Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #21

X-Statix #21

X-Statix #21

"The Good and the Famous" - part 1

Postacie
Cytat

Thor: "Dost thou have any idea to whom thou speaks?"
Anarchist: "Yeah. I 'Dost'."

Streszczenie

Konferencja prasowa X-Statix. Na pytania reporterów odpowiadają tylko Guy i Venus. Tłumaczą, że reszta zespołu przebywa w Rosji, gdzie poszukują nowego właściciela grupy, który przejąłby rolę niedawno zmarłego Spike'a Freemana. Przedstawiciele mediów próbują dowiedzieć się szczegółów na temat jego śmierci, ale Guy nie chce zdradzić żadnych szczegółów i zmienia temat. Informuje wraz z Venus, że szukają nowego właściciela wśród rosyjskich oligarchów, w tym również tego, który od niedawna posiada angielski zespół piłkarski. Dziennikarz prosi Guya o komentarz do niedawno opublikowanego wywiadu z Captainem Americą, w którym skrytykował on nieodpowiedzialność X-Statix. Captain szczególnie podkreślał, jakie zagrożenie stanowi Doop i stwierdził, że tak niebezpieczny stwór powinien być w lepszych rękach, żeby nie mógł stać się celem terrorystów. Guy zapewnia, że w pełni zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie powstałoby, gdyby Doop wpadł w złe ręce i podkreśla, że X-Statix nie dopuszczą do tego.


Moskwa. Guy i Venus właśnie przybyli do zniszczonego centrum stolicy Rosji. Co gorsza, okazuje się, że spełnił się czarny scenariusz i Doop został porwany przez terrorystów, którzy używają go teraz jako broni. Guy chce jak najszybciej odbić przyjaciela z ich rąk i szykuje grupę do ataku na Kreml, gdzie ukrywają się przeciwnicy. Okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste, bo chociaż terroryści to zwykli ludzie, to dzięki skomplikowanej aparaturze są w stanie używać mózgu Doopa do ostrzału X-Statix. Guy prosi Venus, żeby teleportowała ich bliżej celu, ale okazuje się, że Doop blokuje jej zdolności i nie mogą się do niego zbliżyć. Dead Girl sugeruje, że może to nie terroryści porwali Doopa, tylko to on nimi manipuluje. Jej wątpliwości podziela Vivisector, który przyznaje, że właściwie nic nie wiedzą o swym zielonym koledze - nie znają jego pochodzenia, zdolności, a nawet płci. Te rozważania przerywa Guy, który stwierdza, że sami sobie nie poradzą i potrzebują pomocy.


Avengers Mansion. Guy zwraca się do Avengersów z prośba o pomoc w uwolnieniu Doopa. Anarchist wyraźnie podkreśla, że jest temu przeciwny i uważa, że sami sobie poradzą. Pyta wprost, czy to przypadek, że zaraz po wywiadzie, który udzielił Captain America, jego słowa się spełniły i Doop wpadł w ręce terrorystów. To oskarżenie budzi oburzenie Avengersów, którzy odmawiają pomocy dopóki Tike ich nie przeprosi. Anarchist nie ma zamiaru tego zrobić, więc Avengersi zostawiają ich samych, dodając, że prezydent jest bardzo zaniepokojony sytuacją w Moskwie i jeśli w ciągu 24 godzin nie będzie ona rozwiązana, to użyje broni atomowej. Po opuszczeniu X-Statix, Avengersi z zadowoleniem komentują konwersację. Argument z bronią nuklearną był zmyślony i

miał służyć zmuszeniu X-Statix do współpracy. Captain America tłumaczy Scarlet Witch, że dzięki temu będzie im łatwiej zniszczyć Doopa, nie rozlewając przy tym krwi. Tymczasem Tike ciągle przekonuje Guya, że nie powinni ufać Avengersom. Mimo wszystko Guy nie widzi innej alternatywy.


Moskwa. Więziony Doop ostrzega terrorystów, że będą żałować swego zachowania. Niestety z rozmowy Rosjan wynika, że Amerykanin, który dostarczył im maszynę do wykorzystania Doopa, nie dołączył słownika i nie rozumieją słów więźnia. Żeby zyskać światowy rozgłos, planują zniszczyć X-Statix, ale nie są zbyt ostrożni i nie zauważają, że do ich kryjówki zbliżają się Avengers. Thor rzuca swym młotem w mózg Doopa i pozbawia terrorystów tej broni. Podczas walki Vivisector podziwia zdolności Hawkeye'a i porównuje go do Bena Afflecka. Po obezwładnieniu przeciwników Guy dziękuje Kapitanowi Ameryce za pomoc i mówi, że teraz poradzą sobie sami. Jednak lider Avengers ma inne plany. Tike przypomina wszystkim, że był przeciwny współpracy z Avengers i miał rację. Dochodzi do przepychanki i Captain America powala Anarchista. Przyznaje, że wywiad, który ostatnio udzielił nie był przypadkowy. Jeden z naukowców, który podczas Zimnej Wojny pracował przy "Projekcie Doop" sprzedał informacje terrorystom. X-Statix są zaskoczeni informacją o tym tajnym projekcie i ze zdziwieniem dowiadują się, że Doop miał udział w zakończeniu Zimnej Wojny. Thor przywołuje swój młot, który wylatuje z mózgu Doopa. Niestety zrobił to zbyt szybko i zielony stwór ostrzega wszystkich, że zaraz wybuchnie. Potężna eksplozja wysyła kawałki mózgu w odległe miejsca świata: do tajlandzkiej wioski rybackiej, na pokład statku widma na Atlantyku, do siedziby francuskiej sekty Kościoła Nagiej Prawdy, na Biegun Północny, do spalonej słońcem afrykańskiej wioski i wreszcie do Asgardu - siedziby bogów, prosto pod nogi Lokiego.


Siedziba X-Statix. Guy tłumaczy reszcie drużyny, że muszą szybko zebrać wszystkie fragmenty. Doop ma zapasowy mózg, schowany w tyłku, ale jego moc wyczerpie się po trzech dniach. Jeśli do tego czasu nie uda im się złożyć wszystkich części, Doop umrze. Zespół musi się rozdzielić i udać na poszukiwania.


Avengers Mansion. Captain America przypomina reszcie zespołu, że w przeszłości musieli zmierzyć się z inną supergrupą - Defendersami. Tym razem będzie jednak inaczej - X-Statix nie biorą niczego na poważnie i nie można im powierzyć opieki na Doopem, bo są nieodpowiedzialni. W związku z tym Avengers wyruszają na poszukiwania mózgu Doopa.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.