Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #22

Ultimate X-Men #22

Ultimate X-Men #22

"Hellfire and Brimstone" - part 2

Postacie
Cytat

mutantka Kathleen: "God, only six of the old guard remain and one of them has to be that fat slob Blob. What kind of leadership puts up with a fifty ton sweatbucket who spends all day surfing Internet pretedning he's a bulimic supermodel?"

Streszczenie

Pakistan. Potężny mutant o imieniu Sumatran i wyglądzie przypominającym przerośniętego nosorożca przetacza się jak burza przez położoną na piaszczystej pustyni bazą wojskową, tratując wszystko na swojej drodze i unieszkodliwiając jednocześnie system bezpieczeństwa obiektu. Wówczas do akcji wkraczają jego towarzysze z Bractwa Złych Mutantów, którzy pod przewodnictwem Quicksilvera i Scarlet Witch atakują broniących się równie desperacko co nieskutecznie żołnierzy. Następnie Pietro, przemykając pomiędzy wiązkami laserowymi, służącymi jako ostatnie zabezpieczenie przed intruzami, dostaje się do wnętrza głównego kompleksu i infekuje system operacyjny bazy paraliżującym jego funkcje wirusem komputerowym. Manewr ten umożliwia Wandzie przejęcie kontroli nad pociskami nuklearnymi, które są tam składowane. Quicksilver jest z siebie bardzo dumny, ponieważ nawet jego "zmarły" ojciec [Pietro i jego siostra są przekonani, że Magneto zginął podczas konfrontacji z Xavierem; patrz - Ultimate X-Men #6] nigdy nie zdołał rozbroić żadnego państwa z całej posiadanej przez nie broni atomowej.


Nieco później, w mieszkaniu zajmowanym obecnie przez Bractwo, jego lider nagrywa przemówienie skierowane do ludzkości, w którym informuje, że akcja w Pakistanie nie była odosobnionym przypadkiem a podobny incydent miał miejsce również w Indiach. Quicksilver uważa, że posiadanie tak potężnego arsenału przez jakiekolwiek państwo jest ogromnie niebezpieczne i dlatego jego celem jest rozbrojenie ich. Tymczasem przebywającemu w pokoju obok Prosimianowi, mutantowi o wyglądzie goryla, nie podoba się sposób, w jaki Pietro i Wanda dowodzą grupą. Według niego błędem jest fakt, iż Bractwo pozostaje obecnie w stanie zawieszenia broni w stosunku do ludzi. Inni mutanci również uważają, że powinni zachowywać się jak na grupę terrorystów przystało. Tymczasem Quicksilver wydaje się być częściowo przekonany do poglądów, jakie reprezentuje Xavier, stąd takie jego stanowisko w tej sprawie. Prosimian stwierdza, iż czas Pietro i Wandy jako liderów zespołu wkrótce dobiegnie końca.


Szkoła Dla Młodych Talentów. Profesor X wyjaśnia Jean, że po czterech tygodniach sesji terapeutycznych, które miały pomóc jej pozbyć się nękających ją wizji, wszystko wskazuje na to, że dziewczyna jest w doskonałej formie fizycznej. Co prawda psychicznie wciąż jest jeszcze nieco zdenerwowana, ale to oczywiste, że przeraziła ją perspektywa nawrotu choroby. Marvel Girl nie przekonują jednak do końca słowa Charlesa, dziewczyna obawia się, że cała ta sytuacja może negatywnie wpłynąć na jej związek ze Scottem. Xavier po raz kolejny zapewnia Jean, że wszystko jest z nią w najlepszym porządku. Bardziej go martwi obecny stan Hanka, którego rozstanie z Ororo i całe zamieszanie z procesem sądowym wytoczonym przez rodziców Icemana wpędziło w głęboką depresję. Również Logan jest powodem do zmartwień dla profesora, który zdaje sobie sprawę, jak nieobliczalny jest Wolverine i jak źle znosi on związek Jean i Scotta.


Tymczasem Cyclops przegląda mapę terenów Savage Land, przygotowując się do misji, na którą ma wyruszyć z Colossusem następnego ranka. Na tych terenach rozciąga się obecnie strefa zamknięta [doprowadziły do tego wydarzenia przedstawione w Ultimate X-Men #1-6] i od sześciu miesięcy stacjonują tam jedynie amerykańskie oddziały, poszukujące ewentualnych nowinek technicznych, które mogliby następnie wykorzystać. Jednak dwadzieścia cztery godziny temu Pentagon stracił jakikolwiek kontakt ze swoimi ludźmi i Profesor X zgodził się wysłać swoich podopiecznych w celu zbadania sytuacji. Po chwili do Scotta dołącza Kitty, dosłownie wyłaniając się ze stołu, na którym widnieje mapa. Dziewczyna pyta go, co sądzi on o pseudonimie Shadowcat, jaki dla siebie wymyśliła. Panna Pryde również chciałaby wziąć udział w wyprawie do Savage Land, jednak Cyclops kategorycznie odmawia, argumentując, iż profesor obiecał jej matce, że Kitty nie będzie towarzyszyła grupie w żadnych niebezpiecznych misjach. Niespodziewanie pojawia się Wolverine, sugerując, iż Scott nie chce zabrać dziewczyny ze sobą, ponieważ jako "pierwszy amant" w zespole, nie będzie mógł się powstrzymać od próby poderwania jej. Summers nie reaguje na zaczepki ze strony Logana, wyczuwa jednak od niego zapach alkoholu i radzi mu, aby zaszył się w swoim pokoju i wytrzeźwiał, zanim Xavier zauważy jego stan. Wolverine nie ma zamiaru słuchać Cyclopsa. Stwierdza natomiast, że fakt, iż Jean zaczęły dręczyć koszmarne wizje mniej więcej w tym samym czasie, w którym związała się ze Scottem, nie może być zbiegiem okoliczności, i że wkrótce Marvel Girl wróci do Logana, mając ciągle w pamięci chwile, które spędzili wspólnie podczas pobytu w Waszyngtonie. Scott nie wytrzymuje i uderza Wolverine'a pięścią z całej siły. Przerażona całą sytuacją Kitty natychmiast biegnie w poszukiwaniu Profesora X. Tymczasem Logan przystępuje do kontrataku i zaczyna okładać Cyclopsa serią ciosów, zaznaczając, że nie używa swoich pazurów tylko ze względu na Jean. Scott odpowiada swoim optycznym promieniem, co jeszcze bardziej rozwściecza jego przeciwnika, który rzuca się na niego, tym razem z zamiarem pocięcia go na kawałki. Bójkę przerywa Xavier, który w porę wyłącza umysł Wolverine'a w momencie, gdy ten ma zadać decydujący cios swoimi pazurami. Charles zdecydowanie krytykuje postawę obu, a w szczególności Summersa, który rozpoczął bijatykę. Profesor jest bardzo rozczarowany z powodu takiego zachowania i daje obu noc na przemyślenie całego zajścia. Tymczasem Kitty z przerażeniem stwierdza, że u Jean zaczął się kolejny atak...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.