Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #53

Ultimate X-Men #53

Ultimate X-Men #53

"Cry Wolf" - part 4

Postacie
Cytat

Cyclops: "Stand down, Iceman!"
Iceman (tuż przed teleportacją u boku Nightcrawlera): "Eat brimstone, Summers."

Streszczenie

Wieczór. Ponad wodami rzeki Hudson mknie X-Jet, pilotowany przez Scotta i Jean. Dziewczyna wyjaśnia siedzącym w tyle pozostałym członkom zespołu, iż wspólnie z Charlesem wykryli wewnątrz Empire State Building obecność czwórki mutantów, w tym Rogue i Gambita. Cyclopsa zaskakuje fakt, iż panna Grey nazwała Profesora X po imieniu, lecz według niej nie jest to odpowiednia pora na rozmowę na ten temat. Marvel Girl oznajmia, że towarzysząca ich porwanej koleżance oraz Gambitowi dwójka homo superior to prawdopodobnie para młodych ludzi o nazwisku von Strucker. Przysłuchujący się temu Angel nie może uwierzyć, że Andrea i Andreas również są mutantami. Chłopak słyszał już wcześniej o von Struckerach, ponieważ swego czasu wspierali oni charytatywne akcje organizowane przez jego ojca. Chwilę później samolot dolatuje w pobliże Empire State Building.


Tymczasem wewnątrz budynku wściekły Logan atakuje Gambita zadając mu cios z główki i przewracając go na podłogę. Gdy Wolverine pochyla się nad swoim przeciwnikiem z zamiarem zrewanżowania się za ich poprzednie spotkanie, Rogue prosi go, aby nie robił Remy'emu krzywdy, lecz Rosomak ani myśli słuchać koleżanki. W tym samym momencie kilkadziesiąt pięter wyżej Andrea próbuje uspokoić poirytowanego aktualnymi wydarzeniami brata, sugerując mu, iż na miejsce Rogue i Gambita znajdą wkrótce innych mutantów. Andreas traktuje jednak całą sprawę jako osobistą porażkę i wyładowuje swój gniew na stojącym w pobliżu biurku, roztrzaskując je na kawałki wiązką energii świetlnej. Widoczny przez okno błysk towarzyszący zniszczeniu mebla zauważa z pokładu X-Jeta Iceman, który obawiając się, iż jego dziewczyna znajduje się w niebezpieczeństwie, nakazuje Nightcrawlerowi teleportować się do wewnątrz budynku. Pomimo zdecydowanego sprzeciwu Scotta, Kurt i Bobby znikają z samolotu i moment później pojawiają się naprzeciwko zaskoczonych von Struckerów. Rodzeństwo rozpoznaje w nich członków X-Men i po chwili obaj mutanci zostają powaleni na ziemię silnym strumieniem energii. Drake szybko dochodzi do siebie i próbuje zaskoczyć przeciwników lodowym atakiem, jednak chronieni polem siłowym Fenris nic sobie nie robią z jego wysiłków.


Logan znęca się nad półprzytomnym Gambitem, gdy nagle Remy zrywa się i kopniakiem łamie mu nogę w kolanie, wyginając ją w odwrotnym kierunku. Wolverine zupełnie nie przejmuje chwilową niedyspozycją, nastawia złamaną kończynę, po czym wysuwa pazury i zbliża się w kierunku LeBeau z zamiarem ostatecznego rozprawienia się irytującym przeciwnikiem. Rogue nie zamierza jednak na to pozwolić i celując w Rosomaka karabinem znalezionym przy jednym z nieprzytomnych żołnierzy Wolfpack rozkazuje Loganowi się cofnąć.


W tym czasie na zewnątrz Warren podlatuje w kierunku biura Fenris unosząc ze sobą Colossusa, którego chwilę później wrzuca przez okno do środka. Peter chwyta bliźniaków i rozkazuje im zwrócić porwaną przez nich dziewczynę. Andreas udaje, iż nie ma pojęcia o co Kolosowi chodzi, tłumacząc, że wraz z Andreą dopiero co wrócili z balu charytatywnego. Jean, która właśnie się pojawiła, skanuje umysły von Struckerów i dowiaduje się, iż na wspomnianą imprezę dobroczynną wysłali oni dwójkę potrafiących zmieniać wygląd mutantów. Marvel Girl sugeruje odwrót, bowiem w tych okolicznościach, nawet gdyby X-Men oddali Fenris w ręce policji, to prawnicy rodzeństwa bez najmniejszych problemów zdołali by ich wybronić.


Rogue wyjaśnia Loganowi, iż Gambit jest po ich stronie, ponieważ pomógł jej uciec przed von Struckerami. Na usprawiedliwienie Remy'ego dziewczyna dodaje, że nie jest on przecież jedynym, którego okoliczności zmusiły do pracy dla złych ludzi. Poza tym każdy popełnia w życiu błędy, ale najważniejsze jest umieć je dostrzec i przynajmniej spróbować je naprawić. Wolverine nie ma pojęcia, w jaki sposób LeBeau zdołał przekonać dziewczynę do siebie, ale on nie ma zamiaru tego tak zostawić. Rogue przerywa mu w pół zdania sugerując, aby oszczędził jej wykładu. Ona dobrze wie, jak okropnych rzeczy dokonywał Logan pracując dla Weapon X oraz Magneto i według niej prawie wcale się od tamtej pory nie zmienił, dlatego sam nie ma prawa nikogo osądzać. W oczach Rogue Rosomak jest praktycznie zwierzęciem. Słysząc te słowa Wolverine spuszcza głowę i stoi w milczeniu. Przybyła na miejsce Storm pyta co się stało. Logan gorzko odpowiada, że nigdy nie pasował do zespołu i nigdy pasować nie będzie, po czym kieruje się w stronę wyjścia z budynku. Ororo próbuje go zatrzymać, jednak Wolverine chce, aby zostawiła go w spokoju. Na pożegnanie stwierdza, iż nie jest jej chłopakiem, co więcej, nawet jej nie lubi. Storm z wściekłością nazywa Rogue zadufanym w sobie, niewdzięcznym bachorem i nie może uwierzyć, że dziewczyna w tak okrutny sposób potraktowała człowieka, który kocha ją jak własną siostrę. Następnie Ororo udaje się za Loganem, podczas gdy Rogue pozostaje z dręczącymi ją wyrzutami sumienia.


Chwilę później dziewczyna i Gambit wychodzą z Empire State Building na ulicę. Remy sugeruje, aby opuściła X-Men i została z nim. Rogue nie jest przekonana do tego pomysłu, dużo bardziej potrzeba jej teraz samotności. LeBeau proponuje dziewczynie samotność we dwoje. Mutantka zdradza Gambitowi, że jej prawdziwe imię brzmi Marian, natomiast Rogue to tylko pseudonim, jakim nazywali ją rodzice, gdy wpadała w kłopoty. Remy pozwoliłby jej być kim tylko zechce, jeśli tylko zdecydowałaby się mu towarzyszyć. Chłopak stwierdza, iż skoro zajrzała wcześniej do jego wspomnień to wie, że mają oboje ze sobą wiele wspólnego. Gambit ma ochotę ponownie otworzyć przed nią swój umysł, lecz Rogue odsuwa się z obawy przed zrobieniem mu krzywdy. LeBeau gotów jest jednak podjąć ryzyko i chwilę później para mutantów całuje się namiętnie w strugach deszczu. Świadkiem zdarzenia są X-Men z zaszokowanym Icemanem na czele. Cyclops stwierdza, że nie bardzo rozumieją całe zajście ale przybyli tu, aby zabrać Rogue do domu. Dziewczyna odmawia i prosi, żeby w jej imieniu podziękować Profesorowi X za wszystko co dla niej uczynił. Jean stara się wyperswadować koleżance pomysł opuszczenia zespołu, jednak Rogue oznajmia, że potrzebuje w swym życiu odmiany, po czym odchodzi wraz z Gambitem. X-Men spoglądają w milczeniu na oddalającą się parę.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.