Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #24

X-Statix #24

X-Statix #24

"The Good ant the Famous" - part 5: "Mr. Sensitive vs. Iron Man"

Postacie
Cytat

Iron Man: "I preferred you guys when you were X-Force."
Mr. Sensitive: "Maybe you shoulda written us a letter of complaint."
Iron Man: "I did."
Mr. Sensitive: "Don't remember that one."
Iron Man: "I signed it 'from a disappointed X-Fan'."

Streszczenie

Południowa Francja była przez wieki domem wielu religijnych grup, które przeważnie kończyły swe istnienie w kolejnych rozlewach krwi. Na szczęście, dziś żyjemy w bardziej cywilizowanych czasach i wierni należący do Kościoła Nagiej Prawdy mogą być spokojni o swój los. Tak im się przynajmniej wydawało do momentu, gdy z nieba spadli walczący Mr. Sensitive i Iron Man. Obaj są lekko zaskoczeni całkowitym brakiem ubioru zebranych w zamku osób, ale nie przerywają walki. Iron Man próbuje wyprowadzić Guya z równowagi i opowiada mu o jego psychologicznym profilu stworzonym przez Kapitana Amerykę. Wynika z niego, że Mr. Sensitive nie czuje się dobrze, jako przywódca X-Statix i wolałby, żeby jego zespół przypominał oryginalne X-Force, a on sam Cable'a. Guy zaczyna się zastanawiać, czy jest tak w rzeczywistości, ale nie zamierza poddać się. Niespodziewanie pojedynek przerywa nagi starzec, który wzywa ich do zaprzestania walki, albo zdjęcia ubioru przed jej kontynuacją. Tłumaczy, że znajdują się na świętej ziemi Kościoła Nagiej Prawdy, którego jeden z dogmatów mówi, że każdy rodzaj ubioru jest obraźliwy w stosunku do Boga i ludzi. Iron Man i Mr. Sensitive wyjaśniają, że poszukują części mózgu Doopa, która znajduje się gdzieś w tej okolicy i proszą o oddanie jej. Starzec nie chce odpowiedzieć im, czy znalazł ten cenny przedmiot, dopóki nie rozbiorą się.


Taki obrót sprawy wyraźnie psuje szyki Guyowi i Tony'emu, którzy nie wiedzą jak mają się zachować. Tymczasem starzec wraca do swej komnaty w zamku, gdzie spotyka się z Surrender Monkey pilnującym mózgu Doopa. Surrender Monkey zapewnia go, że superbohaterowie najbardziej boją się nagości, więc nie zdecydują się na zdjęcie kostiumów i cenny przedmiot pozostanie w rękach Kościoła, który później będzie mógł na nim zarobić. Nakłania starca do ubrania się, co niestety okazuje się fatalne w skutkach, bo akurat wtedy do pokoju wpada jeden z wiernych, pragnący poinformować głowę Kościoła o poruszeniu, które wywołali ubrani goście. Na zewnątrz Guy chce udowodnić, że jest zupełnie inny od Cable'a i wykonuje pierwszy gest zdejmując hełm. Tony idzie jego śladem i po chwili obaj są nadzy i gotowi do walki. Obaj źle się czują bez swych kostiumów - Mr. Sensitive cierpi przez swoje super-czułe zmysły, a serce Tony'ego jest w kiepskim stanie. Guy wyczuwa słabe punkty w ciele przeciwnika i dzięki leciutkiemu dotykowi powoduje u Starka skurcz serca. Sam jednak również pada na ziemię, bo dotyk wroga powoduje wielkie cierpienie jego czułej skóry. Pierwszy odzyskuje siły Guy i odnajduje kolejny słaby punkt w ciele Starka i poprzez nacisk na odpowiednią część stopy powoduje wielki ból w zniszczonej alkoholem wątrobie przeciwnika. Ten jednak nie ma zamiaru poddać się i rzuca w twarz wroga zerwanym kwiatkiem. Guy czuje się, jakby delikatna roślinka złamała mu szczękę, ale ostatkiem sił powoduje u rywala paskudne migreny. Obaj walczący z zaskoczeniem obserwują, jak z zamku wynoszeni są Surrender Monkey i starzec niosący mózg Doopa. Tłum wiernych zrywa z nich ubrania i niespodziewanie okazuje się, że Surrender Monkey jest w rzeczywistości człowiekiem - byłym agentem CIA. Tłumaczy on, że przed inwazją na Irak miał za zadanie psuć wizerunek Francji na arenie międzynarodowej i dlatego udawał stereotypowego zajadającego się serem, tchórzliwego Francuza. Ta rola nie spodobała mu się jednak, bo zafascynowała go kultura, jedzenie, wino, a zwłaszcza bezwstydna nagość i postanowił zostać we Francji. Tony i Guy widzą, że mają teraz szanse na odzyskanie mózgu Doopa, ale postanawiają najpierw założyć kostiumy. Niespodziewanie, już po ubraniu swego kombinezonu, Iron Man traci przytomność. Mr. Sensitive tłumaczy, że jeden z jego ucisków miał opóźnione działanie i że najbliższe kilka minut Tony nie będzie zdolny poruszyć się. Gratuluje mu Venus, która właśnie przybyła po niego, ale Guy nie chce jeszcze uciekać z mózgiem Doopa. Mówi, że nie chce postąpić jak Cable i udowodni to Iron Manowi pozostawiając przedmiot, o który walczyli.


Później, tego samego dnia, Kapitan Ameryka pyta Iron Mana w jaki sposób udało mu się pokonać Guya. Tony tłumaczy, że zawdzięcza to profilowi psychologicznemu, który Captain przygotował. Ten jest zaskoczny taką odpowiedzią i nie wie o jaki profil chodzi. Tony tylko uśmiecha się i znacząco mruga okiem. Tymczasem Kościół Nagiej Prawdy rozpadł się na dwie frakcje: "Ironists" i "Sensinitives". Obie grupy fanatycznie walczyły ze sobą i po pewnym czasie zanikły, podzielając los wielu innych sekt. Na szczęście region pozostał wyjątkowo piękny.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.