Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #23

X-Statix #23

X-Statix #23

"The Good and the Famous" - part 3: "Vivisector vs Hawkeye"

Postacie
Cytat

Vivisector (do odlatującego Hawkeye'a): "No hard feelings Hawkeye. It would have never worked out with us anyhow... Tou're way too smart for me."

Streszczenie

Afryka. Upadek mózgu Doopa w republice Azanii zakończył krótkotrwałe zawieszenie broni. Rywalizujące frakcje walczą o kontrolę nad zielonkawym przedmiotem, bo podobno jego właściciel wkrótce przejmie kontrolę nad całą Afryką. Aktualnie jest on w posiadaniu Rewolucyjnego Frontu Jedności, jednak wkrótce może się to zmienić, bo Rząd Azanii znalazł nowego sojusznika w walce z rebeliantami - Vivisectora. Mylesa czeka jednak niespodzianka, bo zmierzyć się będzie musiał nie tylko z tubylcami, ale również z Hawkeyem, który dołączył do rebeliantów. Vivisector nie może zrozumieć, dlaczego Hawkeye przyłączył się do bandytów odpowiedzialnych za ludobójstwa, ale Clint tłumaczy, że obie strony konfliktu są tak samo bezwzględne. Mylesa nie przekonują te argumenty i przypomina, że rząd Azanii przynajmniej próbuje wyprowadzić kraj z kryzysu. Hawkeye'a nic to nie obchodzi - ważne, że w zamian za pomoc, rebelianci obiecali mu kawałek mózgu Doopa. Wykorzystuje fakt, że Vivisector nie jest w stanie zrobić mu krzywdy, bo zadurzył się w nim i usypia go specjalną strzałą.


Myles budzi się w obozie sił rządowych. Jego kiepski nastrój pogarsza się, gdy zauważa powieszonych żołnierzy, którzy zostali w ten sposób ukarani za homoseksualizm. Udaje się z pretensjami do dowódcy, ale ten uświadamia mu, że w Afryce panują inne obyczaje, o których przybysz z Ameryki nie ma pojęcia. Podobny problem ma Hawkeye, który właśnie przekonał się, że rebelianci nie są tak naiwni, jakby chciał, żeby byli. W zamian za mózg Doopa żądają pomocy przy opanowaniu stolicy kraju i nie kryją, że jego dotychczasowa postawa jest dla nich zawodem. Pytają również, czy nie mógłby sprowadzić jakiegoś prawdziwego superbohatera z nadludzkimi umiejętnościami. Ta ostatnia uwaga jest szczególnie przykra dla Clinta, który ma lekkie kompleksy związane z brakiem supermocy. Do obozu rebeliantów przekrada się Vivisector, który prosi go o chwilę szczerej rozmowy w bezpiecznym miejscu, czyli w zrujnowanej siedzibie ONZ. Okazuje się, że oboje doszli do tego samego wniosku - Afryka i prawa w niej panujące są dla nich niezrozumiałe i zbyt skomplikowane. Myles wygłasza wykład z dziejów Azanii, której problemy wynikały przeważnie z interwencji zewnętrznej. Hawkeye nie ma zbytniej ochoty słuchać intelektualnych wywodów Mylesa i proponuje mu współpracę przy odzyskaniu mózgu Doopa. Oboje pozostają w cieniu innych członków swych grup, ale razem świetnie się uzupełniają - intelekt Vivisectora i łuk Hawkeye'a sprawi, że będą niepokonani. Rzeczywiście dosyć łatwo radzą sobie z rebeliantami i zdobywają mózg Doopa, ale Myles zaślepiony swymi uczuciami nie domyślił się, że Hawkeye nie ma zamiaru podzielić się zdobyczą. Clint odlatuje z kolejnym kawałkiem mózgu, ale nawet ta zdrada nie zmniejsza uczuć Mylesa względem niego.


 

 


 

 

 

"The Good and the Famous" - part 4: "Venus Dee Milo vs Ant-Man"


Antarktyda. Venus Dee Milo dociera do stacji badawczej Rothera Two. Niepokoi ją ból brzucha, ale jest przyzwyczajona do dziwnego zachowania się jej ciała. Profesor Mott prowadzi ją do pomieszczenia, w którym znajduje się dziwny obiekt, który spadł z nieba. Venus dziękuje jej za pomoc i poinformowanie o znalezisku i chce wracać z mózgiem do bazy, ale kolejny atak bólu powala ją na ziemię. Okazuje się, że jego przyczyną był Ant-Man, który po zmniejszeniu się, wszedł do jej przewodu pokarmowego. Venus teleportuje go daleko od Anktartydy, ale okazuje się, że Ant-Man przewidział takie zachowanie, ponownie zmniejszył się i udał w drogę powrotną w jej ciele. Co więcej, udało mu się poznać ją tak dokładnie, że zapanował nad częściami mózgu, które odpowiadają za jej moce. Dzięki temu udaje mu się teleportować Venus do Japonii bez jej zgody. Ostatkiem sił, Venus powraca na Antarktydę, ale traci przytomność, bo jej przeciwnik znów ingeruje w jej ciele. Nie oznacza to jednak, że jest teraz bezbronna - do walki przeciwko Ant-Manowi stają miniaturowe istoty reprezentujące podświadomość Venus. Teraz, gdy jest ona nieprzytomna, mają one więcej siły i pokonują Ant-Mana, który nie chce zmienić swych rozmiarów, bo zabiłby Venus. Jednak zwycięstwo podświadomości Venus nie jest pełne, bo jeśli Ant-Man zostanie w jej ciele, to zacznie gnić i zatruwać jej organizm. Nieoczekiwanie wyjście z kłopotliwej sytuacji proponuje profesor Mott, która sugeruje, żeby o losie mózgu Doopa zadecydował rzut monetą. Szczęście uśmiecha się do Venus i to ona teleportuje się do domu z mózgiem Doopa.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.