Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #122

X-Force #122

X-Force #122

"Lacuna" - part 2: "Larry King Has The Flu"

Postacie
Streszczenie

Tike wspomina swoje dzieciństwo. Został adoptowany przez białe małżeństwo, mieszkające daleko na północy kraju, gdzie panowały bardzo mroźne zimy. Czarne dziecko było czymś wyjątkowym, więc był przedmiotem drwin reszty dzieci. To spowodowało obsesję Tike'a - w domu mył wielokrotnie ręce, próbując zmyć ich kolor. Jego rodzice nie zwaracali uwagi na jego odmienność, ale gdy ujawniły się jego zdolności, zaczęli się go bać.

 

Rezydencja X-Force. Powracamy do momentu zakończenia ostatniego numeru - Lacuna grozi, że popełni samobójstwo, jeśli nie dostanie się do zespołu. Guy tłumaczy jej, dlaczego nie mogą jej przyjąć, ale Tike popiera jej kandydaturę. Lacuna powtarza, że byłaby gotowa poświęcić życie dla zespołu, co bardzo dziwi członków X-Force. Gdy otrzymuje ostateczną odpowiedź odmowną, używa swoich mocy i zatrzymuje czas (nie działają one tylko na Doopa). Zabiera scenariusz programu Edie i na pożegnanie całuje Tike'a, który oczywiście nie jest niczego świadomy. U-Go Girl opowiada wszystkim o swojej wielkiej szansie - poprowadzi dziś talk-show w zastępstwie chorego Larry'ego Kinga. Gościem specjalnym ma być Spike, więc zaprasza też Orphana i Anarchista. Vivisector i Phat widzą w tym programie swoją szansę na zaistnienie w mediach.


Rezydencja Lacuny. Woodstock przyznaje się swoim rodzicoem, że jest mutantem. Opowiada o swoich zdolnościach i mówi, że zrozumie jeśli będą tym przerażeni, ale niespodziewanie rodzice są zachwyceni, co bardzo denerwuje Lacunę. Wieczór, stuido telewizyjne. Edie mówi Guyowi i Tike'owi jak będzie wyglądać program. Zada Spike'owi standardowe pytania: dlaczego powinien być członkiem grupy, czemu nie został wybrany i tak dalej. Orphan jest zdania, że powinni jednak dać Spike'owi szansę, ale Anarchist znowu protestuje. Przyznaje, że wynika to z koloru skóry Spike'a. Tike boi się, że zostanie zabity, bo zawsze gdy do grupy dołącza nowa czarnoskóra osoba, poprzedni murzyn musi zginąć. Orphan mówi, że to paranoiczne podejście, ale Anarchist mówi, że to nie koszykówka i dwóch czarnoskórych członków to za dużo. Ostatecznie zgadza się jednak na przyjęcie Spike'a, ale pod warunkiem, że przyjmą również Lacunę.


Przed budynkiem Woodstock i jej rodzice stoją w kolejce do wejścia. Rodzice są dumni, że idzie w ich ślady, chcąc przyłączyć się do X-Force, które jest według nich tak samo anty-systemowa, jak ich idee z lat 70 (co nie przeszkadza im być milonerami i mieszkać w Malibu). Obok nich przechodzą Phat i Vivisector, którzy wyglądają jakby byli po wpływem narkotyków. Guy i Tike obserwują, jak Edie zaczyna program. Widać, że jest bardzo stremowana i nie mówi składnie. Na scenie pojawia się Spike, który zaczyna rozmowę od słownego ataku na Tike'a. Zastanawia się, czy to nie zły wpływ bialych rodziców, spowodował, że Anarchist zachowuję się jak biały człowiek, mimo, że jest czarny. Zdenerwowany Tike wchodzi z Guyem na scenę, ale nim udaje mu się zaatakować Spike'a, przez ścianę przebijają się Phat i Vivisector. Spadające kawałki muru zagrażają publiczności i potrzebna jest wspólna interwencja Anarchista i Spike'a, żeby opanować sytuację. Lacuna znowu zatrzymuje czas i zabiera wszystkim członkom X-Force ubrania, z wyjątkiem majtek. Phat rozciąga się i zakrywa Edie i Mylesa, a Guy cierpi z powodu utraty ochronnego kombinezonu. Lacuna ujawnia się publiczności i oficjalnie prosi o członkostwo w zespole. Zaraz potem znika, oddając innym ubrania.


Później, w siedzibie X-Force, Edie i Guy jedzą kolację. Orphan mówi jej o swoich obawach, że Edie jest nim zainteresowana tylko dlatego, że jest liderem zespołu. U-Go Girl mówi, że może to prawda, ale jest w nim coś jeszcze i pyta jak może uprawiać seks, skoro jego skóra jest tak delikatna. Guy tłumaczy jej, że Profesor Xavier opracował specjalny preparat, który blokuje ból na kilka godzin. Edie proponuje pomoc przy wcieraniu tego specyfiku, gdy nagle kieliszek szampana, który trzymała w ręce znajduje się na jej głowie. Okazuje się, że to kolejny żart Lacuny, która oznajmia im, żę nie przestanie, dopóki nie zostanie przyjęta. Edie nie chce nawet o tym słyszeć, ale Guy przekonuje ją, że skoro namówili Tike'a do ustępstwa w sprawie przyjęcia Spike'a, to może powinni dać szansę Lacunie. Szczęśliwa Woodstock dziękuje im i odchodzi, dowiadując się jeszcze, że członkostwo zawdzięcza Anarchistowi. Guy chciałby kontynuować romantyczny wieczór, ale U-Go Girl straciła nastrój. Orphan pyta ją, czy nie jest przypadkiem zazdrosna o młodszą Lacunę, której moce są przydatniejsze niż jej. Zdenerwowana Edie teleportuje się.


Kasyno. Anarchist przyszedł tu z Phatem i Vivisectorem, żeby polepszyć wzajemne stosunki. Po wielu wygranych idzie do łazienki żeby dokładnie umyć ręce, tłumacząc sobie, że pieniądze były brudne. Lacuna pojawia się koło niego i całuje go z wdzięczności za poparcie. Tike oczywiście nic nie zauważa, choć czuje dziwne uczucie na ustach.


Kilka dni później, podczas konferencji prasowej X-Force, mają zostać oficjalnie przedstawieni nowi rekruci. Edie próbuje dodzwonić się do stacji telewizyjnej, ponieważ nie otrzymała odpowiedzi na temat dalszych losów jej programu. Nikt z grupy nie wie, gdzie jest Lacuna, ale podejrzewają, że chcę mieć specjalne wejście. Phat i Vivisector chcą za wszeką cenę zaistnieć w mediach i proszą Orphana, żeby publicznie upomniał ich za ich zachowanie. Spike zostaje ciepło przjęty przez dziennikarzy, którzy bardzo się nim interesują. Guy prosi Lacunę o pojawienie się, ale jej ciągle nie ma. Właśnie wtedy Edie dostaje telefon od swojego agenta, który mowi jej, że jej progarm został zdjęty z anteny.


Jakiś czas później Lacuna prowadzi swój własny program telewizyjny. Okazuje się, że dostała tę rolę zamaiast Edie. Tłumaczy widzom, że była tym zaskoczona, ale jednocześnie zaciekawiona propozycją, więc nie wahała się i przyjęła ofertę. Zapowiada, że w programie będzie używała swych mocy do obserwowania gwiazd podczas kąpieli, nocy poślubnych i innych prywatnych momentów. Wyjaśnia też, że myślała, że najważniejsze dla niej było członkostwo w X-Force, ale doszła do wniosku, że tak naprawdę pragnęła zawieść swoich rodziców, którzy płaczą oglądając jej przemówienie.


X-Force znowu szukają nowych członków, ale tym razem cały zespół ma prawo głosu. Podczas oglądania taśm, po raz kolejny padają nazwiska Dead Girl i Venus Dee Milo.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #122

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.