Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #16

X-Force #16

X-Force #16

"Jacklighting"

Postacie
Cytat

Polaris: "Roberto, don't fight us. You can't..."
Sunspot: "...win, Polaris? Don't you understand no matter the outcome this is one fight neither team can truly win!"

Streszczenie

X-Force i połączony skład X-Men i X-Factor stają na wprost siebie. Cannonball deklaruje iż nie chce walki, podobnie czyni Havok. Feral traci panowanie nad sobą i wykrzykując iż przeciwnicy zaatakują sama rzuca się do ataku. Wybucha walka. Sam atakuje Havoka powalając go czym udowadnia, iż X-Force nie są już New Mutants. Feral skacze na Gambita, Warpath na Guido, zaś Shatterstar mierzy się z legendarnym dlań wojownikiem Wolverine'm. Siryn atakuje Madroxa, przypominając mu że kiedyś byli razem [miniseria Fallen Angels w roku 1987], lecz ten niewiele pamięta, bowiem związany z Theressą był jak to się okazało ostatnio jego duplikat [X-Factor #74]. Soniczny krzyk sprawia że zaczyna się duplikować. Rahne i Ric nie mają sobie teraz wiele do powiedzenia, bowiem Wolfsbane po prostu się nań rzuca. Rogue atakuje Boom Boom i uderza ją z całych sił, zaś Guido powala Warpatha informując Proudstara iż absorbuje energię kinetyczną. Polaris walczy z Roberto, a Wolverine przebija pazurami Shatterstara. Widząc to Rictor używa swej mocy przeciwko Rahne. Widząc co się dzieje Cannonball nakazuje odwrót. Jak tłumaczy X-Force muszą się przegrupować. Strzał Havoka trafia w próżnię, zaś Logan rusza śladem zbiegów. Oznajmia iż polowanie na X-Force właśnie się rozpoczęło.


Druga grupa X-Men ląduje blackbirdem w Chesapeke Bay, gdzie Cerebro namierzyło biosygnaturę Calibana. Quicksilver dokonuje szybkiego rekonesansu stwierdzając, iż jeśli ktoś się tu ukrywa to wewnątrz opustoszałych magazynów, bowiem nigdzie indziej nikogo nie odnalazł. Beast i Colossus wdzierają się do środka, lecz nie zastają nikogo, aż do chwili gdy z sufitu spadają ukrywający się tam Jeźdźcy. Głód zaczyna wysysać Beasta, zaś Caliban atakuje Colossusa. Widząc to Ororo wytwarza mgłę, którą Iceman zamraża wokół byłego Morloka. Pietro powala Głód, a Archangel piórami obezwładnia Calibana. Skanery nie rejestrują nikogo więcej, lecz Beast znajduje dziwne urządzenie. Pojawia się hologram Mr Sinistera, który oznajmia iż jeśli się uruchomił, najwyraźniej X-Men pokonali Jeźdźców, co oznacza iż awansowali do następnego etapu gry. To on porwał Cyclopsa i Marvel Girl, lecz na tym jego udział się kończy, bowiem choć o tym nie wie Apocalypse jest przyczyną która wprawiła w ruch obecne wydarzenia. Wściekły Archangel niszczy urządzenie, bowiem nie zbliżył się na krok do En Sabah Nura.


W rezydencji Bishop mierzy z karabinu do Sinistera nakazując mu uwolnić Val i Stevie. Essex nie ma zamiaru tego uczynić, wiedząc iż X-Man nie zdecyduje się na żaden ruch. Bishop zaskakuje go jednak strzelając prosto w głowę. W chwili gdy pochyla się nad ciałem Essexa ten wstaje pomimo dziury w czole i ogłusza Bisha, a Jubilee trafia energią. Oznajmia, iż przybył tu aby nadać cel błąkającym się bez ładu i składu mutantom. Zamierza im wskazać prawdziwego sprawcę wprawionych w ruch wydarzeń. Co powiedziawszy wychodzi rzucając Valerie karteczkę z nazwiskiem, na widok którego otwiera ona ze zdumienia szeroko oczy.


W Szwajcarii w jednej ze swych baz Cable szykuje broń. Profesor relacjonuje mu ostatnie wydarzenia, atak Sinistera na szkołę, walkę X-Force w Teksasie, pokonanie Jeźdźców w Wirginii. Cable uzbrojony po zęby stwierdza iż za wszystko odpowiedzialna jest jedna osoba o to właśnie ją zamierza teraz dopaść.


W nieznanym miejscu Forearm przynosi schwytanych Jean i Scotta przed oblicze przywódcy MLF. Zero budzi ich, a oni ze zdumieniem spoglądają na Stryfe'a, nazywającego siebie księciem mutantów, a ich królem i królową oraz ojcem i matką. Wita ich w dniach końca przyszłości.


Uciekających X-Force dopada Wolverine, a w chwilę pózniej reszta X-Men. Po chwili Psylocke zadaje Siryn cios psychonożem, Logan chwyta Feral. Otoczeni przez klony Madroxa Cannonball i Sunspot decydują się poddać. Wkrótce schytani wędrują na pokład pojazdu X-Factor, zaś Alex zadaje Loganowi sakramentalne pytanie: co począć dalej?

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Force #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.