Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #120

X-Force #120

X-Force #120

"X-Force: SNIKT!"

Postacie
Cytat

Wolverine na okładce: "Ya know, I'm only doing this to boost sales."

Streszczenie

Doop nagrywa wypowiedź Wolverina, która ma zostać umieszczona w filmie opowiadającym o pierwszym roku istnienia nowego X-Force. Z rozmowy wynika, że są starymi przyjaciółmi. Logan pyta Doopa czemu należy do zespołu, sugerując, że nie można ufać Coachowi. Doop nie odpowiada mu, ale prosi go o przysługę.


W innym miejscu trwa konferencja prasowa X-Force. Coach zapewnia, że grupa dalej będzie istnieć i tłumaczy nieobecność Guya i Edie potrzebą odpoczynku. W tym samym czasie U-Go Girl myśli o planie zamordowania Orphana. Dochodzi do wniosku, że zabijała już w przeszłości i tym razem nie powinno być inaczej.


Po zakończeniu konferencji Coach odwiedza właściciela X-Force, Spike'a Freemana. Ten jest zdenerwowany, ponieważ wyraźnie żądał od Coach, żeby w zespole doszło do konfliktów, które zainteresowałyby media i zapewniłyby zyski z produkcji gadżetów związanych z grupą. Coach tłumaczy mu, że najpierw muszą pozbyć się najpopularniejszego członka grupy - Orphana. Pokazuje Spike'owi materiał o cowieczornym rytuale Guya. Właściciel grupy jest tym zaskoczony i zafascynowany, ale Coach mówi mu, że już zaplanował śmierć Orphana.


Edie teleportuje się do domu Orphana, który właśnie ogląda wywiad z własnymi rodzicami, którzy oskarżają go o podpalenie domu. Guy jest zaszokowany i wściekły, poieważ był wychowywany w sierocińcu i dopiero kilka lat temu odkrył, że jego rodzice żyją i próbowali zabić go podpalając dom. Odkąd poznał prawdę, zaczął codziennie grać w rosyjską ruletkę. Po wyładowaniu złości na telewizorze, pyta Edie po co do niego przyszła. Ta niespodziewanie całuje go i tłumaczy mu, że to prwadopodobnie przez pobudzający preparat, który powoduje, że zachowuje się dziwnie. Prosi Guya o cos do picia, a gdy ten wychodzi, dokłada mu do rewolweru dodatkowe naboje. Gdy Orphan wraca z napojem U-Go Girl szybko się z nim żegna i pozostawia go zdziwionego.


Później, Tike siedzi z Edie w barze. Kilka drinków za dużo powodują, że dziewczyna robi się nieuprzejma i uderza dziennikarza, który robi jej zdjęcia. Ten krzyczy do niej, że bez niego i mediów X-Force byłoby niczym.


Wieczorem Guy przystawia sobie bron do głowy. Edie spotyka Coacha i rozmawiają o planach na przyszłość, po śmierci Orphana: U-go Girl bedzie udawać załamanie nerwowe po utracie Zeitgeista i Orphana, a po pewnym czasie powróci, wygłaszając mowę o tym, że jest im to winna. Edie nagle zmienia zdanie i chce teleportować się do domu Guya. Zabiera Coachowi inhalator, dzieki któremu będzie miała siłę tego dokonąc, ale okazuję się, że ten był przygotowany na wszystko i podał jej środek usypiający. Próbuje rozebrać nieprzytomną Edie, ale niespodziewanie przeszkadza mu przybycie Orphana. Coach wzywa na pomoc Smoke i Succubusa, którzy pokonują Guya. Coach dochodzi do wniosku, że pozbędzie się i Orphana i U-Go Girl, gdy nagle pojawia się Wolverine. Logan i Guy atakują podwładnych Coacha, podczas gdy Edie próbuje wyrwać mu broń. Podczas walki Wolverine zdradza Guyowi, że ktoś prosił go, żeby miał na nich oko, ale nie mówi mu kto. Nagle słychać wystrzał pistoletu i zakrawaioną Edie. Orphan biegnie do niej przerażony, ale okazuje się, że to krew Coacha, który nie żyje. Na pożegnanie Logan daje Guyowi kasetę wideo.


Nagrano na niej rozmowę Coacha i Zeitgeista, podczas której ten pierwszy mówi, że nowy właściciel żąda zmian w zespole i jedynym wyjściem jest pozbycie się kilku osób. Axel pyta, kto oprócz niego przeżyje i jest niezadowolony, że będzie to Tike. Coach pyta, czy zależy mu na Edie, ale Zeitgeist twierdzi, że tylko spali ze sobą kilka razy i nic ich nie łączy. Później Coach przedstawia mu plan pozbycia się reszty zespołu podczas próby uwolnienia "Boyz R Us". Coś jednak nie poszło tak, jak powinno i zamiast Edie zginął Axel ("X-Force #116). Gdy do pokoju whcodzi U-Go Girl, Guy wyłącza wideo i wyrzuca taśmę do kosza, nie chcąc ranić jej uczuć. Wyjaśnia jej dlaczego nie zginął - rewolwer był cięższy niż zwykle, co wykryły jego superczułe zmysły. Zapowiada też, że rezygnuje ze swojego rytuału i dziękuje Edie za próbę ratunku. Zastanawiają się oboje, kto poprosił o pomoc Wolverina, ale nie potrafią tego odgadnąć. Z ukrycia przygląda im się uśmiechnięty Doop.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.