Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #121

X-Force #121

X-Force #121

"Lacuna" - part 1: "Captain Coconut"

Postacie
Cytat

Lacuna: "If you say no, I'll throw myself into this boiling water and ypu'll be responsible for my death!"
U-Go Girl: "No?"

Streszczenie

Orphan, U-go Girl i Anarchist oglądają film przedstawiajacy możliwości Spike'a - jednego z kandydatów na nowego członka X-Force, który umie wytwarzać kolce wystające z ciała [tak samo, jak Spyke z "Evolution" - Lex]. Zdania o nim są podzielone: Edie wydaje się przystojny, ale Guy jest zdecdyowanie przeciwny tej kandydaturze, więc Spike zostaje odrzucony. U-Go Girl informuje resztę, że jest umówiona w stacji telewizyjnej i znika. Guy zauważa, że podczas rozmowy cały czas zmieniały się jej kapelusze, ale nie przywiązuje do tego wiekszej uwagi.


Na swoim jachcie, Spike Freeman rozmawia z Vivisectorem i Phatem o ich roli w zespole. Pyta ich, czy nie czują się źle, że nie mają wpływu na ustalanie składu i są rzadko pokazywani w mediach. Billy Bob i Miles twierdzą, że nie myśleli o tym wcześniej, ale argumenty Spike'a denerwują ich. Właściciel zespołu sugeruje im, żeby sprowokowali konflikty w zespole, żeby zyskać wiekszą popularność w mediach.


Tike i Guy relaksują się na basenie w towarzystwie pieknych kobiet. Rozmawiają o uczuciach Orphana do U-Go Girl i ich wpływie na zespół. Tike bardziej przejmuje się tym, że ostatnio przytył. Ostrzega jednak Guya, że zainteresowanie Edie może być powodowane chęcią sterowania nim i zespołem, tak jak Hillary Clinton sterowała swym mężem Billem. Nagle w basenie pojawiają się ryby, które płoszą kobiety. Na murze koło basenu pojawia się podpis "Lacuna".


Vivisector, Phat i Anarchist siedzą w bibliotece, szukając znaczenia słowa "Lacuna". Myles znajduje je w słowniku: może oznaczać jezioro, rodzaj rośliny, brakujący składnik, albo brakującą część czyjegoś życia - białą plamę. Phat atakuje Tike'a, mylnie interpretując jego słowa. Przez kamerę Doopa walkę ogląda Spike Freeman, zadowolony, że jego manipulacje powiodły się.


Guy i Edie oglądają pilot jej własnego programu, który w rzeczywistości jest jedną wielką reklamą różnych produktów. Orphanowi nie podoba się ten program, ale U-Go Girl przekonuje go, że to nic złego, zwłaszcza, że zarobi na tym wielkie pieniądze. Chce zabrać Guya na romantyczną plażę w Meksyku, ale ten woli najpierw porozmawiać o ich uczuciach. Edie mówi mu, że chciała tylko trochę się zabawić i nie bierze ich związku na poważnie. Żadne z nich nie zwraca uwagi na blondynkę, która maluje na ścianie napis "Lacuna".


Tą samą dziewczynę widzimy później w domu z rodzicami. Z rozmowy wynika, że są bardzo bogaci i opiekuńczy. Gdy Woodstock chce oddać swój posiłek biednym niepokoją się o nią. Zastanawiają się co się z nią dzieje: czy bierze narkotyki, jest w ciąży, albo lesbijką. Mimo wszystko mówią jej, że ją kochają.


Podczas konferencji prasowej Orphan ogłasza, że nie dokonali jeszcze wyboru nowych członków. Reporterzy pytają o Venus Dee Milo i Dead Girl, ale Guy powtarza, że decyzja jeszcze nie zapadła. Z tłumu wychodzi odrzucony Spike i zarzuca Anarchistowi (którego nazywa Captainem Coconutem), że jest czarny na zewnątrz, ale biały w środku. Mówi, że został odrzucony, bo Tike nie chciał kolejnego czarnego w zespole. Guy próbuje uspokoić atmosferę mówiąc, że był to wybór całego zespoł, ale wściekły Anarchist przyznaje, że to on zawetował przyjęcie Spike'a, bo uważał go za zbyt słabego. Spike wyzywa Tike'a na walkę, mówiąc, że jest on niego młodszy, groźniejszy i bardziej czarny.


Stacje telewizyjne na żywo komentują sytuację, które ogląda w domu Woodstock. Jest przekonana, że tylko ona rozumie motywy postepowania X-Force.


Niespodziewanie Anarchist nie atakuje Spike'a, tylko odchodzi, śledzony przez Edie. Phat i Vivisector widzą dla siebie idealną szansę na zaistnienie w mediach i atakują Spike'a. W budynku X-Force, Tike wielokrotnie myje ręce, nie zdając sobie sprawy, że ogląda go U-Go Girl. Gdy się orientuje, denerwuje się na nią i nie kontrolując swych emocji, strzela potem, niszcząc ścianę pomieszczenia. Uspakaja go to i zastanawia się, czy nie powinien był tego zrobić Spike'owi, ale Edie mówi mu, że dezintegrowanie osób na widoku kamer nie jest mądrym posunięciem.


Po konferencji Spike Freeman rozmawia na osobności z Guyem. Podoba mu się zachowanie Spike'a i chce dołączyć go do X-Force. Argumentuje, że jeśli tego nie zrobi, zespół będzie posądzany o rasizm.


Później cała grupa odpoczywa na basenie. Guy proponuje przyjęcie Spike'a na okres próbny. Billy Bob i Myles uważają, że opór Tike'a jest irracjonalny i prowokują go. Zdenerwowany Anarchist zmienia wodę z basenu w kwas, który parzy Vivisectora i Phata. Nagle pojawia się Lacuna, która przyznaje, że to ona jest odpowiedzialna za wszystkie dziwne zdarzenia. Chciała w ten sposób zwrócić na nią ich uwagę i przekonać, żeby przyjęli ją do zespołu. Guy i edie tłumaczą jej, że droga do tego nie jest tak prosta - musi złożyć oficjalne podanie, zatrudnić agenta i podążąć tą samą drogą, co inni kandydaci. Lacuna tłumaczy im, że zna prawdę o zespole: ich wizerunek medialny jest jedynie przykrywką dla walki o sprawiedliwość. Grozi, że jeśli jej nie przyjmą rzuci się do kwasu w basenie i X-Force będą odpowiedzialni za jej śmierć. Edie mówi z uśmiechem "Nie".

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #121

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.