Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #59

X-Force #59

X-Force #59

"Are You Now Or Have You Ever Been?"

Postacie
Cytat

Sunspot: "Any idea who these guys are?"
Meltdown: "Ugly and uglier"

Streszczenie

Shatterstar siedzi w sali ćwiczeń, zaś przez szybę przygląda mu się reszta członków X-Force. Pytany o to kim jest odpowiada na przemian iż ma na imię Shatterstar, bądź Benjamin Russel. Żąda aby go wypuszczono. X-Force przyglądają mu się zza szyby, pytając Cable'a co dzieje się z członkiem ich grupy. Sunspot podejrzewa, iż posiada on dwie osobowości, tak jak on gdy był Reignfire. Siryn uważa, iż to Mistrz Gry namieszał Shatty'emu w głowie [X-Force #56]. Shatterstar miota się mówiąc, iż nie pojmuje jak może mieć wspomnienia z Mojowersum i jednocześnie z tego świata, gdzie żył jako Benjamin Russel. Nie może mu pomóc także Rictor, który wszedł właśnie do pomieszczenia. Powrócił z Meksyku, na wieść iż jego przyjaciel ma kłopoty.


Za szybą Domino mówi Dayspringowi, iż wierzą w to co robi. Ten stwierdza krótko, iż nie jest telepatą pokroju aresztowanego przez rząd Xaviera. Stwierdza, iż pomylił się co do Xaviera i kosztowało ich to zbyt wiele. Domino prosi aby nie obwiniał się, bowiem X-Force wciąż pokładają w nim zaufanie. Jeśli ktoś będzie potrafił pomóc Shatterstarowi, to właśne on. Cable oznajmia, iż w takim razie muszą opuścić to miejsce.


Wkrótce X-Force znajdują się bunkrze, będącym jedną z kryjówek Cable'a. Na zewnątrz Theressa rozmawia z Proudstarem. Pyta Warpatha co tak naprawdę wie o dziewczynie zwanej Risque, ten zaś wścieka się iż choć ona zniknęła nikt nie zamierza mu pomóc jej szukać. Kłótnię wyraźnie zazdrosnej Siryn przerywa Cable, który zbiera grupę mówiąc iż pora lecieć tam, gdzie będą mogli ocalić Shatterstara. Prosi Warpatha aby uzbroił się w cierpliwość, do czasu aż uzyska jakieś informaje o Risque.


W Nowym Jorku Charlotte Jones stwierdza iż zniknęły akta poszukiwanej przez nią sprawy. Inny detektyw głośno stwierdza, iż po tym co z miastem uczynili mutanci, idee Graydona Creeda są dobre do poparcia. Charlotte wychodzi przed komisariat, spoglądając na zniszczone podczas starcia z Onslaughtem Sentinele, zastanawiając się jak mogło do tego dojść. W boczną uliczkę wciąga ją Cable. Upewnił się, iż nie była śledzona i pyta czy przyniosła akta Benjamina Russela. Jones informuje go, iż zniknęły wszelkie dane na jego temat, podobnie jak dane dotyczące niedawnego aresztowania X-Force [X-Force #54]. Najwyraźniej zabrał je ktoś, kto ma zerową tolerancję dla mutantów, a Charlotte ostrzega Dayspringa iż w powietrzu wisi coś złego dla mutantów.


W pojeździe X-Force Cable mówi Domino, iż Jones była mocno przerażona w trakcie rozmowy z nim. Domino zastanawia się, czy za zniknięcie akt Russela może odpowiadać Mistrz Gry, lecz Dayspring podejrzewa raczej osobnika kryjącego się za Operacją Zero Tolerancji. Z tyłu samolotu Shatty widząc Rica w uniformie cieszy się, że jego przyjaciel powócił do grupy. Pozostali pytają czy przestało mu przeszkadzać, iż Cable komunikuje się z nimi telepatycznie, bowiem twierdził iż z tego powodu opuszcza grupę. Ric mówi iż wrócił dla Shatty'ego, zaś po Onslaughcie powinni uważac na telepatów.


X-Force stoi przed Instytutem Weissmana, który okazuje się być opuszczony. Siryn nie pojmuje jak mogło do tego dojść w ciągu kilku dni, jakie upłynęły od chwili gdy była tu wraz z Shatterstarem. Grupa wchodzi do budynku, zaś Shatterstar i Ric pozostają na zewnątrz. Nie mają pojęcia iż obserwują ich Gog i Magog. Wkrótce X-Force opuszczają Instytut, bowiem nie znaleźli żadnych śladów. Teraz planują podążyć do Bostonu, dokąd prowadzą posiadane przez Shatterstara wspomnienia Benjamina Russela, gdy ich pojazd zostaje zaatakowany. Przez wyrwę w kadłubie wpadają Gog i Magog. Pojazd zaczyna spadać, pikując po użyciu mocy przez Rictora. Gog i Magog chwytają Shatty'ego i zaczynają się teleportować, zaś Cable skacze za nimi w otwarty kanał teleportacyjny. Cała czwórka znika, zaś pojazd nagle wyrównuje lot. Ozkauje się iż za sterami siedzi Longshot, mówiący iż X-Force najwyraźniej urodzili się w czepku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.