sobie doskonale sprawę, jak ciężką i potrzebną pracę wykonuje Charles nauczając młodych mutantów i dążąc do zaprowadzenia pokoju pomiędzy ludźmi a homo superior. Chwilę później profesor opuszcza pomieszczenie w celu nakarmienia swojej kotki o wdzięcznym imieniu Mystique...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.