Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #60

X-Force #60

X-Force #60

"I Know Who Are You, But What I Am?"

Postacie
Cytat

Rictor: "'Star, all you all right?"
Shatterstar: "I think so, yes"

Streszczenie

Cable i Shatterstar uwięzieni są w maszynie w Mojowersum, w której Gog i Magog usiłują przeprać im mózgi. Dziwi ich stawiany maszynie opór. Gdy pojawia się Mojo obaj zaczynają nerwowo tłumaczyć się mu z opóźnienia, mówiąc iż mózg Dayspringa jest zbyt silny, zaś Shatterstar ma rozchwianie osobowości. Cable grozi Mojo iż go zabije, na co ten zaczyna go torturować.


W Nowym Jorku X-Force prowadzeni przez Longshota wkradają się do pewnego domu, a Domino stwierdza iż nigdy wcześniej go nie zauważyła, choć zna miasto dobrze. Logshot mówi, iż należy mieć szczęście. Nagle ożywa świetlik na dachu chwytając wchodzących. Dostarcza ich przed oblicze gospodarza domu - dr Stephena Strange'a. Ten uwalnia mutantów, widząc swego znajomego Lonshota. W trakcie gdy niezdarny Caliban potyka się o magiczne świece, a butny Rictor grozi magikowi, ten słucha cierpliwie przybysza z Mojowersum. Longshot wyjaśnia, iż obawia się że stuletnia wojna, która zniszczy jego wymiar właśnie się rozpoczęła i prosi aby mag pomógł mu wrócić do domu, tak jak niegdyś to już uczynił. Strange zastanawia się jak to uczynić, bowiem nie jest już tak potężny jak dawniej, lecz Logshot prosi aby wskazał mu kierunek.


Na Florydzie Risque stwierdza, iż popełniła błąd i musi wrócić do Warpatha, lecz gdy wchodzi do swego pokoju okazuje się że są już tam Blob i Mimic. Oznajmiają, iż ocalili ją przed Sinisterem zabierając z rezydencji Xaviera [X-Force #57], a ona odpłaca im za to ucieczką. Musi spłacić swój dług. Risque oznajmia iż zamierza powrócić do Warpatha, lecz słyszy że nie było to częścią planu.


Mojo pokazuje swym jeńcom na ekranie, co wydarzy się za 100 lat w Mojowersum od chwili obecnej. Wielki wojownik Shatterstar zabije Mojo. Shatty oznajmia, iż nic z tego nie rozumie, bowiem on nazywa się Benjamin Russel i pochodzi z Bostonu, zaś Mojo zastanawia się co się z nim stało. Wówczas Cable uwalnia się z maszyny i rusza na pomoc Shatty'emu, aby go uwolnić. Mojo ucieka, a Dayspring zostaje zaatakowany przez Spiral.


W błysku światła pojawiają się Longshot i X-Force. Orientują się iż zostali otoczeni i wymierzono w nich broń. Okazuje się, iż schwytali ich rebelianci. Pojawia się Dazzler, każąc swym ludziom opuścić karabiny. Wyjaśnia sytuację mutantom. Po okresie pokoju, Mojo zdecydował się na prawdziwą wojnę, wychodzącą poza telewizyjny show. Dzięki podróżom w czasie uzyskał dostęp do programów z przyszłości i odkrył iż za 100 lat zakończy się trwająca cały wiek wojna, pod koniec której zginie on z ręki Shatterstara, zaś jego zabójca stanie się męczennikiem. Longshot zamierza do tego nie dopuścić.


Wkrótce w twierdzy Mojo Gog i Magog wyczuwają przybycie Ziemian. Twierdza zostaje zaatakowana przez członków X-Force, którzy dzięki swym mocom wiodą rebeliantów w bój. Dazzler usiłuje zatrzymać atak, mówiąc iż coś jest nie tak, bowiem Mojo nie pozostawiłby swej fortecy niestrzeżonej będąc w niej obecnym. Domino nie zamierza rezygnować z szansy ocalenia Cable'a i Shatterstara i wraz z X-Force wkracza do środka. W pustej sali znajdują telewizor, który włączają przy pomocy pozostawionego nieopodal pilota. Na ekranie ukazuje się Cable & Shatterstar Show. Longshot oznajmia, iż Mojo zdigitalizowął ich zmieniając w program telewizyjny, bowiem w tej formie nie mogą mu zagorozić.


Na Ziemi pewna rodzina jak zahipbotyzowana wpatruje się w Cable & Shatterstar Show, nie mogąc oderwać wzroku od telewizora. Mojo radośnie mówi do Majordomo iż podczas gdy X-Force są w Mojowersum on zdobędzie publiczność na Ziemi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.